Goniec.pl
07 zgłoś się / TVP

TVP

Jerzy Rogalski bał się przyjąć rolę w "07 zgłoś się". Konsekwencje były opłakane

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Jerzy Rogalski wcielił się w niezapomnianego Waldemara Jaszczuka w "07 zgłoś się". Jak się okazało, bał się przyjąć tę rolę. Wiedział, że mogą go czekać z tego powodu przykre konsekwencje i tak się właśnie stało.

Jerzy Rogalski bał się wcielić w Waldemara Jaszczuka z "07 zgłoś się"

Jerzy Rogalski to aktor znany widzom przede wszystkim z serialu "07 zgłoś się", jak również z filmu "Kogel-Mogel". Po latach wrócił do telewizji i zagrał również w "Plebanii", gdzie do 2011 roku odgrywał rolę Antoniego Tośka.

Znicz

"07 zgłoś się". Nie żyje Zbigniew Tobiasz. Aktor miał 96 lat

CZYTAJ DALEJ

To jednak właśnie rola Jaszczuka zapewniła mu w pewien sposób największe emocje. Jerzy Rogalski bardzo bał się, że może ona mu również przysporzyć wielu kłopotów. Początkowo sądził, że lepiej byłoby w ogóle jej nie wziąć.

- W tamtych czasach społeczeństwo nie kochało milicji. Zaryzykowałem jednak, choć w ogóle nie wiedziałem, jak grać Jaszczuka. Krzysztof Szmagier powiedział mi, że mam tak grać, żeby sąsiad, z którym byłem w serdecznych stosunkach, narobił mi na wycieraczkę, jak zobaczy mnie na ekranie - mówił w rozmowie z portalem Świat Seriali.

Po zagraniu roli Jerzy Rogalski mierzył się z konsekwencjami

Jerzy Rogalski ostatecznie musiał zmierzyć się z konsekwencjami związanymi z zagraniem znienawidzonej roli w popularnym serialu. Okazało się, że żałował tego, co zrobił.

- Zdarzało się, że po premierze serialu na ulicy ludzie okazywali mi pogardę. Teraz mam wyrzuty sumienia, że zagrałem go tak, jak zagrałem... To była satyra na milicję - mówił.

Po latach został jednak pokochany za to, jak pokazał się w "Koglu-moglu" oraz w "Plebanii". Choć ma już swoje lata (urodził się w 1948 roku), to wciąż pojawia się epizodycznie na ekranie. Dużej roli nie wziąłby już na swoje barki, ale nie ma problemu z tymi mniejszymi. Charakterystyczny aktor z pewnością może dziś czuć się spełniony.

/fot. Facebook.com / Macy's Journey

Córka zginęła mając 16 lat. Kilka miesięcy później mama znalazła list i zaczęła płakać

Macy Mathis była radosną nastolatką, która świetnie dogadywała się z rodziną i miała wielkie plany na przyszłość. Niestety, 16-latka zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Jej nagła śmierć wstrząsnęła bliskimi dziewczyny, a w szczególności jej mamą, która długo nie mogła pogodzić się ze stratą córki. Kilka miesięcy po śmierci 16-latki jej mama odnalazła zaadresowane do siebie listy, których autorką była właśnie jej tragicznie zmarła córka. Cindy nie mogła powstrzymać wzruszenia po przeczytaniu jednego z nich, który według polecenia na kopercie, miała otworzyć "kiedy będzie za nią tęsknić". Kobieta udostępniła w sieci treść wiadomości i opublikowała zdjęcie listu na profilu facebookowym, poświęconym pamięci swojej tragicznie zmarłej córki. Po przeczytaniu go ciężko powstrzymać łzy. /fot. Facebook.com / Macy's Journey

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Joanna ze Ślubu od pierwszego wejrzenia poinformowała o chorobie. Fot. Instagram @asia_lazar33 / kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, prod. TVN, wyd. 2020r, Player

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia 4". Joanna trafiła do szpitala, usłyszała diagnozę od lekarzy

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Uczczono przedwczesną śmierć jednego z uczestników. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 04.02.2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Ostatni występ Adama Anusewicza w "The Voice Senior" przed śmiercią

Czytaj więcej >
Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. Fot. Kapif

Gwiazdy

Ralph Kamiński obiektem drwin w sieci. "To dramat"

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Burza po decyzji Piotra Cugowskiego. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Piotr Cugowski podpadł widzom "The Voice Senior". Wszystko przez jedną decyzję

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki zareagował na samochód TVP. Fot. kadry z programu Onet Rano, prod. Onet, wyd, 2019r,, Youtube @onetrano

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki zobaczył pojazd TVP i nie wytrzymał. Otworzył drzwi i zaczął krzyczeć

Czytaj więcej >
Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >