Goniec.pl
Kalush Orchestra

YouTube/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022. Ukraińcy zwrócili się do Polaków: "Przepraszam, polscy bracia"

15 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ukraiński piosenkarz opublikował w internecie oświadczenie skierowane do Polaków. Przeprosił w nim za to, że ukraińskie jury nie przyznało Krystianowi Ochmanowi żadnych punktów w głosowaniu.

Stwierdził też, że decyzja jest dla niego niezrozumiała i przeciwna do tego, co o występie Polaka sądzili widzowie z Ukrainy, którzy przyznali mu maksymalną ilość punktów.

NIKOLAY PETROV/AFP/East News

Niebywałe słowa Łukaszenki o ukraińskiej armii. Przeprowadził „wojenną analizę”

CZYTAJ DALEJ

Krystian Ochman przegrywa na Eurowizji

Eurowizja 2022 dobiegła końca, a jej zwycięzcami zostali członkowie ukraińskiej grupy folk-rapowej, Kalush Orchestra. Piosenka "Stefania" zelektryzowała widownię w Turynie i poskutkowała ogromną ilością głosów oddanych na kandydatów naszych wschodnich sąsiadów.

Niestety, w przypadku polskiego reprezentanta, Krystiana Ochmana, nie możemy mówić o dużym sukcesie. Choć jeszcze niedawno sugerowano, że piosenkarz może pojawić się w pierwszej dziesiątce rankingu, stało się inaczej.

Ostatecznie, polski piosenkarz zakończył przygodę z Eurowizją na 12. pozycji. Na punktację wpłynęła surowa ocena jury - żadne z krajowych gremiów nie przyznało Polakowi maksymalnej ilości punktów.

Choć widzowie z Ukrainy żywo głosowali na Krystiana Ochmana i przyznali mu 12 punktów, ich oficjalne jury nie doceniło występu polskiego wokalisty nawet jednym głosem.

Jacek Kurski

Jacek Kurski zabrał głos w sprawie wyników Eurowizji 2022. Pominął zwycięzców, mówił o TVP

CZYTAJ DALEJ

Ukraińcy przepraszają za swoje jury

Ukraiński piosenkarz Taras Topolya poczuł się bardzo dotknięty decyzją jury. Zdecydował się na opublikowanie specjalnego oświadczenia w języku polskim, w którym przeprosił za to, co się stało.

- Ta irytacja ocenami ukraińskiego jury i 0 punktów dla polskiego wykonawcy to nasz wielki wstyd. Nie znam motywacji tych osób, ale zdecydowanie nie zgadzam się z ich decyzją. Za co pragnę przeprosić wszystkich Polaków - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Piosenkarz zaznaczył, że ma głęboką nadzieję, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, że decyzja o nieprzyznaniu Polsce punktów była należała tylko kilku osób, wchodzących w skład jury, a nie całego narodu ukraińskiego - dzięki głosom widzów bowiem, Krystian Ochman otrzymał maksymalną ilość punktów od Ukrainy.

Do sprawy odniósł się też na Facebooku przewodniczący ukraińskiego jury, Wadim Lisica. Stwierdził, że każdy z jurorów oddawał głos anonimowo, nie może więc być mowy o żadnym "spisku" wymierzonym w Polskę.

- Będąc przewodniczącym jury jestem gotowy na odpowiedzialność za tegoroczny demokratyczny wybór. Za pomoc humanitarną, militarną i finansową dla Ukrainy jesteśmy i będziemy wdzięczni Polakom na zawsze! Ale to kwestie niezwiązane ze sobą - napisał Lisica.

Niedługo później, mężczyzna zablokował swój profil na Facebooku. Poniżej zamieszczamy screen przedstawiający oświadczenie, które nie jest już obecnie dostępne publicznie.

Facebook.com/vadimfoxx

Facebook.com/vadimfoxx

Karolina Bielawska urodziła się 11 kwietnia 1999 r. w Łodzi. Kliknij "Dalej", by zobaczyć więcej zdjęć. / fot. Pawel Wodzynski/East News

Karolina Bielawska to najpiękniejsza kobieta na świecie. Zobaczcie, jak wygląda Miss World

Karolina Bielawska zdobyła tytuł Miss World 2021. W naszej galerii możecie przyjrzeć się, jak wygląda najpiękniejsza kobieta na świecie!

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Krystian Ochman dołącza do Kalush Orchestra. Wspólnie wykonali eurowizyjny przebój

  • W czerwcu zmiany w limitach dorabiania do emerytury. ZUS może zawiesić twoje świadczenie

  • Matura chemia 2022. Termin matury z chemii. O której jest rozszerzona matura z chemii

Źródło: goniec.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk Junior znów głoduje. Jego sytuacja jest bardzo zła, nie stać go na życie

Czytaj więcej >
Youtube/JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski niczym szaman przewiduje, jaka zima czeka w tym roku Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Disco polo wróciło do TVP, choć miało zniknąć. Wszystko za sprawą żony Jacka Kurskiego

Czytaj więcej >
Instagram/taannamucha

Gwiazdy

Internautka ostro oceniła sylwetkę Anny Muchy. Aktorka nie czekała z odpowiedzią, padła bezbłędna riposta

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Paweł Małaszyński ma poważne kłopoty, ktoś podszywa się pod niego w sieci. Aktor ostrzega fanów

Czytaj więcej >
TVP

Gwiazdy

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki, nie zdążył na niego odpowiedzieć. Ujawnił poruszającą treść wiadomości

Czytaj więcej >