Goniec.pl
kora-sprawy-rodzinne

East News TRICOLORS

Synowie Kory nie pojawili się na odsłonięciu pamiątkowego muralu

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Gdyby nie choroba, Kora skończyłaby już 70 lat. Niedawno z tej okazji na warszawskich Bielanach odbyła się specjalna uroczystość, którą zorganizował wdowiec po artystce. Podczas wydarzenia odsłonięto mural przedstawiający kultową piosenkarkę. Wśród zgromadzonych nie było jednak synów zmarłej wokalistki. Według mediów powodem są ich trudne relacje z Kamilem Sipowiczem.

Śmierć Kory była jednym z najbardziej dramatycznych zdarzeń ostatniej dekady. Legendarna już gwiazda polskiego rocka zmarła 28 lipca 2018 roku wskutek choroby. Wdowiec po artystce, Kamil Sipowicz od tego momentu dba, by Polacy nie zapomnieli, jak wiele jego ukochana zrobiła dla kultury.

Rok po tym, jak zmarła Kora, Kamil Sipowicz dopilnował, by ukazał się zbiór notatek kultowej piosenkarki. Wreszcie na półkach sklepowych pojawiła się książka „Miłość zaczyna się od miłości”, w której fani artystki mogą zobaczyć, jak liderka zespołu Maanam pracowała nad intymnymi tekstami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ku pamięci Kory

W lipcu 2021 roku minął 3 lata od śmierci Kory. Od tego czasu Kamil Sipowicz, którzy był ze swoją partnerką do ostatniej chwili, udzielił licznych intymnych wywiadów, przedstawiając piosenkarkę w jak najlepszym świetle. Wdowiec nadal kultywuje pamięć o niej.

We wtorek 8 czerwca Kora obchodziłaby 70. urodziny. Jak sama zdradziła w rozmowie z Krystyną Pytlakowską, w przeszłości dwukrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Po nieudanych próbach wyleczyła się z depresji i oświadczyła, że od tego momentu już nie chce umrzeć.

Lekarze

Lekarze ostrzegają przed sezonowymi, trującymi roślinami. Mogą doprowadzić nawet do śmierci

CZYTAJ DALEJ

Niestety ostatecznie zabrała ją choroba nowotworowa. Jeszcze dwa miesiące przed śmiercią, udzielając ostatniego wywiadu na łamach Onet.pl, powiedziała, że „w życiu najważniejsze jest życie”. Obecnie pamięć o niej żyje we wszystkich fanach i jej najbliższych, którzy nie zapominają, by składać jej hołd.

Podczas wtorkowej uroczystości, która została zorganizowana na Bielanach w Warszawie, odsłonięto drugi mural upamiętniający legendarną gwiazdę polskiego rocka. Wśród zebranych osób nie mogło zabraknąć jej przyjaciół – Wojciecha Manna, Piotra Metza, Roberta Kozyry, Anny Kubczak czy Ryszarda Kalisza.

Gospodarzem wydarzenia był oczywiście wdowiec po artystce. Kamil Sipowicz pozwolił sobie na przemówienie, podczas którego wspomniał swoją zmarłą miłość. Zgromadzeni dziennikarze zauważyli jednak, że zabrakło kilku ważnych gości.

Chłodne relacje między Kamilem Sipowiczem a synami Kory

Na uroczystości poświęconej pamięci Kory, która odbyła się z okazji jej 70. urodzin, nie pojawili się jej synowie – Szymon Sipowicz oraz Mateusz Jackowski. Wiele osób mogło się zastanawiać, co zatrzymało dzieci legendarnej piosenkarki. Odpowiedzi na to pytanie udzielił portal Pudelek.pl.

Jak sugerują dziennikarze redakcji, którzy powołują się na anonimowe źródło, relacji między Kamilem Sipowiczem, a synami Kory nie są zbyt serdeczne. W artykule wskazali, że Mateusz Jackowski oraz Szymon Sipowicz nie są zadowoleni z tego, że wdowiec niedługo po śmierci piosenkarki związał się z dużo młodszą kobietą.

Źródło portalu Pudelek.pl ujawniło, że po uroczystości, której gospodarzem był Kamil Sipowicz, goście udali się do jego domu na poczęstunek. Synowie Kory nie chcieli jednak w tym uczestniczyć. Według dziennikarzy obaj uważają, że wdowiec „zbyt szybko pocieszył się po śmierci ich matki”.

Z doniesień wynika, że Mateusz Jackowski i Szymon Sipowicz nie akceptują Sylwii – nowej partnerki Kamila Sipowicza. Ona także nie pojawiła się na uroczystym odsłonięciu muralu na warszawskich Bielanach.

kora-odsloniecie-muralu

Fot. East News Piotr Molecki

kora-odsloniecie-muralu

Fot. East News Piotr Molecki

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna

  • Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska

  • Episkopat wydał komunikat dot. obowiązkowej religii lub etyki w szkołach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pudelek.pl; Viva!

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >