Goniec.pl
Katarzyna Dowbor nie mogła przejść obojętnie obok zrujnowanego domu

Jan BIELECKI/East News

Katarzyna Dowbor wyremontowała dom samotnej matki i jej dzieci

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor i członkowie ekipy programu "Nasz nowy dom" stanęli ostatnio przed bardzo trudnym zadaniem. Dom pani Barbary i trójki jej pociech był w dramatycznym stanie. Ze względu na stan zdrowia córki uczestniczka show nie może podjąć pracy zawodowej. Na szczęście, pracownicy Polsatu dokonali cudownej przemiany.

Pani Barbara do niedawna była w toksycznym związku. Mąż kobiety nadużywał alkoholu i był agresywny w stosunku do niej i dzieci. Po rozstaniu z oprawcą matka trójki pociech odzyskała chęć do życia. Musi jednak całodobowo opiekować się jedną z córek, która cierpi na schizofrenię.

Katarzyna Dowbor nie mogła przejść obojętnie obok zrujnowanego domu

Warunki, w jakich mieszkała rodzina, były dramatyczne. Cała czwórka zajmowała jedno pomieszczenie, które pełniło funkcję sypialni, salonu, kuchni i kotłowni. W domu wydzielono tylko prowizoryczną łazienkę, która została ukryta za zasłonką. Jedyne miejsce, z którego była dumna gospodyni, to weranda. Koło budynku stał zrujnowany garaż.

- Tej rodzinie naprawdę trzeba pomóc. Ja nie wiem, musimy ten dom rozciągnąć, poszerzyć - oceniał szef prac budowlanych Wiesiek Nowobilski. - To chyba najtrudniejszy projekt, jaki do tej pory robiłem - wtórował mu architekt Maciej Pertkiewicz.

Korytarz zrujnowanego domku był zagracony, a drzwi wejściowe ledwie trzymały się na zawiasach. Stara lodówka i zniszczone szafki kuchenne nie dodawały wnętrzu elegancji i przytulności. Na ścianach wisiały węże ogrodnicze, haki i narzędzia.

W pokoju tuż obok stołu i kanapy, stała stara kuchnia opalana drewnem, na której rodzina przygotowywała posiłki. Pani Barbara wraz z dziećmi spała obok dymiącego i kopcącego urządzenia, co miało katastrofalny wpływ na zdrowie członków rodziny.

Jeszcze tej samej nocy ekipa zabrała się za rozbiórkę starego garażu. Rano architekt pojawił się na budowie z misternymi planami w dłoniach. W małym domku znalazło się miejsce na funkcjonalną łazienkę, aneks kuchenny oraz dwie sypialnie dla dzieci pani Barbary.

Siedemnastoletni Michał, który uczy się w szkole zawodowej i chce zostać barberem, otrzymał voucher na zakupy akcesoriów fryzjerskich. Pani Basia otrzymała zaproszenie na kurs ogrodniczy, a Gabrysia zestaw kosmetyków, ponieważ - jak każda nastolatka - uwielbia się malować.

Po remoncie niewielki domek prezentuje się naprawdę okazale. Niezbyt przestronne wnętrza zostały utrzymane w jasnych tonacjach. Zabudowane, białe szafki kuchenne we francuskim stylu pozwolą pani domu na poukrywanie wszystkich zbędnych przedmiotów.

Zarówno salon z kącikiem sypialnianym, jak i pokoje dzieci, stały się bardzo funkcjonalne i z pewnością zapewnią domownikom wiele chwil relaksu i odpoczynku. Co ważne - pani Barbara ma w końcu dostęp do funkcjonalnej toalety i bieżącej wody. Podoba wam się przemiana domu?

Źródło zdjęć: Andrzej Marchwiński/POLSAT

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >