Goniec.pl
Violetta Villas odeszła w samotności

WOJTEK RZAZEWSKI/East News

Byliśmy na grobie Violetty Villas, mamy zdjęcia

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Violetta Villas odeszła 5 grudnia 2011 roku w dramatycznych okolicznościach. Sekcja zwłok aktorki wykazała, że jej śmierć poprzedziła co najmniej kilkunastogodzinna agonia. Opiekunka gwiazdy została skaza na półtora roku pozbawienia wolności za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad artystką. Grób piosenkarki na Powązkach budzi duże wzruszenie.

Violetta Villas była jedną z największych gwiazd minionych dekad. Artystka, która przez ostatnie lata żyła w zapomnieniu, została odnaleziona martwa w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Jej odejście od początku budziło wiele kontrowersji, sprawą już następnego dnia zainteresowała się Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

Violetta Villas odeszła w samotności

Duże wątpliwości śledczych budziły warunki sanitarne, w jakich żyła piosenkarka oraz stan zwłok, który wskazywał na poważne zaniedbania medyczne. Kilka dni po śmierci gwiazdy przeprowadzono sekcję zwłok, która nie wskazała jednoznacznej przyczyny śmierci.

Dwa lata temu ujawniono, że zgon piosenkarki poprzedzała kilkunastogodzinna agonia. Artystka była odwodniona, cierpiała na uogólnioną miażdżycę, marskość wątroby z niewielką żółtaczką i powiększoną śledzionę, na płacie potylicznym prawej półkuli mózgu miała dużą jamę udarową.

Lekarz pogotowia, który odebrał powiadomienie o śmierci gwiazdy relacjonował, że w pomieszczeniu, w którym ją znaleziono, było zimno, brudno i śmierdziało moczem. Zmarła leżała w pozycji nienaturalnej na baczność, była brudna i wyraźnie zaniedbana.

Wiele lat przed śmiercią Violetta Villas trafiła do szpitala psychiatrycznego. Członkowie rodziny planowali wówczas zająć się artystką i stworzyć jej odpowiednie warunki bytowe. Piosenkarka stanowczo zaprzeczyła, chciała wrócić do swojego domu w Lewinie Kłodzkim. Opieki nad nią podjęła się Elżbieta B.

Kobieta w 2015 roku po raz pierwszy została skazana o nieudzielenie pomocy gwieździe. Odbyła karę pozbawienia wolności na okres dziesięciu miesięcy. W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Kłodzku postanowił zwiększyć wymiar kary do półtora roku więzienia.

Uroczystości pogrzebowe Violetty Villas odbyły się w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach 19 grudnia 2011 roku. Trumna z ciałem piosenkarki została złożona na cmentarzu Powązkowskim. W ceremonii wzięło udział kilka tysięcy osób, w tym wiele rodzimych gwiazd.

Z biegiem czasu piosenkarka doczekała się pięknego, beżowo-czarnego pomnika. Nad jasną płytą nagrobną góruje okazały, ciemny krzyż. Na niewielkiej tabliczce umieszczono przydomek sceniczny gwiazdy, rok urodzenia, śmierci oraz piękne zdjęcie w białej sukni.

Pomimo upływu lat mogiła wciąż ozdobiona jest licznymi zniczami i bukietami kwiatów. Rodzina, przyjaciele i fani postawili na grobie wiosenne wiązanki w odcieniach żółci i zieleni. Nagrobek i jego okolice są bardzo czyste i zadbane. Wszystko wskazuje na to, że po śmierci Violetta Villas jest ceniona bardziej, niż za życia.

Źródło zdjęć: Materiały własne

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Krzysztof Ziemiec nie ma zamiaru powrócić do „Wiadomości”

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie dot. zajęć wspomagających

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Materiały własne/Interia

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >