Goniec.pl
MARCO BELLO/AFP/East News

MARCO BELLO/AFP/East News

Kibice w Monachium nie mieli litości dla Lewandowskiego. Zgotowali mu ostre pożegnanie po transferze

3 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Po przeniesieniu do Barcelony, Robert Lewandowski postanowił wrócić na stare śmieci i pożegnać się z kolegami i kibicami z Monachium. Jednak nie czekało go tam zbyt ciepłe przyjęcie - fani dali mu do zrozumienia, że nie są zachwyceni z jego transferu. Krzyczeli, napierali na samochód, utrudniając mu wyjazd.

Robert Lewandowski przenosi się do Barcelony

O Robercie Lewandowskim ostatnio jest jeszcze głośniej niż zazwyczaj - wszystko za sprawą jego długo omawianego transferu z niemieckiego klubu Bayern Monachium. Kilka miesięcy temu piłkarz postanowił zakończyć swoją wieloletnią przygodę z Monachium, co nie było dobrą wiadomością dla jego fanów, choć niektórzy rozumieli, że być może jeden z najlepszych sportowców na świecie chce już się udać na piłkarską emeryturę.

Robert Lewandowski zachwycił fanów, gdy większość Polaków smacznie spała

Robert Lewandowski zachwycił fanów. Wystarczyło jedno zagranie, kibice wpadli w ekstazę

CZYTAJ DALEJ

Jednak szybko okazało się, że twarz telefonów Huawei nie planuje spocząć na laurach i rozgląda się za innym, jeszcze lepszym klubem, w którym mógłby bić kolejne rekordy. Najwyraźniej nie wystarczały mu skromne zarobki, o wysokości zaledwie 23 milionów rocznie i musiał zacząć szukać lepszej pracy. Przywoływano wtedy jego marzenia sprzed kilku lat, by grać dla Realu Madrid.

Śladami wielu rodaków, postanowił udać się za chlebem za granicę - do Barcelony, gdzie już rozpoczął treningi w jednym z najlepszych klubów na świecie. Jego transfer kosztował skromne 50 milionów - i ponoć to przez długie rozmowy o wysokości transferu kibice musieli tak długo czekać na jakiekolwiek informacje o dalszych losach kapitana reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski postanowił jednak nie palić za sobą mostów i podczas ostatniego treningu w Monachium 12 lipca obiecał, że będzie odwiedzał miasto, by spędzić czas z przyjaciółmi i pożegnać się porządnie przed tak dużym krokiem naprzód. Okazuje się jednak, że jego powrót na stare śmieci nie był tak sielankowy jak się spodziewał - kibice zgotowali mu niezbyt przyjazne powitanie. Wszystko widać na nagraniu, które wyciekło do sieci.

Kibice w Monachium dali popalić Lewandowskiemu

Odejście Lewandowskiego z Bayernu wywołało sporo emocji wśród jego fanów, kibiców klubu, a także u samego zainteresowanego. Dopiero niedawno bowiem zdecydował się, by opowiedzieć szczerze, że praca w niemieckim klubie nie zawsze była dla niego łatwa, wyznał że "powiedziano wiele g***a na mój temat".

Mimo to, dba o relacje które zostały w Niemczech i w ostatnich dniach odwiedził kolegów z drużyny. Towarzyszyła mu rodzina, a Anna Lewandowska zamieściła w social mediach relację z pożegnania z miastem. Zaś piłkarz z kolegami w typowy dla siebie sposób spotkali się na zamkniętym treningu, który miał być spokojnym pożegnaniem z drużyną - ale Lewandowski jeszcze nie wiedział, co czeka go na zewnątrz.

Pod budynkiem treningowym Bayernu zgromadził się bowiem niemały tłum kibiców, którzy musieli jakoś zdobyć informację o miejscu pobytu rozchwytywanego sportowca. Kiedy ten opuszczał teren kompleksu, stojący tłum zaczął za nim skandować "Hala Madrid", nawiązując do jego marzeń o grze w Realu. Zbliżyli się także do samochodu, którym podróżował, znacznie utrudniając wyjazd - nie da się ukryć, że tłum był naprawdę wściekły.

Robert Lewandowski jednak zachował klasę i nie zareagował na te zaczepki inaczej, niż spokojnym, godnym królowej angielskiej, pomachaniem ręką. Choć oburzenie kibiców może być zrozumiałe, to jednak trochę na wyrost jest traktowanie piłkarza jako zdrajcy - przerabialiśmy to już ze strony polskich kibiców, gdy ten grał dla Bayernu. Sportowcowi pozostaje nam wyłącznie życzyć szczęścia i samych udanych kontraktów reklamowych.


"Taniec z Gwiazdami 13". Kto z kim zatańczy? Mamy zdjęcia wszystkich par

"Taniec z Gwiazdami" odsłonił już wszystkie karty związane z 13. edycją programu. Poznaliśmy pary, które od 29 sierpnia będą prezentować swoje umiejętności na parkiecie. Trzeba przyznać, że niektóre z nich wzbudzają spore poruszenie. Po raz pierwszy w historii programu o Złotą Kulę zawalczy para jednopłciowa. Taneczne show poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Izabela Janachowska i Krzysztof Ibisz. Z kolei wyczyny gwiazd będzie oceniać jury, w skład którego wchodzą: Iwona Pavlović. Michał Malitowski, Andrzej Grabowski i Andrzej Piaseczny. Zobacz, jak na zdjęciach prezentują się wszystkie pary 13. edycji programu "Taniec z Gwiazdami".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: JastrząbPost

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

TVP

Gwiazdy

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki, nie zdążył na niego odpowiedzieć. Ujawnił poruszającą treść wiadomości

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

Gwiazdy

Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

„Świat według Kiepskich”. Tak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. "Bardzo trudna, żmudna akcja"

Czytaj więcej >
Dzieci w "The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Dziecko uczestniczki marzyło, by poznać Tomsona i Barona

Czytaj więcej >
Agata Duda i Andrzej Duda, fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Agata Duda nie dała sobie dmuchać w kaszę? Rodzice Andrzeja Dudy wyznali, że małżeństwo nie posłuchało ich rad

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Baron podał telefon rozemocjonowanemu uczestnikowi. Po drugiej stronie był jego idol

Czytaj więcej >