Goniec.pl
Instagram/kurdejszatan

Instagram/kurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan zorganizowała zbiórkę. Potrzeba jej pół miliona złotych

12 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Barbara Kurdej-Szatan nie ma ostatnio łatwego czasu - ponownie do głosu powróciła kwestia związana ze Strażą Graniczną. Choć aktorka wychodzi na prostą w kwestiach finansowych, okazało się, że założyła zrzutkę na aż pół miliona złotych i poprosiła o wsparcie. Po co jej te pieniądze?

Kurdej-Szatan mogła sobie ostatnio z mężem pozwolić na ekskluzywne wakacje w Palermo. Zarobiła również sporo podczas kręcenia "Mask Singer" dla TVN, gdzie występowała pod maską Ważki.

emerytura czternastka

Czternasta emerytura: Kluczowe wieści dla seniorów. Znamy termin wypłaty i wysokość

CZYTAJ DALEJ

Barbara Kurdej-Szatan zorganizowała zbiórkę. Prosi o pół miliona złotych

Barbara Kurdej-Szatan założyła fundację mającą pomóc ludziom w potrzebie - zaangażowała się również w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Tę część sfinansowała z własnej kieszeni. Nagłośniła akcję, szkoliła psychologów w ramach interwencji kryzysowej i zorganizowała najpotrzebniejsze zaplecze.

Pokrycie dalszych kosztów działalności próbowała uzyskać ze zbiórki. Zorganizowała i zamieściła o niej informację w mediach społecznościowych. Potrzebowała tam aż pół miliona złotych!

Okazało się jednak, że wpłaty w ogóle nie spływały, a zainteresowanie było bardzo niskie. Nie udało się zebrać nawet 1 proc. oczekiwanej kwoty.

- Ja teraz uruchomiłam zrzutkę, ale nikt nie chce na nią wpłacać - mówiła Barbara Kurdej-Szatan w rozmowie z reporterką JastrząbPost.

Do 12 maja zbiórkę wsparły 72 osoby na łączną kwotę 2757 zł. Kurdej-Szatan się jednak nie poddaje. Twierdzi, że być może czas nie jest w tej chwili na zbiórki najlepszy, ale z pewnością ten stan się polepszy.

- Mam wrażenie, że ludzie mają dość zrzutek i już nikt nie chce słuchać o wojnie, a ten telefon jest naprawdę bardzo potrzebny. Właśnie po takiej jednej opinii psychologa uświadomiłam sobie, że warto, że chcę o to walczyć, chcę zbierać na to pieniądze i chcę, aby ten telefon zaufania funkcjonował i działał, i żeby te telefony były odbierane - twierdziła.

- Psychologowie mają dyżury, ja chcę, aby to działało. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne i materialne. Bardzo was proszę, wspomóżcie zrzutkę, aby psychologowie mogli cały czas pracować - apelowała artystka.

Link do zrzutki fundacji "Z porywu serca" można znaleźć tutaj. Barbara Kurdej-Szatan jest bardzo zmobilizowana do tego, by zrobić jak najlepszy użytek z wpłat.

Tricolors/East News

Co dzieje się z domem z "Rodziny zastępczej"? Sprawdziliśmy jak dziś wygląda

Z pewnością każdy miłośnik "Rodziny zastępczej" doskonale pamięta dom, który zamieszkiwała serialowa rodzina Kwiatkowskich. Co dzieje się z nim teraz? Czy jest zamieszkany? Zdecydowaliśmy się to sprawdzić! / fot. Tricolors/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Jastrząb Post

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Dzień dobry TVN. Marcin Prokop tłumaczy się widzce. Fot. kadry z program Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023 r.., ddtvn.pl

Gwiazdy

Marcin Prokop zrobił to na antenie "Dzień dobry TVN". Widzka nie miała litości

Czytaj więcej >
Maria Czubaszek odeszła w 2016 roku. Dziś na jej grobie fani zostawiają szokujące "pamiątki"

Gwiazdy

Szokujący widok na grobie Marii Czubaszek. Trudno uwierzyć, co zrobili fani

Czytaj więcej >
Dominika Gwit opowiedziała o ciąży w Dzień dobry TVN. Fot. kadr z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023, ddtvn.pl

Gwiazdy

Przykre wyznanie Dominiki Gwit. "Wiedziałam, że dzieje się coś złego"

Czytaj więcej >
Dzień dobry TVN. Filip Chajzer komentuje swoje nietypowe zachowanie. Fot. Kapif

Gwiazdy

Filip Chajzer znów podpadł widzom "Dzień dobry TVN"? Dostał zakaz

Czytaj więcej >
Roksana Węgiel / KAPiF

Gwiazdy

Roksana Węgiel o kulisach rozstania z TVP. "Super dzieciaki, ale scenariusz..."

Czytaj więcej >
Unsplash/Piotr Cichosz

Gwiazdy

Dziś w tv wielkie kinowe przeboje. Polsat i TVN powalczą o widownię

Czytaj więcej >