Goniec.pl
Jerzy Połomski

TRICOLORS/East News

Jerzy Połomski nie może pogodzić się z przeniesieniem do Skolimowa

12 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jerzy Połomski od kilku miesięcy przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Podupadający na zdrowiu artysta nie jest z tego faktu zadowolony i odcina się od ludzi. Ponadto, muzyk tęskni za swoim mieszkaniem w Warszawie i nie chce widzieć nawet starych przyjaciół ze sceny.

Jerzy Połomski to niezapomniany twórca hitu "Bo z dziewczynami". Piosenkarz wciąż ma mnóstwo fanów, którzy wiążą z jego przebojami miłe wspomnienia z młodości. Niestety, blisko 90-letni artysta od lat podupada na zdrowiu. W związku z tym jakiś czas temu zawiesił karierę sceniczną i przeniósł się do domu opieki w Skolimowie. I choć wydawało się, że mężczyzna znajdzie tam dobrą opiekę i w końcu odżyje, najnowsze wieści o Połomskim nie napawają optymizmem.

Sylwia Bomba

Sylwia Bomba odpadła z "Tańca z gwiazdami"

CZYTAJ DALEJ

Jerzy Połomski tęskni za domem

Stan zdrowia piosenkarza i kłopoty z pamięcią sprawiły, że w czerwcu zmuszony był opuścić ukochane mieszkanie na warszawskim Mokotowie, w którym od zawsze mieszkał sam. Muzyk znalazł wówczas schronienie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, o czym opowiadał "Faktowi" jego przyjaciel.

- Nasz wspaniały kolega postanowił zamieszkać w Skolimowie z prostej przyczyny. Ma swoje lata, a nie ma rodziny. Nie ma kto podać mu szklanki herbaty w domu na trzecim piętrze bez windy - ubolewał prezes ZASP, Krzysztof Szuster.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Miejsce w Skolimowie zapewniła artyście opiekunka, której trzy lata temu przepisał swoje mieszkanie. Ośrodek gwarantujący ciepłe posiłki, towarzystwo i całodobową opiekę wydawał się być świetnym rozwiązaniem, jednak Połomski nie odnalazł się w nowej rzeczywistości.

- Jerzy nie zaakceptował swojego przeniesienia tutaj. On tego nie rozumie. Tęskni do swojego mieszkania. Poza tym nie ma żadnego z nim kontaktu - powiedziała "Super Expressowi" jedna z zamieszkujących w Skolimowie kobiet.

Muzyk odciął się od znajomych

Jak donosi dziennik, Połomski ma również duże problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi mieszkańcami. Artysta unika ludzi, a na spacery wychodzi tylko po zmroku. Ponadto, problemy ze słuchem sprawiają, że nie można nawiązać z nim żadnego dialogu.

Jurek ma kłopot ze słuchem i nie nosi aparatu. Nie wiem, czy go ma, czy nie ma, ale jedno jest pewne, ciężko się z nim porozumieć - mówią rozmówcy "SE".

Jeszcze jakiś czas temu piosenkarza chcieli odwiedzić w Skolimowie jego przyjaciele. Ten jednak zapowiedział, że nie życzy sobie żadnych odwiedzin. Namówić muzyka na krótką pogawędkę chciał Andrzej Rosiewicz, ale usłyszał, że dawny przyjaciel nie ma ochoty na spotkanie.

Próbę porozumienia z Połomskim podjął także Krzysztof Skiba, lecz on też został odprawiony z kwitkiem. Pracownicy domu w Skolimowie przekazali mu nawet, że wokalista tam nie mieszka, co było kłamstwem.

Kompani Połomskiego z domu opieki liczą jednak, że problemy są przejściowe i artysta w końcu zaaklimatyzuje się w ich środowisku. Mają nadzieję, że piosenkarz potrzebuje jedynie trochę więcej czasu, by pogodzić się z nową, niełatwą dla niego sytuacją.

Musi upłynąć więcej czasu, by Jerzy przyzwyczaił się do nowej sytuacji. Żeby tu się zadomowić, jakiś czas musi minąć, żeby poznać ludzi i nasz tryb życia - mówi jedna z mieszkanek domu w Skolimowie.

Powalające sceny na grobie Krzysztofa Krawczyka. Wszystko w jego urodziny

Slajd 1 z 5

fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Odwiedziny na grobie ojca

W rocznicę urodzin Krzysztofa Krawczyka jego grób odwiedził syn wspólnie z wieloletnim przyjacielem ojca, Marianem Lichtmanem. / fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie: Adam Małysz ogłosił początek zgrupowania kadry w Zakopanem

Gwiazdy

Adam Małysz ogłosił początek nowego sezonu skoków narciarskich

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

TVN usuwa cały wywiad z Bożeną Dykiel o depresji

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Kolega Krzysztofa Krawczyka ujawnił kilka nieznanych faktów o artyście

Czytaj więcej >
Piotr Woźniak-Starak

Gwiazdy

Widok grobu Piotra Woźniak-Staraka na chwilę przed Wszystkimi Świętymi

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >