Goniec.pl
Mężczyzna dokonał samopodpalenia

Pixabay.com arembowski

Wielkopolska: Podpalony mężczyzna wbiegł do lokalu, służby wkroczyły do akcji

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Do dramatycznych scen doszło w miniony wtorek w miejscowości Ryczywół w województwie wielkopolskim. 22-letni mężczyzna oblał się substancją łatwopalną i podpalił. Na pomoc rzucili się świadkowie zdarzenia.

Z informacji przekazanych nam przez st. sierż. Izabelę Leśnik z KPP w Obornikach wynika, że 22-latek najpierw sam oblał się cieczą łatwopalną, a następnie podpalił. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, doznał poważnych poparzeń.

22-latek podpalił się na ulicy

Do zdarzenia doszło we wtorek 11 maja 2021 roku około godziny 16:30 w miejscowości Ryczywół. Policjanci z Obornik otrzymali zgłoszenie o samopodpaleniu, którego miał dokonać młody mężczyzna. Na miejscu ustalono, że jest to 22-letni mieszkaniec gminy Ryczywół.

Świadkowie dramatycznej sceny natychmiast rzucili się na pomoc płonącemu mężczyźnie. Jak przekazały lokalne media, 22-latek miał wbiec do pobliskiej restauracji, a tam jeden z klientów miał przewrócić go na podłogę i ugasić własną bluzą.

W rozmowie z nami oficer prasowa z KPP w Obornikach przekazała, że ugaszenia płonącego mężczyzny dokonali przypadkowi świadkowie zdarzenia. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe.

- Mężczyznę ugasili przypadkowi świadkowie. Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala - poinformowała nas oficer prasowa KPP w Obornikach.

Mężczyzna doznał rozległych poparzeń ciała, nie wiadomo jednak, w jakim stanie obecnie znajduje się poszkodowany 22-latek, ani co pchnęło go do tak dramatycznego kroku. Policja nie dopatrzyła się w zdarzeniu znamion  charakterze kryminalnym.

- Z uwagi na to, że powyższe zdarzenie nie ma charakteru kryminalnego, odstąpiliśmy od prowadzenia czynności procesowych - przekazała nam st. sierż. Izabelę Leśnik.

Na początku miesiąca informowaliśmy o innym młodym mężczyźnie, który zdecydował się na dramatyczny krok i dokonał samopodpalenia w centrum Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim.

Wówczas na pomoc ruszyli 28-latkowi policjanci, którzy patrolowali okolice i zauważyli płonącego człowieka na jednym z parkingów miejskich. Funkcjonariusze ugasili ogień i wezwali służby ratunkowe, które przetransportowały poszkodowanego mieszkańca Gołdapi do szpitala.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >