Goniec.pl
fot. Eurovision Song Contest

fot. Eurovision Song Contest

Top Of The Top Sopot Festival 2022. Cornelia Jakobs odwołała swój występ. Gwiazda ujawniła powód

17 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Cornelia Jakobs miała być jedną z głównych gwiazd pierwszego dnia Top of the Top Sopot Festival 2022. Niestety, nie wystąpiła na inauguracyjnym koncercie „You are the champions”. Kilka godzin wcześniej opublikowała niepokojącą wiadomość, która uniemożliwiła jej śpiewanie dla polskiej publiczności. Wiemy, jak się usprawiedliwiła.

Cornelia Jakobs zachwyciła na Eurowizji 2022

Cornelia Jakobs zyskała międzynarodową popularność za sprawą swojego udanego występu na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji we Włoszech. Najpierw wygrała szwedzkie preselekcje, „Melodifestivalen”, a potem reprezentowała swój kraj na turyńskiej scenie.

Szwedka zaśpiewała „Hold me closer” i zachwyciła miliony widzów swoim klimatycznym, skromnym występem, nieco różniącym się od tych, które zazwyczaj widzimy na Eurowizji. Nie dość, że w ramach swojego performance’u nie użyła strzelistych płomieni ani zaawansowanych technologicznie animacji, to swoim głosem udało jej się trafić do wrażliwości jurorów i telewidzów.

EN 01524115 0011

Eurowizja 2022. Ukraińscy muzycy zaskoczeni brakiem punktów dla Polski od jury. Wielka konsternacja

CZYTAJ DALEJ

Swój udział w konkursie zakończyła na wysokim, czwartym miejscu. Od widzów z Polski otrzymała aż 10 punktów, co dało jej drugie (po Ukrainie) miejsce w polskiej klasyfikacji. Niestety, punkty jurorów zostały zastąpione przez algorytm. Stało się tak za sprawą domniemanej manipulacji, której miało dopuścić się kilka krajów, w tym Polska.

Gwiazdy Top of the Top Sopot Festival

16. sierpnia wystartował Top of the Top Sopot Festival. Tegoroczna edycja została podzielona na 4 dni. Podczas pierwszych trzech triumfy ma święcić muzyka, natomiast na ostatni dzień festiwalu zaplanowano wieczór komediowy. Transmisję z wszystkich koncertów polskich i zagranicznych przeprowadza w tym roku stacja TVN 16., 17. i 18. sierpnia.

Pierwszego dnia w słynnej, sopockiej Operze Leśnej odbył się koncert pod hasłem "You are the champions”. Organizatorzy zachęcali do niego, określając go mianem opowieści o miłości, przyjaźni, empatii i o potrzebie pomagania potrzebującym.

Na scenie wystąpili znani i lubiani muzycy: Katarzyna Magda Roojiens z domu Szczot zwana Kayah, Krzysztof Cugowski, Kuba Badach, Lady Pank, Kwiat Jabłoni, , Mrozu, LemON, Wilki, Tworzywo, Fisz Emade, Mitch & Mitch, Patrycja Markowska, Grzegorz Hyży, Smolasty, Mery Spolsky, Kasia Wilk, Mezo, Łukasz Zagrobelny, Oddział Zamknięty, Julia Pietrucha i Teatr Muzyczny z Poznania.

Cornelia Jakobs nie wystąpiła w Operze Leśnej

Cornelia Jakobs miała być jedną z największych gwiazd wtorkowego wieczoru. Do ostatniej chwili trzymała wszystkich w niepewności i dopiero na kilka godzin przed planowanym występem zdecydowała się na odezwę skierowaną do oczekujących na nią Polaków.

Okazuje się, że Cornelia Jakobs nie zdążyła nawet przylecieć do Polski. Na łamach swojego Instagrama poinformowała, że musiała odwołać swój lot do naszego kraju i jednocześnie usprawiedliwiła swoją nieobecność na koncercie „You are the champions”.

- Dzisiaj miałam się z wami zobaczyć w Sopocie. Przepraszam, ale w ostatnich dniach byłam chora i nie mogłam przylecieć. Mam złamane serce i mam nadzieję, że niedługo się zobaczymy – napisała na swoim InstaStory, jednocześnie zapewniając, że już czuje się lepiej i niebawem będzie w pełni zdrowa.

Młoda gwiazda słynie ze swojego charyzmatycznego głosu z domieszką intrygującej chrypki. Mamy nadzieję, że po pełnej rekonwalescencji zachowa unikalny wokal i zagości w Polsce podczas innej okazji. Polscy fani z pewnością wybaczą jej tę niedogodność, jednak pozostał mały niesmak.

fot. Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022: Oni chcą ograbić Krystiana Ochmana ze zwycięstwa. Kurski będzie wściekły

Jacy są główni faworyci Eurowizji 2022? Przed Krystianem Ochmanem trudne zadanie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Irena Santor, Krzysztof Cugowski / KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor opowiedziała o Krzysztofie Cugowskim. "Od zawsze mu to mówię"

Czytaj więcej >
Kim są córki Jurka Owsiaka? Fot. Kapif

Gwiazdy

WOŚP. Jurek Owsiak ma dwie córki. Jak wyglądają i czym się zajmują?

Czytaj więcej >
Bogusłąw Linda mógł grać u boku sławy. PRL go nie puściła. Fot. Kapif

Gwiazdy

Bogusław Linda u boku legendarnej aktorki. Do akcji wkroczyły służby

Czytaj więcej >
Waldemar Obłoza przyznał się do alkoholizmu. Żałuje swojego wyznania. Fot. Kapif

Gwiazdy

Gwiazdor "Na Wspólnej" walczył z chorobą alkoholową. Dramatyczne wyznanie

Czytaj więcej >
Piotr Kaszewiak, Prawnik, Mecenas, Sprawa dla Reportera, źródło: Facebook

Gwiazdy

Mecenas Kaszewiak ujawnił tajemnicę "Sprawy dla reportera". Widzowie nie mieli pojęcia

Czytaj więcej >
Dominika Gwit została oszukana. Fot. kapif

Gwiazdy

Dominika Gwit dopiero urodziła, a już mierzy się z poważnymi problemami. "Co to jest za trucizna?"

Czytaj więcej >