Goniec.pl
Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP opublikowało wideo z apelem o przekazywanie 1% podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Dzięki nagraniu możemy zobaczyć, jak dziś wygląda legendarny piosenkarz. Kliknij "Dalej", by zobaczyć więcej zdjęć / fot. YouTube/ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

fot. YouTube/ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

Dramat Jerzego Połomskiego, jest w żałobie. Artysta pochował siostrę w swoim grobie

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Jerzy Połomski (89 l.) ponad rok temu wyprowadził się ze swojego stumetrowego, okazałego apartamentu i trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Chociaż tęsknił za swoim mieszkaniem, to problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na powrót do domu. Legendarny artysta zakupił już własny nagrobek i opłacił swój pogrzeb. Jak się okazuje – nie tylko swój.

Jerzy Połomski zadbał o swój pogrzeb

Jerzy Połomski jest w tak nobliwym wieku, że nie sposób mu nie pomyśleć o tym, jak może wyglądać zakończeniu jego żywota. Postanowił przedwcześnie i zapobiegawczo zadbać nie tyle o przebieg tego wydarzenia, jak również jego miejsce.

Jak informuje „Super Express”, trzy lata temu autor przeboju „Bo z dziewczynami” udał się na warszawskie Powązki na rozmowy, wskutek których jednomyślnie ustalono, że jako wybitny artysta spocznie on w prestiżowej Alei Zasłużonych.

Jerzy Połomski jest w coraz gorszym stanie. Artysta nie potrafi się pogodzić z losem

Jerzy Połomski jest w coraz gorszym stanie. Artysta nie potrafi się pogodzić z losem

CZYTAJ DALEJ

Wraz ze swoją opiekunką (której w zamian za dożywotnią opiekę obiecał swoje dotychczasowe lokum) zdecydowali się opłacić jedną z kwater na okres 99 lat. Wykupiono miejsce obok pisarki Marii Rodziewiczówny i na zaplanowano modernizację ascetycznej mogiły. Ta ma zmienić się już wkrótce.

Jerzy Połomski zapłacił 55 tysięcy za wymurowanie okazałej kwatery, a ponadto zadbał dobrej jakości nagrobek w kwocie 19 tys. zł. Łączny koszt, jaki poniósł weteran polskich scen to około 74 tysiące złotych. Piosenkarz miał jeden warunek, bez którego nie mogłoby dojść do podpisania umowy. Chodziło o jego siostrę.

Jerzy Połomski zadbał o swoją starszą siostrę

Chociaż rodzeństwo nie utrzymywało ze sobą kontaktów od kilku lat, Połomski dbał o to, by 92-letnia, starsza siostra, miała zapewnione to, czego potrzebuje. Jadwiga Pająk była jego jedyną rodziną, ponieważ nigdy nie był związany z żadną kobietą. Połomski nie doczekał się też potomstwa.

Warunkiem podpisania umowy z obsługą cmentarza, o której wspomnieliśmy, była właśnie siostra Jadwiga. Młodszy brat zadbał o to, by i ona spoczęła z nim we wspólnym grobie. Jadwiga, podobnie jak brat, nie miała rodziny i dzieci.

- Jerzy kupując miejsce zaznaczył w umowie, że w swoim grobie chce spocząć z siostrą Jadwigą - donosi „SE”, powołując się na przyjaciółkę artysty.

- Pani Jadwiga była trzy lata starsza od brata, ale nigdy nie wiadomo, kto, a także kiedy odejdzie do domu Pana. Jerzy powiedział, że gdyby Jadwiga umarła po nim, to ma być z nim pochowana – czytamy dalej w „Super Expressie”.

Siostra Jerzego Połomskiego zmarła 1. lipca br. Zgodnie z wolą brata została pochowana w wykupionej trzy lata temu kwaterze. Z doniesień „SE” wynika, że na razie nie doszło jeszcze do postawienia odpowiedniego nagrobka. Na miejscu widoczne są jedynie betonowe bloczki, wokół których mieni się rozłożysty, cmentarny wieniec.

Wybitnemu artyście, Jerzemu Połomskiego, życzymy dużo zdrowia i gratulujemy przezorności. Nawet w tak nobliwym wieku zachował się jak dżentelmen. To budzi szacunek i jest przykładem dla młodszego pokolenia. 200 lat!

Jerzy Połomski to autor dziesiątek niezapomnianych przebojów, które zna cała Polska. Utwory takie jak "Bo z dziewczynami", czy "Cała sala śpiewa z nami" na trwałe wpisały się w kanon polskiej piosenki. Dziś ich autor ma 88 lat i zamieszkuje w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Kliknij "Dalej", by zobaczyć więcej. / fot. Tricolors/East News

Jak dziś wygląda Jerzy Połomski? Mamy najnowsze zdjęcia, gwiazdor prosi o wsparcie

Jerzy Połomski zamieszkuje dziś Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Pojawiły się fotografie przedstawiające artystę w nowym otoczeniu. Zapraszamy do naszej galerii.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wysokość emerytury Maryli Rodowicz i Cugowskiego zaskakuje. Jak sytuacja wygląda u innych?

  • Jerzy Połomski wspomina niemiłą przeszłość z Marylą Rodowicz. "Nie uregulowała formalności"

  • Jerzy Połomski nie może pogodzić się z przeniesieniem do Skolimowa

Źródło: Super Express

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >