Goniec.pl
slub-dziwne-zaproszenie

unsplash.com/Olivia Bauso (zdjęcie ilustracyjne)

Dostała zaproszenie na ślub z zakazem palenia

6 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Każda para młoda liczy, że ślub będzie przebiegał zgodnie z jej planem. Preferencje dotyczące uroczystości bywają bardzo różnorodne. Czasem mogą zaskoczyć gości. Internautka postanowiła podzielić się treścią zaproszenia, które nie przypadło jej do gustu. Narzeczeni postanowili wprowadzić na swoim weselu zakaz palenia. Kobieta uznała, że trochę przesadzili.

Internautka otrzymała zaproszenie na ślub kuzyna. Oprócz standardowych informacji dotyczących miejsca oraz terminu w kopercie pojawiła się nietypowe zalecenie. Kobieta przyznała w mediach społecznościowych, że młoda para za bardzo naruszyła granicę swobody gości, wprowadzając zakaz palenia – zarówno w trakcie ślubu, jak i zabawy weselnej oraz tak w środku, jak i na zewnątrz.

narew rzeka

Są wyniki sekcji zwłok matki i córki znalezionych w Narwi

CZYTAJ DALEJ

Okazało się, że nowożeńcy nie życzą sobie, by goście palili papierosy pod kościołem. Nie chcą też, by zaproszeni wychodzili zaspokoić głód nikotynowy podczas zabawy. Dla niektórych takie wyrzeczenie może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Choć coraz więcej osób rezygnuje ze szkodliwego nałogu, to nie wszyscy są w stanie wytrzymać kilka godzin bez puszczenia dymka.

To zaproszenie ślubne to przesada

Adresatka zaproszenia ślubnego uznała, że para młoda przesadziła. Kobieta dodała jednak, że nie zamierza z tego powodu popadać konflikt z nowożeńcami, zwłaszcza że to wesele jej kuzyna. Być może – jeśli zabawa okaże się na tyle dobra – zapomni o wszystkim podczas uroczystości. Wymagania organizatorów okazały się jednak na tyle nietypowe, że postanowiła podzielić się nimi w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Mój kuzyn wkrótce bierze ślub i zaproszenia na tę uroczystość zawierają prośbę, aby goście nie palili papierosów na obszarze kościoła i miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Nie zamierzam w związku z tym wszczynać awantury, po prostu czuję, że to przesada – napisała autorka.

Co ciekawe, zdania internautów są podzielone w tej kwestii. Część osób uznało, że w prośbie pary młodej nie ma nic dziwnego i nie ma co się oburzać. Niektórzy stwierdzili nawet, że to „wspaniała idea” i zauważyli, że gdy nowożeńcy nie życzą sobie dzieci wśród gości na weselu, nikt się nie sprzeciwia. W końcu to organizatorzy powinni być najważniejsi tego dnia.

Znalazły się jednak też osoby, które uznały, że wprowadzanie takich zakazów jest śmieszne. Według części internautów ingerowanie w swobodę w takim stopniu to ryzyko, że niektórzy odrzucą zaproszenie na ślub. Do dyskusji włączyli się palacze, którzy przyznali, że nie daliby rady wytrzymać wielogodzinnej zabawy bez sięgnięcia po papierosa.

Śluby bez alkoholu i mięsa

Niedawno wśród polskich użytkowników Twittera wybuchła dyskusja na temat odchodzenia od tradycji podczas organizowania ślubów. Pojawiają się pary młode, które rezygnują zarówno z alkoholu, jak i mięsa. Niektórzy poczuli się żywo dotknięci takim trendem i przyznali, że na pewno nie przyjęliby zaproszenia na taką uroczystość.

Nie wszyscy jednak mają tak radykalne podejście. Część gospodarzy organizując bezalkoholowe i wegańskie wesela, dopuszcza możliwość, by goście przynieśli własne napoje wyskokowe. W odpowiedzi na zarzuty internauci, którzy są na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej przypomnieli, że ich preferencje często nie są uwzględniane na polskich zabawach, przez co chodzą głodni i muszą żywić się jedynie sałatkami.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: webniusy.com

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Jackowski

Lifestyle

Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny kryzys

Czytaj więcej >
Pixabay/beejees - zdjęcie ilustracyjne

Lifestyle

100-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

Czytaj więcej >
Pexels/JESHOOTS.com

Lifestyle

Filmowe hity dnia. "Jurassic World" na TVN

Czytaj więcej >
ftalany

Lifestyle

Jesz go codziennie. Zabija 100 tysięcy osób rocznie, lepiej natychmiast przestań

Czytaj więcej >
Gdzie na grzyby?

Lifestyle

Gdzie na grzyby? Na zachodzie kraju zbierzesz ich najwięcej

Czytaj więcej >
Od marca sygnał DVB-T telewizji naziemnej będzie zastępowany DVB-T2

Lifestyle

Już w marcu rozpocznie się proces zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej w Polsce

Czytaj więcej >