Goniec.pl
Dariusz Gnatowski grób

TRICOLORS/East News

Dziennikarze odwiedzili grób Dariusza Gnatowskiego po 7 miesiącach od śmierci

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Dariusz Gnatowski nagle odszedł 20 października zeszłego roku. Miał tylko 59 lat. Już niedługo, bo 24 maja, obchodziłby swoje okrągłe, 60. urodziny. Dziennikarze Super Expressu pojawili się na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Widok mogiły mocno wzrusza.

Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego zelektryzowała artystyczny światek, a fani jego aktorskiej aktywności nie mogli uwierzyć w niepowetowaną stratę. Widać, że grób jest regularnie odwiedzany przez bliskich oraz sympatyków.

Dariusz Gnatowski odszedł w zeszłym roku

Praktycznie wszyscy znali Dariusza Gnatowskiego z roli Arnolda Boczka ze Świata według Kiepskich. Świetna gra aktorska, poczucie humoru i dystans do siebie sprawiły, że fani wręcz ubóstwiali jego postać. Mało kto wie, że występował też m.in. w „_13 posterunku czy Ekstradycji 2”_, kochał też występy na deskach teatru.

Nic dziwnego, że nagła śmierć wstrząsnęła nie tylko jego znajomymi z planów serialowych i filmowych, ale też fanami. W mediach pojawiały się informacje o jego problemach ze zdrowiem - cierpiał na retinopatię oraz stopę cukrzycową.

Dariusz Gnatowski zdecydował się walczyć o zdrowie. 3 lata przed śmiercią całkowicie zmienił swój styl życia. Schudł 25 kilogramów dzięki nowemu jadłospisowi oraz uprawianiu sportu - polubił pływanie, jazdę na rowerze i nordic walking.

[EMBED-243]

Kiedy Dariusz Gnatowski dowiedział się o swojej chorobie, udzielił wielu edukacyjnych wywiadów na temat cukrzycy. Mówił o swoich pierwszych objawach, błędnych diagnozach i swoim leczeniu. Starał się zwrócić uwagę na podstępne schorzenie, które niesie za sobą wiele niebezpiecznych powikłań.

W październiku zeszłego roku pojawiły się doniesienia, że serialowy Arnold Boczek pilnie trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. Miał być w ciężkim stanie, jednak lekarzom ze Szpitala im. Józefa Dietla w Krakowie nie udało się go uratować - odszedł 20 października 2020 roku. Pośmiertne testy na koronawirusa wykazały, że aktor był zakażony.

3 listopada 2020 roku odbył się pogrzeb aktora. Urna spoczęła na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Dziennikarze Super Expressu po 7 miesiącach od tego przykrego wydarzenia odwiedzili grób Dariusza Gnatowskiego.

Widok był iście wzruszający - mogiła jest bardzo skromna, na tablicy widać jedynie imię, nazwisko, zawód oraz datę urodzin i zgonu. Grób jest czysty i zadbany. Widać, że palą się nowe znicze, jedynie kilka starych jest niesprzątniętych. Na płycie postawione są świeże kwiaty - czerwone tulipany w wazonie, bukiet gerber oraz doniczka z mniejszymi roślinami.

Widać, że grób jest regularnie odwiedzany nawet tyle czasu po śmierci. Odwiedzający cmentarz często widzą osoby modlące się przy mogile Dariusza Gnatowskiego, przynoszone są bukiety i pojedyncze kwiaty.

Fot. screen materiału Super Expressu z dnia 22.05.2021 pt. „Dariusz Gnatowski. Choroba i śmierć. Tak wygląda grób słynnego Arnolda Boczka [WIDEO]”, autorstwa Macieja Gąsiorowskiego, dostępy pod linkiem https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/dariusz-gnatowski-choroba-i-smierc-tak-wyglada-grob-slynnego-arnolda-boczka-wideo-aa-3xFV-iiRn-kp2E.html

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >