Goniec.pl
Pogrzeb brata Krzysztofa Krawczyka

Facebook.com Krzysztof Krawczyk

Brat Krzysztofa Krawczyka nie żyje. Szczegóły pogrzebu wyszły na jaw

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Brat Krzysztofa Krawczyka odszedł zaledwie nieco ponad miesiąc po śmierci słynnego piosenkarza. Dla bliskich gwiazdora odejście Andrzeja Krawczyka było kolejnym ciosem, a o jego zgonie poinformowano w krótki oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Teraz pojawiły się informacje o szczegółach pogrzebu mężczyzny.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się 10 kwietnia 2021, a piosenkarz został pochowany na cmentarzu w Grotnikach niedaleko Łodzi. Wszystko wskazuje na to, że brat gwiazdora, który odszedł 7 maja 2021 roku, spocznie tuż przy nim. 

Media ujawniły szczegóły pogrzebu Andrzeja Krawczyka

Informacje o śmierci Andrzeja Krawczyka pojawiły się na profilu facebokowym jego starszego brata Krzysztofa, który prowadzi menadżer piosenkarza, Andrzej Kosmala. W krótkim oświadczeniu poinformowano, że artysta i malarz zmarł 7 maja 2021 roku w wieku 70 lat.

Przed śmiercią Andrzej Krawczyk, tak jak słynny piosenkarz, zmagał się z zakażeniem COVID-19. Mężczyzna trafił do szpitala, a rodzina nawet nie mogła go poinformować o tym, że stracił brata. Śmierć malarza była dla bliskich artystów kolejnym ogromnym ciosem.

Rodzina Andrzeja i Krzysztofa Krawczyków na razie nie przekazała oficjalnych informacji o pogrzebie młodszego z braci. Jak donosi jednak redakcja „Faktu”, mężczyzna ma zostać pochowany przy piosenkarzu, który spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią.

Z informacji przekazanych przez dziennikarzy wynika, że tuż przed śmiercią Krzysztof Krawczyk miał wykupić miejsca na cmentarzu w Grotnikach z myślą o tym, by stworzyć tam rodzinny grobowiec. O woli piosenkarza miał powiadomić media jego menadżer, Andrzej Kosmala. 

- Chciał, by jego bliscy spoczywali razem. Jest więc wielce prawdopodobne, że w Grotnikach odbędzie się kolejny pogrzeb - przekazano w „Fakcie”.

Po pogrzebie Krzysztofa Krawczyka fani i przyjaciele gwiazdora zapowiedzieli budowę upamiętniającego go pomnika. Koordynacją działań w tym zakresie i zbiórką funduszy ma zająć się żona piosenkarza oraz jego wieloletni menadżer.

Póki co grób Krzysztof Krawczyka i tak przyciąga do Grotnik rzesze jego wiernych fanów. Wielbiciele piosenkarza tłumnie odwiedzają mogiłę, by złożyć mu hołd i pożegnać swojego ulubionego artystę.

Tuż przed śmiercią z COVID-19 zmagał się także Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz zdołał jednak pokonać infekcję i wrócić do domu ze szpitala. Niestety, 5 kwietnia 2021 roku kraj obiegły wyjątkowo smutne informacje o śmierci legendy polskiej sceny muzycznej.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >