Goniec.pl Finanse "Beczka plus" ruszyła. Pieniądze za oszczędzanie czekają, a chętnych nie brakuje
goniec.pl

"Beczka plus" ruszyła. Pieniądze za oszczędzanie czekają, a chętnych nie brakuje

6 kwietnia 2023
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Beczka plus ruszyła już 3 kwietnia i pieniądze tylko czekają na to, by trafić do twojej kieszeni. Wystarczy, że… zaczniesz oszczędzać i będziesz zbierać deszczówkę. Możesz dostać nawet 5 tysięcy złotych. Wspólnoty mieszkaniowe mogą natomiast liczyć na jeszcze większe pieniądze. Trzeba jednak wiedzieć o kilku ważnych rzeczach.

Beczka plus ruszyła, możesz dostać dodatkowe pieniądze i oszczędzić

Pieniądze od samorządu tylko za to, że zaczniesz płacić mniejsze rachunki za wodę ? Brzmi nierealnie, ale tak właśnie jest. Najnowsza edycja programu “Złap deszcz” , nazywanego potocznie programem “Beczka plus” , ruszyła już 3 kwietnia.

Ważną informacją jest to, że pieniądze w ramach “Beczki plus” nie wypłaca rząd, a poszczególne samorządy . Nie wszystkie jednostki zdecydowały się na uruchomienie dopłat do zbierania wody deszczowej , więc trzeba sprawdzić, czy miejsce, gdzie mieszkamy, oferuje pieniądze za proekologiczne rozwiązania.

"Chłopaki do wzięcia". Ryszard "Szczena" Dąbrowski zostanie bezdomny? Jego dom nagle zniknął

Co to jest "Beczka plus"? Nawet 5 tysięcy złotych od samorządu

Pieniądze z “Beczki plus” na jakie można liczyć, nie są małe. To tylko potwierdza fakt, że zeszłoroczny budżet przeznaczony na ten program rozszedł się niczym ciepłe bułeczki . W tym roku również nie należy odkładać złożenia wniosku na później.

Osoba fizyczna, która zgłosi chęć skorzystania z "Beczki plus", może oczekiwać przelewu na 5 tys. zł . Natomiast wspólnota, która przystąpi do programu, może otrzymać zwrot 80 proc. kosztów instalacji zbierającej wodę deszczową . Co ważne, kwota nie może być wyższa niż 10 tys. Zł.

Należy również pamiętać, że program “Złap deszcz” to nie to samo, co rządowy program “Moja woda”, z którego chętnie korzystało wielu Polaków. Gdzie szukać kluczowych informacji na temat tego, jak dostać pieniądze od samorządu?

Sprawdź, czy należą ci się pieniądze

Zbierasz deszczówkę? Oszczędzasz wodę, więc płacisz mniejsze rachunki . Dodatkowo w przypadku zapasów wody w letnich okresach suszy nie musisz rezygnować z podlewania ogrodu. Ogólnopolskim plusem jest zwiększanie się retencji wody. Same zalety, a jeszcze mogą ci za to zapłacić .

Najpierw wejdź na stronę internetową swojego samorządu albo zadzwoń do urzędu i spytaj się, czy jednostka oferuje możliwość partycypacji w programie “Złap deszcz” . To kluczowe, gdyż inaczej pieniędzy w kasie na “Beczkę plus” nie będzie.

Jak zauważa portal innpoland.pl, nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku, chętnych na pieniądze nie brakuje . - Tylko we Wrocławiu w zeszłym roku środki na dotacje dla osób fizycznych zostały wyczerpane w ciągu miesiąca - czytamy w artykule.

Co można zainstalować na swoim podwórku i bez obaw liczyć na pieniądze z “Beczki plus”? Lista nie jest krótka . Samorząd zapłaci wam za: naziemne i podziemne zbiorniki na deszczówkę, zbiorniki dekoracyjne na wodę deszczową, systemy nawadniania, dachy retencyjne, studnie chłonne i muldy, grody deszczowe w gruncie lub pojemniku, czy pompy do wody deszczowej.

Źródło: innpoland.pl

Tragedia w polskim mieście. Mężczyzna zgłosił się na SOR. Niedługo po wypisie zmarł
Nie żyje słynny aktor znany z "Daleko od szosy" i hitu TVP "Na sygnale". Tragiczne informacje
Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport