Goniec.pl
Eurowizja 2022

Pawel Wodzynski/East News / Eurovision Song Contest 2022

Eurowizja 2022. W trakcie transmisji w TVP pokazano pocałunek pary LGBT+

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Za nami pierwszy półfinał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się we włoskim Turynie. Koncerty transmituje na żywo na swojej antenie Telewizja Polska. Podczas występu zespołu z Ukrainy w czasie wczorajszego show widzowie stacji mogli przez chwilę zobaczyć na ekranie pocałunek pary jednopłciowej.

W pierwszym półfinale Eurowizji 2022 widzowie zobaczyli występy 17 muzyków z różnych krajów, w tym także reprezentację z Ukrainy. Grupa pod nazwą Kalush Orchestra jest jednym z faworytów tegorocznego międzynarodowego konkursu piosenki.

krasko

"Fakty TVN" pokazały wstrząsający reportaż. Piotr Kraśko nie krył poruszenia

CZYTAJ DALEJ

Eurowizja 2022. Widzowie TVP zobaczyli na antenie stacji pocałunek dwóch mężczyzn

Zespół Kalush Orchestra zaprezentował na eurowizyjnej scenie utwór pt. "Stefania". Piosenka jest nowoczesna, jednak nawiązuje do narodowego folkloru. Kilka dni wcześniej ukraińska grupa wykonała ją wspólnie na ulicach Turynu z reprezentantem Polski, Krystianem Ochmanem, a nagranie trafiło do sieci.

Ukraińska grupa zdobyła serca fanów Eurowizji i zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 14 maja. Po ich wczorajszym występie publiczność w studiu nie mogła powstrzymać entuzjazmu. Kamera zarejestrowała m.in. radosny pocałunek dwóch mężczyzn trzymających tęczową flagę, który widzowie zobaczyli w transmisji na żywo na antenie TVP.

Kalush Orchestra

Eurowizja 2022. Wielki sukces Ukrainy. Kalush Orchestra mają co świętować

CZYTAJ DALEJ

To niecodzienny widok w Telewizji Polskiej, która na swojej antenie nie szczędzi czasu antenowego na piętnowanie osób LGBT+. Jeszcze niedawno gwiazdor stacji Jarosław Jakimowicz wywołał ogromny skandal nagraniem swojej "interwencji" w centrum Warszawy. Prezenter w czasie minionej majówki zerwał tęczową flagę, która została powieszona przy fladze w barwach biało-czerwonych, a następnie ze złością cisnął "szmatę" w pobliskie krzaki.

Eurowizja 2022. Finał już w sobotę

Eurowizja jest jednak konkursem, który z założenia jest tolerancyjny i ponad podziałami politycznymi. W zeszłym roku zwycięzcami Eurowizji został zespół Maneskin z Włoch, a po swoim występie wokalista i gitarzysta grupy pocałowali się na scenie.

jakimowicz

"Krzesło Jakimowicza" trafiło na licytacje dla osób LGBT+. Zaskakujący finał głośnego skandalu

CZYTAJ DALEJ

Pocałunek ten Damiano David i Thomas Raggi powtórzyli także podczas występu Maneskin na Polsat SuperHit Festiwalu w Sopocie. Chwilę później wokalista grupy wygłosił emocjonalne przemówienie, które w imieniu całego swojego zespołu skierował do polskich fanów.

Uważamy, że każdy powinien mieć prawo zrobić to bez żadnego lęku. Uważamy, że każdy powinien móc być tym, kim chce. Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest zła wykrzyczał wówczas ze sceny frontman grupy Maneskin.

Finał Eurowizji 2022 odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja. Z kolei drugi półfinał konkursu, w którym wystąpi również Krystian Ochman z piosenką "River", widzowie TVP zobaczą na antenie stacji w czwartek, 12 maja. Polak powalczy o miejsce w wielkim finale z reprezentantami m.in. Izraela, Gruzji, Irlandii, Belgii, Szwecji i Czech.

euro

Eurovision Song Contest 2022

eurowiz

Eurovision Song Contest 2022

/fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Wielkie afery na antenie TVP, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. "To jest cyrk"

"Sprawa dla reportera" zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w 1983 roku i od tego czasu regularnie prezentuje widzom ludzkie dramaty i problemu. Program realizowany jest zarówno w formie reporterskiej, jak i studyjnej, gdzie nagrywane są dyskusje z ekspertami. Po latach antenowej obecności producenci programu zaczęli jednak szukać pomysłów na to, jak urozmaicić ten format i poszerzyć grono swoich odbiorców również o młodszych widzów. Z tego powodu w studiu "Sprawy dla reportera" zaczęły gościć również osoby znane z show-biznesu, jak aktorzy czy piosenkarze, którzy często prezentują na wizji również swoje talenty. Występy muzyków, zwykle z nurtu disco polo, w programie interwencyjnym budzą jednak spory niesmak. W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy, a internauci nie mają litości dla "pomysłowych" producentów "Sprawy dla reportera", określając ich program mianem "cyrku" czy "kabaretu". To jednak tylko niektóre z "atrakcji", przewidzianych przez producentów "Sprawy dla reportera". To niewiarygodne, co wyprawia się w studiu programu Elżbiety Jaworowicz. /fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Rafał Trzaskowski, fot. KAPiF

Gwiazdy

WOŚP 2023. Rafał Trzaskowski zaoferował wyjątkową "usługę". Przebił pozostałych darczyńców?

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek, fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek przeprowadziła warsztaty dla dzieci. Niektóre z nich doprowadziła do płaczu

Czytaj więcej >
Twoja twarz brzmi znajomo, fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

"Twoja twarz brzmi znajomo". Znamy pierwszego uczestnika 18. edycji

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Gwiazdy

Claudio Da Passano nie żyje. Zmarł dzień po tym, jak jego film otrzymał nominację do Oscara

Czytaj więcej >
Twoja twarz brzmi znajomo, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Twoja twarz brzmi znajomo". Program czekają kolejne zmiany, fani mają już serdecznie dość

Czytaj więcej >
Magda Gessler, fot. KAPiF

Gwiazdy

"Kuchenne rewolucje". Smutne wieści o bohaterach programu. Lokal został zamknięty

Czytaj więcej >