Aleksander Kwaśniewski z żoną Żródło: Piotr Molecki/East News

Jolanta Kwaśniewska zdradziła sekret swojego małżeństwa

3 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Aleksander Kwaśniewski w listopadzie 1979 roku ożenił się z Jolantą Konty i od tego czasu para stanowi zgrane i zgodne małżeństwo. Po latach na jaw wyszedł sekret ich udanej relacji, której owocem jest córka, Aleksandra Kwaśniewska.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy od lat stanowią wzór udanego związku, jednak ich małżeństwo ma za sobą również trudne momenty. Była para prezydencka wyjawiła prawdę na temat swojej relacji. Okazuje się, że polityk codziennie okazuje swojej żonie wyjątkową troskę.

Aleksander Kwaśniewski nie szczędzi żonie prezentów

Jak wspominała w rozmowie z redakcją „Newsweeka” Jolanta Kwaśniewska, szczególnie trudnym okresem byłej pary prezydenckiej był czas, gdy Aleksander Kwaśniewski zaczął angażować się w politykę. W 1981 roku na świecie pojawiła się ich córka i przez wiele lat opieka nad nią i domem spoczywała gównie na barkach żony polityka.

– Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię –jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra krajuwyznała Kwaśniewska.

Mimo tych przeciwności małżeństwo Kwaśniewskich przetrwało, a w listopadzie tego roku para będzie świętować 42. rocznicę ślubu. Po latach żona polityka zdradziła sekret ich udanego związku. Okazuje się, że były prezydent nie szczędzi ukochanej prezentów.

Wiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaWiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska przyznała w wywiadzie dla „Vivy!”, że często jest obdarowywana przez męża drobnymi prezentami. Jak podkreśliła była pierwsza dama, zwykle nie są to kosztowne rzeczy, a jedynie miłe gesty i drobiazgi.

Ukochana polityka docenia m.in. to, że potrafi on wstać wcześniej i przygotować jej śniadanie, by mogła spokojnie odpocząć. Takie gesty pomagają podtrzymać uczucie w relacji i pokazać zaangażowanie w związek.

Słowa żony potwierdził Aleksander Kwaśniewski. Polityk przyznał, że zdarza mu się kupić ukochanej kwiaty i nie potrzebuje do tego specjalnej okazji. Polityk wyznał, że traktuje małżeństwo jak ziemię, którą można zostawić odłogiem lub uprawiać, w czym mają pomagać małe codzienne gesty.

– Studentom zawsze tłumaczę, że kwiaty trzeba przynosić dziewczynom bez okazji, bo jak przynosi się tylko z okazji, to zawsze się o jakiejś zapomni, a gdy zdarzy się przynieść bez okazji, to będzie podejrzane – zdradził „Vivie!” Kwaśniewski.

Obecnie Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy przebywają od kilku miesięcy w Szwajcarii, gdzie odwiedzają siostrę byłego prezydenta. Niedawno oboje przeszli zakażenie COVID-19, a teraz dbają o odpowiednią rekonwalescencję.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post/Viva/Newsweek

Następny artykuł