Goniec.pl
AFP PHOTO / VICTORIA JONES / BUCKINGHAM PALACE

AFP PHOTO / VICTORIA JONES / BUCKINGHAM PALACE

Karol III już pracuje, pokazano pierwsze zdjęcie. Jeden szczegół zmartwił Brytyjczyków, niepokoją się o zdrowie nowego króla

24 Września 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Karol III rozpoczął już swoją urzędniczą pracę jako król Wielkiej Brytanii. Pojawiły się pewne przesłanki wskazujące na to, że nie czuje się zbyt dobrze. Brytyjczycy i fani zaczęli drżeć o zdrowie nowego monarchy po zobaczeniu oficjalnego zdjęcia. Jeden szczegół przykuł ich uwagę.

Choć koronacji jeszcze nie było, Karol III został oficjalnie proklamowany przez Radę Akcesyjną. To oznacza, że powinien już zacząć wypełniać swoje obowiązki.

meghan markle

Meghan Markle ma poważne kłopoty, asystentki oskarżają ją o mobbing. Doszło do kłótni, aktorka była oburzona

CZYTAJ DALEJ

Karol III rozpoczął już pracę jako król. Zauważono jednak jeden niepokojący szczegół, Brytyjczycy martwią się o jego zdrowie

- Mówię do was dzisiaj z głębokim smutkiem. Gdziekolwiek mieszkasz w Wielkiej Brytanii – lub na całym świecie – postaram się służyć wam z lojalnością, szacunkiem i miłością. Uroczyście przyrzekam przestrzegać zasad konstytucyjnych w sercu naszego narodu. Moje życie oczywiście się zmieni, gdy podejmę nowe obowiązki. To także czas zmian dla mojej rodzin - przekazywał w swoim oświadczeniu Karol III.

Rzeczywiście, część obowiązków, która spadła na Karola i jego najbliższych będzie znacznie różniła się od tego, czego doświadczali oni na co dzień do śmierci Elżbiety II. Teraz nowy król przejął obowiązki po swojej matce.

Ostatnio opublikowane zostało jego zdjęcie, na którym wyraźnie widać, czym teraz zajmuje się świeżo upieczony monarcha. Sięgał na nim po dokumenty z tzw. Czerwonej Skrzynki, czyli miejsca składowania tajnych informacji przez kraje Wspólnoty Narodów.

Jeden mały szczegół przykuł jednak uwagę Brytyjczyków. Kiedy patrzyli na zdjęcie, widzieli na nim przede wszystkim człowieka niezwykle zmęczonego zarówno swoją rolą, jak i nałożonymi obowiązkami.

Wielu wskazywało na to, że Karol III wygląda, jakby był nie tylko niewyspany, ale również wyczerpany. Nic dziwnego - jest w takim wieku, w którym przejmowanie nowych obowiązków może okazać się trudne.

Przypomnijmy, że Karol III ma już 73 lata i dopiero dostał właściwą pracę, którą wcześniej zajmowała się jego matka. Awans w wieku emerytalnym może okazać się niezwykle trudnym zadaniem dla nowego monarchy. Wiele zależy jednak od wsparcia jego rodziny - jeśli to będzie silne, wówczas raczej nie ma się czego obawiać.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia Marcin Flis opłakuje ojca. Fot: screen z programu Chłopaki do wzięcia, Polsat Play, 2022

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Marcin Flis przeżył rodzinną tragedię. Rozpłakał się przed kamerami

Czytaj więcej >
Stanisław Soyka ma problemy ze zdtowiem. Foto: Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Stanisław Soyka odwołał koncert z powodu "ciężkiej niedyspozycji zdrowotnej"

Czytaj więcej >
Łukasz Nowicki mówi o zmarłym ojcu. Foto: TRICOLORS/East News /  Mateusz Kostka, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Gwiazdy

Łukasz Nowicki przerwał milczenie po śmierci Jana Nowickiego. "Zastygłem"

Czytaj więcej >
Andrzej Piaseczny jest gejem

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny był na paradzie równości. Wspomniał o swoim związku

Czytaj więcej >
Roksana Węgiel wyostrza wizerune. Foto Instagram @roxie_wegie

Gwiazdy

Roksana Węgiel zrywa z wizerunkiem grzecznej dziewczynki. Odważne zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >