Goniec.pl
Jan Maria Rokita zaskoczył internautów zmianą w wyglądzie

ARTUR BARBAROWSKI/East News

Jan Maria Rokita wygląda teraz kompletnie inaczej. Ogromna zmiana w wyglądzie

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Jan Maria Rokita już jakiś czas przestał aktywnie działać się na scenie politycznej i odsunął się w cień. Jeden z byłych liderów Platformy Obywatelskiej pojawia się jednak od czasu do czasu w różnych mediach jako komentator aktualnej sytuacj

Internauci byli w szoku, gdy ujrzeli Jana Marię Rokitę, który udzielił wywiadu telewizji internetowej „wPolsce”. Takiej metamorfozy znanego polityka nikt się nie spodziewał, a wiele osób wręcz nie było w stanie go rozpoznać. 

Jan Maria Rokita zmienił się niemal nie do poznania

Jan Maria Rokita był jednym z liderów Platformy Obywatelskiej, jednak dziś pozostaje na uboczu politycznej sceny. Choć dziś PO i PiS powstają po przeciwległych stronach barykady, za czasów Rokity ugrupowania te znaczenie zacieśniły współpracę.

Rokita zdecydował się wycofać z polityki w 2007 roku, gdy jego żona Nelly Rokita zaangażowała się w pracę na stanowisku doradczyni ds. kobiet w otoczeniu ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Po zakończeniu aktywnej kariery politycznej Jan Maria Rokita został wykładowcą akademickim i komentatorem sceny politycznej. Członek PO co jakiś czas pojawia się w mediach, gdzie chętnie udziela wywiadów na przeróżne tematy, związane z sytuacją społeczną i polityczną w Polsce.

[EMBED-243]

Niedawno nazwisko polityka zostało przywołane przez obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, który wskazał Rokitę jako jednego z proponowanych przez siebie kandydatów na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Propozycja ta nie wywołała jednak większego zainteresowania.

Zainteresowanie zdecydowanie wzbudziła jednak metamorfoza, jaką w ostatnich latach przeszedł znany polityk PO. Jan Maria Rokita udzielił niedawno wywiadu internetowej telewizji „wPolsce”, a nagranie z rozmowy zostało opublikowane na platformie YouTube.

Internauci przecierali oczy na widok polityka, który dzisiaj wygląda zupełnie inaczej, niż w czasie swojej aktywności na scenie politycznej. Jan Maria Rokita zapuścił bujny zarost, a jego broda i wąsy są zupełnie siwe, tak samo, jak włosy na głowie.

Niektórzy internauci wskazali, że obecnie Jan Maria Rokita wygląda niemal jak jeden z greckich filozofów. Zmiana jest o tyle znacząca, że w czasie swojej kariery politycznej Rokita wyjątkowo dbał o wizerunek, zawsze był nienagannie ogolony i zwykle ubrany w elegancki garnitur i charakterystyczny kapelusz.

Choć Jan Maria Rokita nie jest obecnie czynnie zaangażowany politycznie, wciąż pozostaje członkiem Platformy Obywatelskiej. Były lider klubu dalej opłaca składki i jak przyznał w rozmowie z „Faktem” jeden z członków PO, po prostu nie może się rozstać z partią.

Screen youtube.com Telewizja wPolsce 22.04.2021 r.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >