Dlaczego w Poznaniu wyją syreny alarmowe? Wiemy, co się dzieje
Dlaczego w Poznaniu wyją syreny alarmowe? Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania wydało komunikat dotyczący syren alarmowych. Dlaczego zostaną uruchomione? Wyjaśniamy.
Syreny alarmowe kojarzą się nam głównie z niebezpieczeństwem, a szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Takie dźwięki mogą wzbudzić u wielu osób spore obawy, ponieważ to właśnie one ostrzegają nas przed niebezpiecznymi sytuacjami.
We wtorek (10.05) syreny alarmowe zawyją w Poznaniu
Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania w swoim komunikacie informuje, że z uwagi na prowadzenie prac konserwacyjnych Systemu Wczesnego Ostrzegania w rejonie ulic Kościuszki, Roosevelta i na osiedlu Rusa mogą być słyszalne krótkotrwałe - 5 sekundowe sygnały alarmowe.
Prace będą trwały od 8:00 do godzin popołudniowych.
Według informacji z Urzędu Miasta stan obecny systemu alarmowania i ostrzegania w Poznaniu to 112 punktów alarmowych, w skład których wchodzi: 8 syren elektronicznych sterowanych drogą radiową, 11 syren elektronicznych podłączonych do miejskiej sieci teletransmisyjnej, 93 punkty alarmowe analogowe, które oparte są o systemy wirnikowe montowane na terenie miasta w latach 60. i 70. XX w.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Łukaszenka nie gryzł się w język. Powiedział, co zrobi Polakom, jeśli ci zaatakują Białoruś
"Odszedł wielki człowiek". Jarosław Kaczyński w osobistych słowach żegna przyjaciela
Matura informatyka 2022. Co jest na maturze z informatyki? Wymagania na maturę z informatyki
Źródło: Miasto Poznań, Goniec.pl