Goniec.pl
fot. TRICOLORS/East News

fot. TRICOLORS/East News

Ida Nowakowska użala się po odejściu Jacka Kurskiego. Zdradziła, czy boi się o swoją posadę w TVP

20 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Ida Nowakowska pierwszy raz pokazała się na małym ekranie wiele lat temu, jako nieopierzona tancerka w programie TVN „You can dance”. Po jego zakończeniu wyleciała do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez chwilę pomieszkiwała i poznała męża. Upłynęło kolejne kilka lat, aż wróciła do kraju i (już u konkurencji) zaczęła prawdziwą telewizyjną karierę. Stało się to w 2018 roku, gdy prezesem Telewizji Polskiej był Jacek Kurski. Jak zwana przez złośliwych internautów „pieszczocha reżimu” zapatruje się na odejście z pracy mentora jej medialnych sukcesów? Będziecie zaskoczeni.

Ida Nowakowska została „odkryta” przez Jacka Kurskiego

Ida Nowakowska z dużą dozą pewności siebie i widowiskową śmiałością stawiała pierwsze kroki w TVP, a jej kariera szybko nabrała imponującego tempa. Pierwszym programem, w jakim się pojawiła, był Bake-Off. Szybko dała się poznać włodarzom publicznego nadawcy jako osoba zaangażowana w swoją pracę, co zaowocowało angażem, w charakterze konferansjerki, podczas Sylwestra z Dwójką 2018.

Potem poszło już „z górki”. Została jurorką „Dance Dance Dance” i za sprawą swoich przekomarzań z Katarzyną Cichopek napędziła programowi dużą oglądalność. Producenci szybko wychwycili jej potencjał i została także prowadzącą „The Voice Kids” i „Pytania na śniadanie”.

Aktualnie można mieć wrażenie, że stała się jedną z najważniejszych twarzy Telewizji Polskiej, a jej występy można oglądać w kolejnych produkcjach. Niektórzy sądzą nawet, że Idy Nowakowskiej w TV jest już za dużo. Uwadze obserwatorów nie uszedł również fakt, że jest ona bardzo lojalna wobec pracodawcy, co czasem ma odwrotny od zamierzonego skutek i staje się obiektem drwin i złośliwości.

Ida Nowakowska EA

Ida Nowakowska o inflacji: „Rzadko chodzę na zakupy”. Internauci wyśmiali prowadzącą TVP

CZYTAJ DALEJ

Posiadaczka hollywoodzkiego uśmiechu nie miała oporów, by realizować się nie tylko jako prezenterka, ale także tancerka. Dwukrotnie została gospodynią Eurowizji Junior i przez międzynarodowe grono fanów konkursu została oceniona dość dobrze. Tego samego nie można powiedzieć o jej „incydencie tanecznym” podczas gościnnego występu niedoszłej reprezentantki Polski, Alicji Szemplińskiej (Eurowizję 2020 odwołano). Internauci orzekli zgodnie, że jej performance tylko zakłócał odbiór piosenki i był zupełnie niepotrzebny. Widać zatem, że zarówno ona, jak i polityk związany z PiS mają skłonności do przesady. To ich łączy!

Ida Nowakowska o odejściu Jacka Kurskiego: „Ambitnie odchodził do misji telewizji”

Wszystkie swoje sukcesy Ida Nowakowska może zawdzięczać swojemu mentorowi, którym – podkreślmy to raz jeszcze - jest nikt inni, jak były prezes Jacek Kurski. Jak 31-latka komentuje jego niespodziewane odejście?

– Dla wszystkich było to jakimś zaskoczeniem. Natomiast jak na razie trudno powiedzieć, jak te zmiany wpływają na nas, bo u nas wszystko się toczy, jak się toczyło. Natomiast muszę powiedzieć, że ja nie byłam nigdy w telewizji za innej prezesury, więc to jest takie zaskoczenie dla mnie. I rzeczywiście zawsze byłam pod wrażeniem tego, co pan prezes robił z telewizją, jak w taki sposób ambitny podchodził do tej misji telewizji i wierzę, że stworzył coś, co jest silne, tak mocne i na tak wysokim poziomie, że cieszę się, że byłam tego częścią – mówiła w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Nie da się ukryć, że Ida Nowakowska jest zachwycona kontrowersyjną działalnością polityka, którego największym idolem jest Zenek Martyniuk. Nowy prezes TVP, Mateusz Matyszkiewicz, zapowiedział już zdecydowane zakończenie promocji disco polo. Na razie nie wiadomo, czy planuje on również zmiany w obsadzie popularnych programów. Protegowana Kurskiego może obawiać się o swoją przyszłość? Odpowiedziała dyplomatycznie.

Ja o tym nie myślę. Staram się codziennie przychodzić do pracy i robić najlepiej to, co robię i tylko o tym myślę – skwitowała.

Jeśli Ida Nowakowska zostałaby odsunięta na boczny tor lub zupełnie skreślona z listy płac nadawcy publicznego, miałaby spory problem. Po tak jednostronnych i pozbawionych wyczucia, smaku i realizmu wypowiedziach trudno byłoby jej było szukać zatrudnienia w pozostałych telewizjach. Postawiła wszystko na jedną kartę i póki co dzielnie trwa na swoim telewizyjnym posterunku. Ciekawe, jak długo.

fot. Instagram @martamanowska

Tak mieszka Marta Manowska. Porzuciła miasto i pokochała życie na wsi

Marta Manowska jakiś czas temu stanowczo zarzekała się, że życie na wsi nie jest dla niej. Jako prowadząca „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium miłości” odbywała liczne podróże po urokliwych zakątkach Polski, poznawała ludzi z małych miasteczek, odpoczywała w bliskim otoczeniu natury i kosztowała lokalnych, tradycyjnych przysmaków. Gdy po jakimś czasie ponownie porównała swoje przeżycia z prowincji ze zgiełkiem dużego miasta, ciągłym pośpiechem, zanieczyszczonych powietrzem i pustymi relacjami międzyludzkimi – była to już całkowicie inna kalkulacja. Zanim jednak Marta Manowska doceniła uroki życia na wsi, mówiła: – Jestem często pytana, czy mogłabym mieszkać na wsi. I odpowiadając szczerze sobie samej, muszę powiedzieć, że nie na tym etapie życia. Miasto daje mi energię. Jednak w poszukiwaniu drugiego człowieka nie jest istotne, czy pochodzi z miasta, czy ze wsi – wyjaśniała w "Pytaniu na śniadanie". Miejskie poszukiwania miłości życia nie szły prezenterce TVP najlepiej, a przebywając z dala od Warszawy podczas nagrań do „Rolnik szuka żony”, zawiązała nowe przyjaźnie. Dzięki nim poznała posiadaczy rozległych ziem uprawnych nie tylko od strony zawodowej, ale również prywatnej. Pokazali jej uroki wiejskiego, spokojnego życia. Blondwłosa i wiecznie uśmiechnięta dziennikarka postanowiła zmienić zdanie i ostatecznie i spróbować zachwalanego przez uczestników programu życia. Na jej profilu na Instagramie publikuje rozkoszne kadry na tle skromnego domu z czerwonej cegły. Jak można wywnioskować z fotografii, wokół budynku rozpościera się okazały ogród, w którym można oddawać się pełnowartościowemu relaksowi. Zobaczcie, jak teraz wygląda sielskie życie Marty Manowskiej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Już wkrótce odbędzie się państwowy pogrzeb

Gwiazdy

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Minister Piotr Gliński przekazał wspaniałe wieści, zapadła ostateczna decyzja

Czytaj więcej >