Goniec.pl
Krystyna Loska ujawniła wysokość swojej emerytury

TRICOLORS/East News

Krystyna Loska ujawniła wysokość swojej emerytury

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Krystyna Loska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek Telewizji Polskiej. Gwiazda przepracowała w stacji 33 lata, a w czasie swojej kariery zawodowej zyskała ogromną popularność u znanie widzów. Legendarna prezenterka TVP wyznała, ile

Prawda o wysokości emerytury Krystyny Loski, którą prezenterka wyznała w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu”, zszokowała wiele osób. Po 33 latach pracy przed kamerą dziennikarka nie dostaje z ZUS nawet pełnych 2 tys. złotych.

Krystyna Loska ujawniła prawdę o swojej emeryturze

Emerytury artystów i gwiazd to temat niezwykle zaskakujący. Choć wiele osób spodziewa się, że po latach kariery w blasku fleszy znane osoby opływają w luksusy i na starość korzystają z życia. Niestety, w wielu przypadkach gwiazdy nie mogą sobie pozwolić na spokojną emeryturę i porzucenie aktywności zawodowej.

Wielu aktorów, muzyków czy dziennikarzy kontynuuje pracę zawodową nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego, co często nie jest wynikiem ich niezwykłej pasji, a konieczności, bowiem wysokość ich emerytury nie wystarcza, by mogli bez problemu się utrzymać.

Niedawno prawdę o swojej emeryturze wyznała dziennikarzom Krystyna Loska. Legendarna prezenterka TVP przepracowała w stacji 33 lata i stała się jedną z najpopularniejszych twarzy Telewizji Polskiej. Z pracy odeszła w 1995 roku, a dziś jej emerytura wynosi „tysiąc coś tam...”.

[EMBED-243]

Wyznanie Krystyny Loski zaskoczyło wiele osób. Okazuje się bowiem, że gwiazda TVP co miesiąc dostaje z ZUS niespełna 2 tys. złotych. 83-letnia prezenterka na szczęście może liczyć na pomoc swojej córki, Grażyny Torbickiej, która poszła w jej zawodowe ślady.

Doniesienia o „głodowych” emeryturach gwiazd już wcześniej pojawiały się w sieci. Na niskie świadczenia emerytalne narzekają m.in. Alicja Majewska, Karol Strasburger czy Krystyna Tkacz, którzy również co miesiąc dostają z ZUS niespełna 2 tys. zł.

Takie kwoty świadczeń emerytalnych gwiazd to wynik funkcjonowania branży rozrywkowej, w której artyści często zatrudniani są na podstawie umów cywilno-prawnych i tzw. umów o prawa autorskie, od których przez lata nie odprowadzano składek lub były one bardzo niskie. 

- Generalnie można powiedzieć tak: trzeba płacić składki, by budować kapitał emerytalny - tłumaczyła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w programie „Money. To się liczy”.

- W wielu wypadkach wolne zawody, artyści zawierają umowy o dzieło, które nie rodzą żadnego obowiązku ubezpieczenia społecznego - dodała prezes ZUS.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Salon fryzjerski miał przyciemnione szyby. Prowadzono nielegalną działalność

  • Nie żyje Aleksander Sopliński, były wiceminister zdrowia

  • Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >
Andrzej Grabowski

Gwiazdy

Andrzej Grabowski przyznał, że musiał przejść kolejną operację

Czytaj więcej >