Goniec.pl
Hanka Bielicka nie żyje

East News TRICOLORS

Byliśmy na grobie Hanki Bielickiej, mamy zdjęcia

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Na estradzie Hanka Bielicka potrafiła bawić miliony Polaków. Duża energia i ostry żart, które towarzyszyły jej do podeszłego wieku, zachwycały publiczność w teatrach i mogło się wydawać, że tak witalna artystka nie odejdzie nigdy. Wiele osób jednak nie wie, że aktorka w życiu prywatnym nie zawsze miała powody do radości.

Hanka Bielecka prawdopodobnie jedną z ostatnich wielkich dam polskiej sceny. Artystka kabaretowa została przez Polaków zapamiętana przede wszystkim jako kobieta wiecznie uśmiechnięta, rzucająca żartami z rękawa i zawsze szczera do bólu. Aktorka kochała śmiech i występy przed publicznością.

„Jeszcze Polska nie umarła, póki się śmiejemy” – to była jedna z najważniejszych dewiz, którymi kierowała Hanka Bielecka. Pogodą ducha rozkochała w sobie publiczność, ale ta pomagała jej też w prywatnym życiu, w którym nie brakowało trudnych okresów.

Wiecznie uśmiechnięta Hanka Bielecka

W marcu 2021 roku minęło już 15 lat od śmierci Hanki Bieleckiej. Do dzisiaj kobieta uznawana jest za jedną z najsłynniejszych polskich artystek kabaretowych. Jej żarty były ostre, ale nigdy nie przekraczały granicy dobrego smaku. Z domu wychodziła w kapeluszu, zawsze zachowując klasę.

Nie ulega wątpliwościom, że aktorka miała wielki talent, którym lubiła obdarowywać innych. Dlatego Hanka Bielecka najbardziej kochała przede wszystkim swoją pracę i mimo podeszłego wieku nie schodziła ze sceny. Wiele osób jednak nie wie, że w jej życiu prywatnym pojawiło się mnóstwo rozczarowań.

[EMBED-243]

Artystka, która przez dekady uchodziła za wiecznie rozpromienioną kobietę, wreszcie zaczęła się zwierzać w mediach z życia osobistego. Nie miała szczęścia w miłości. Zdradziła, że żaden z mężczyzn nie chciał przy niej zostać na dłużej. Jednak na brak zainteresowania nie narzekała.

Niestety wielu adoratorów chciało, żeby była tą drugą. Podrywali ją mężczyźni związani z innymi kobietami. Aktorka powiedziała, że nie mogła się pogodzić z taką rolą, ponieważ była zbyt dumna. Romanse, które zawróciły jej w głowie, ostatecznie nie wychodziły jej na dobre.

Hanka Bielecka – zdradzana i porzucana

Silna postać sceniczna Hanki Bieleckiej nie pasowała do kobiety, która była porzucana przez mężczyzn. Być może sama aktorka nie chciała o tym opowiadać przez długie lata. Jej małżeństwo okazało się całkowitą porażką. Późniejszy romans natomiast niemal ją zabił.

Wyszła za Jerzego Duszyńskiego. Poznała go mieszkaniu, w którym zamieszkała po tym, jak otrzymała angaż w wileńskim teatrze. Wspominając tę relację, Hanka Bielecka przyznała, że łączyła ich jedynie przyjaźń, ale byli samotni i potrzebowali bliskości. Postanowili więc się pobrać.

Szybko okazało się, że Jerzy Duszyński nie był wierny żonie. Aktorka podejrzewa, że mógł ją zdradzić już trzeciego dnia po ślubie. W swojej książce artystka kabaretowa ujawniła, że nie stronił od alkoholu, a gdy już pił, wchodził w romanse z innymi kobietami.

Po nieudanym małżeństwie Hanka Bielecka poznała Jerzego Baranowskiego. Między artystami pojawiło się wielkie uczucie, ale na drodze do ich szczęścia stała poważna przeszkoda. Autor tekstów był żonaty. Choć ostatecznie postanowił się rozwieść, to nowe życie ułożył z inną.

Zrozpaczona Hanka Bielecka próbowała popełnić samobójstwo. Była bardzo zagubiona. Rozważała nawet powrót do Jerzego Duszyńskiego, jednak i on miał już nową partnerkę. W pewnym momencie postanowiła zrezygnować z życia uczuciowego i rzuciła się w wir pracy.

Całą miłość, której nie mogła przelać na innego człowieka, wylewała na widzów w teatrze. Choć jej kariera trwała bardzo długo, to aktorka przyznała, że wraz z rosnącą sławą i biegiem lat czuła się też coraz bardziej samotna oraz nieszczęśliwa. Ikona polskiego kabaretu zmarła 9 marca 2006 roku. Miała wówczas 91 lat.

materiały własne

materiały własne

materiały własne

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Viva!

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >