Krzysztof Krawczyk - ostatnia wola Żródło: TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk miał dwa ostatnie życzenia przed śmiercią

8 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Nagłe odejście Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęło nie tylko jego najbliższymi, ale również całym krajem. Pogrzeb piosenkarza odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 kwietnia 2021 roku. Manager gwiazdora zapowiedział, że w czasie uroczystości spełniona zostanie ostatnia wola artysty.

Krzysztof Krawczyk spocznie się na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi. Piosenkarz miał dwa życzenia związane ze swoim pogrzebem, a manager gwiazdora Andrzej Kosmala w rozmowie z dziennikarzami zdradził szczegóły ostatniej woli artysty.

Krzysztof Krawczyk życzył sobie dwóch rzeczy na swoim pogrzebie

Uwielbiany przez Polaków piosenkarz odszedł niespodziewanie w świąteczny poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku, a wiadomości o jego śmierci wstrząsnęły całym krajem. Gwiazdor w ostatnich tygodniach walczył w szpitalu z zakażeniem COVID-19, jednak udało mu się pokonać infekcję i wrócić do domu. Niestety, zaledwie kilka dni później doszło do tragedii.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka zaplanowano na najbliższą sobotę, 10 kwietnia 2021 roku. Ceremonia ostatniego pożegnania rozpocznie się mszą św. w archikatedrze w Łodzi o godzinie 12:00. Następnie o godzinie 15:00 ciało artysty zostanie złożone na cmentarzu w Grotnikach. Poinformowano, że uroczystość ta będzie miała charakter państwowy.

Jak zapewnił w rozmowie z „Super Expressem” manager zmarłego piosenkarza, Andrzej Kosmala, w czasie pogrzebu gwiazdora bliscy spełnia jego ostatnią wolę. Krzysztof Krawczyk miał dwa życzenia, a jedno z nich dotyczyło atrybutów, z którymi zostanie pochowany.

Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Czytaj dalej

- Włożymy mu do trumny mikrofon, ten, do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie - przekazał Andrzej Kosmala.

Drugie życzenie Krzysztofa Krawczyka dotyczyło oprawy muzycznej jego pożegnania. Gwiazdor chciał, by na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta, a jego bliscy zapowiedzieli, że i to życzenie zostanie spełnione. Andrzej Kosmala zdradził, że piosenkarz do ostatnich swoich chwil planował nagrywanie nowego materiału.

- Kiedy rozmawialiśmy przez telefon, cały czas mówił o tym, że jak wyzdrowieje, to wraca do studia i nagrywa kolejne piosenki - wyznał manager i wieloletni przyjaciel artysty.

Zapowiedziano również, że Telewizja Polska będzie w sobotę transmitować na swojej antenie mszę pogrzebową Krzysztofa Krawczyka. Dzięki temu wielu fanów będzie miało możliwość pożegnania artysty. W świątyniach wciąż obowiązuje limit wiernych z powodu zagrożenia epidemicznego w kraju, dlatego liczba żałobników w archikatedrze łódzkiej będzie musiała zostać dostosowana do obecnie panujących przepisów.

- Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem, czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności - przekazał Kosmala.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Następny artykuł