Goniec.pl
Rafał Brzozowski nie wystąpi na Eurowizji?

Jan Bielecki/East News

Koronawirus w reprezentacji Polski. Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji pod znakiem zapytania

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Na stronie organizatora 65. Konkursu Piosenki Eurowizji pojawił się oficjalny komunikat, z którego wynika, że Rafał Brzozowski może nie wystąpić podczas drugiego półfinału. Powodem jest wykryte zakażenie koronawirusem w polskiej reprezentacji. Jeden z członków polskiej delegacji otrzymał dziś pozytywny wynik testu.

W czwartek 20 maja w Rotterdamie odbędzie się drugi półfinał Eurowizji 2021. W konkursie wezmą udział reprezentanci z 17 państw. Reprezentantem Polski jest Rafał Brzozowski, który wykona swój premierowy utwór „The Ride”, skomponowany przez szwedzkich producentów.

Rafał Brzozowski nie wystąpi na Eurowizji?

Reprezentant Polski w sobotę 8 maja poleciał do Rotterdamu. W podróży towarzyszył mu Agustin Egurrola, który odpowiada za choreografię oraz zespół taneczny. Niestety, organizator Eurowizji potwierdził, że występ Rafała Brzozowskiego stoi pod znakiem zapytania.

W Rotterdamie od kilku dni trwają próby do drugiego półfinału konkursu. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną wszyscy uczestnicy delegacji poszczególnych krajów muszą poddawać się rutynowym testom na obecność koronawirusa. Info Poland - Eurowizja poinformowało, że jeden z reprezentantów Polski jest nosicielem niebezpiecznego patogenu.

- PILNE: Członek polskiej delegacji ma pozytywny wynik testu. O szczegółach będziemy informować wkrótce. [...] To potwierdzona informacja. Polski zabraknie na jutrzejszej ceremonii otwarcia! Wszyscy członkowie delegacji zostaną teraz przebadani pod kątem obecności wirusa w ich organizmach. Dalsze decyzje będą zapadać po wynikach - napisano.

Strona udostępniła w komentarzu oświadczenie, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie organizatora Eurowizji 2021. Można w nim przeczytać, że test, który wykazał obecność patogenu w organizmie członka reprezentacji, został wykonany w sobotę 15 maja. Jeszcze w czwartek wszyscy członkowie delegatury byli zdrowi. Teraz zostali objęci kwarantanną.

- Po raz ostatni na miejscu byli w czwartek, kiedy cała delegacja miała negatywny wynik testu COVID-19. Zgodnie z naszym protokołem BHP osoba ta została odizolowana. Jako środek ostrożności pozostali członkowie ich delegacji przejdą teraz test PCR i zostaną objęci kwarantanną - poinformowano w oświadczeniu.

W niedzielne popołudnie odbędzie się ceremonia otwarcia 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zgodnie z regulacjami zawartymi w protokole bezpieczeństwa, Rafał Brzozowski oraz pozostałe osoby mające wystąpić z nim na scenie, nie pojawią się na turkusowym dywanie.

Niewykluczone, że piosenkarz będzie miał jeszcze okazję do pojawienia się na scenie. Jeśli zarażona osoba przejdzie zakażenie bezobjawowo, kwarantanna potrwa zaledwie pięć dni, a dokładnie tyle czasu pozostało do drugiego półfinału.

Europejska Unia Nadawców zawczasu przygotowała relacje z występów, które zostaną wyemitowane podczas półfinału. Fanom pozostaje mieć nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli Rafała Brzozowskiego i już 20 maja będą mogli zobaczyć ulubieńca na żywo.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >