Goniec.pl
Bronisław Cieślak

TRICOLORS/East News

Na pogrzebie Bronisława Cieślaka odczytano list córki. Żałobnicy nie mogli powstrzymać łez

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Bronisław Cieślak zmarł 2 maja w wieku 77 lat. Pogrzeb popularnego aktora odbył się w poniedziałek 10 maja. Nie zabrakło wzruszających scen. W pewnym momencie odczytano list córki aktora, Katarzyny. Żałobnicy nie mogli powstrzymać łez wzruszenia.

Bronisław Cieślak znany był przede wszystkim z roli Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się” oraz Bronisława Malanowskiego w serialu „Malanowski i partnerzy”. Na koncie miał jednak wiele więcej ról, które polscy fani bardzo doceniali. Informacje o jego śmierci wstrząsnęły Polakami.

Aktor walczył z rakiem prostaty. Przeszedł operację, radioterapię i chemioterapię, a z powodów zdrowotnych oficjalnie zrezygnował z pracy aktorskiej w 2019 roku. Niestety, długą i ciężką walkę w końcu przegrał, a rodzina, przyjaciele i fani pogrążyli się w żałobie. W tym roku skończyłby 78 lat.

Pogrzeb aktora odbył się na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. W ostatnim pożegnaniu Bronisława Cieślaka uczestniczył tłum ludzi, w tym wiele znanych osobistości. Na pogrzebie pojawili się m.in. Jerzy Wenderlich, Katarzyna Piekarska,  Adrian Zandberg czy Maciej Gdula.

W marszu pogrzebowym jedna z osób niosła obramowane zdjęcie Bronisława Cieślaka, opatrzone czarną wstążką. Było ono o tyle nietypowe, że przedstawiało go opalonego i bez koszulki. Najprawdopodobniej zrobione było podczas wakacji, a rodzina chciała w ten sposób sprawić, by wszyscy zapamiętali go jako uśmiechniętego i szczęsliwego człowieka.

Prowadzący ceremonię pogrzebową poinformował zgromadzonych o ostatnich chwilach życia aktora. Słowa, które wypowiedział, wzruszyły wszystkich obecnych. Ciężko było powstrzymać łzy.

- Jego stanem bardziej przejmowali się najbliżsi. On sam z pokorą oddawał się zabiegom. [] Odszedł nad ranem w domu, otoczony rodziną. Do końca towarzyszyła mu także kotka, nie opuściła swojego człowieka do końca. W starożytności wierzono, że koty ponoć przeprowadzają ludzi na drugą stronę - powiedział.

Chwilę później doszło do kolejnych wzruszających scen. Tym razem odczytano list córki aktora, Katarzyny, która w przejmujących słowach pożegnała tatę i podziękowała za wszystko, co dla niej zrobił. Ujawniła też, jak wyglądało ich ostatnie spotkanie.

- Od najmłodszych lat zarażał mnie miłością do kina [] Miłość do kina pozostanie ze mną na resztę życia [] To po nim odziedziczyłam, miłość do wygrzewania się w letnim słońcu, [] poranne pływanie w zimnym jeziorze i szukanie rozgwiazd w ciepłym morzu [] Dwa tygodnie przed śmiercią spędziłam z nim wieczór na oglądaniu albumów [] Ten wieczór zostanie ze mną na zawsze - brzmiały poruszające słowa listu.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >