Goniec.pl
TOMASZ RADZIK/East News

TOMASZ RADZIK/East News

Bożydar Iwanow cierpiał na depresję. „Musiałem zapłacić za swoje grzechy”

22 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Bożydar Iwanow jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Widzowie Polsatu, którzy przyzwyczaili się do jego obecności w studiu i trafnych komentarzy dotyczących piłki nożnej byli zdziwieni, gdy w 2016 roku niespodziewanie zniknął z anteny. Stacja tłumaczyła wówczas, że powodem były jego problemy zdrowotne. Teraz komentator postanowił zdradzić, czego dotyczyły i w jaki sposób się objawiały.

Bożydar Iwanow cierpiał na chorobę psychiczną

Okazją do opowiedzenia o schorzeniu była rozmowa z Filipem Nowobilskim w ramach publikowanego w serwisie Youtube kanału „Duży w Maluchu”. Bożydar Iwanow był gotów, by zdradzić nieco więcej szczegółów ze swoich potyczek z, jak sam to określił, „chorobą psychiczną podobną do depresji”.

- Ta choroba wiązała się z tym, że albo czułem się za dobrze, leciałem na dużych wysokościach, mało spałem, dużo imprezowałem, byłem aż nadaktywny, a potem miałem zjazd – wyjaśniał.

wendzikowska anna

Anna Wendzikowska walczyła depresją, choć na antenie "DDTVN" kipiała energią. Po latach zdobyła się na gorzkie wyznanie

CZYTAJ DALEJ

Ulubieniec widzów sportowych kanałów Polsatu przyznał, że jego styl życia doprowadził go do tego, że w pewnym momencie „musiał najprawdopodobniej zapłacić rachunek za swoje grzechy”. To wyznanie, które zrobiło spore wrażenie na internautach.

Depresja uniemożliwiała mu pracę

Popularny reporter opisał także, jak wyglądały kulisy jego zmagań z zaburzeniami natury psychicznej. Okazuje się, że nie było łatwo, zwłaszcza że stanowiły one przeszkodę w wypełnianiu zawodowych obowiązków. Iwanow nie pracował tylko w telewizji – był i w dalszym ciągu jest także felietonistą piszącym dla miesięczników piłkarskich.

- Ta choroba wiążę się z tym, że trochę tracisz te wszystkie umiejętności posługiwania się tymi narzędziami co zwykle. Ja po prostu nie byłem w stanie napisać tekstu, miałem strach, żeby skomentować mecz, głowa mi nie pracowała – zdradził.

Bożydar Iwanow wrócił do pracy

Gdy Bożydar Iwanow poczuł pierwsze dolegliwości związane z chorobą – a było to wiosną 2016 roku – postanowił zniknąć z ekranów. Władze telewizji będącej własnością Zygmunta Solorza nie przekreśliły wówczas ich współpracy, bo były zadowolone z jego dotychczasowych osiągnięć. Wykazały się zrozumieniem i dały żurnaliście szanse na powrót. Uczynił to, gdy minął rok.

Komentator sportowy (relacjonujący m.in. mecze Ligi Mistrzów) aktualnie czuje się już o wiele lepiej, jednak nie może powiedzieć, że wyleczył się z depresji w zupełności. Udzielił rozmówcy i widzom rady, by w trosce o swoje zdrowie psychiczne działali profilaktycznie.

- Dzisiaj mam czystą głowę, czuję się bardzo dobrze, poukładałem sobie wiele spraw. Dbanie o siebie, jeżeli chodzi o psychikę, jest szalenie istotne – zauważa.

Pod koniec tego roku wszystkich kibiców piłki nożnej i zagorzałych fanów polskiej reprezentacji czeka prawdziwe święto futbolu — Mistrzostwa Świata w Katarze. Mamy nadzieję, że komentarze Bożydara Iwanowa będą ich nieodłącznym elementem.

"Nasz nowy dom". Niebywała metamorfoza domu. Przystosowano go do niepełnosprawnego 11-latka

"Nasz nowy dom". Niebywała metamorfoza domu. Przystosowano go do niepełnosprawnego 11-latka

W trzecim odcinku najnowszego sezonu remontowego programu Polsatu Katarzyna Dowbor uda się do Uniszek Zawadzkich w województwie mazowieckim. Tam spotka się z rodziną, która niedawno pochowała ukochanego męża i ojca.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Już wkrótce odbędzie się państwowy pogrzeb

Gwiazdy

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Minister Piotr Gliński przekazał wspaniałe wieści, zapadła ostateczna decyzja

Czytaj więcej >