Goniec.pl
TRICOLORS/East News

TRICOLORS/East News

Anna Wendzikowska zasiała wiatr i zbiera burzę. TVN skomentował jej doniesienia o mobbingu w stacji

3 Października 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Anna Wendzikowska opowiedziała o swoim doświadczeniu mobbingu w TVN. Dziennikarka otrzymała odpowiedź od stacji, której przedstawiciele zdawali się rzeczywiście przejąć tym, co miała do powiedzenia odchodząca gwiazda. Wydali "oświadczenie".

Małgorzata Rozenek-Majdan w szczerej rozmowie podzieliła się swoimi wspomnieniami.

Małgorzata Rozenek w szczerej rozmowie. "Miałam poczucie, że wszystko się wali"

CZYTAJ DALEJ

Anna Wendzikowska zasiała wiatr i zbiera burzę. TVN skomentował jej doniesienia o mobbingu w stacji

Anna Wendzikowska nie dla wszystkich jest postacią lubianą, ale nie można zaprzeczyć, że w świecie telewizji osiągnęła bardzo wiele i stała się rozpoznawalną marką. Teraz postanowiła z tego skorzystać, wyciągając na światło dzienne to, co działo się w TVN, stacji, w której niedawno skończyła pracę.

Jak przedstawiła 1 października w obszernym poście na Instagramie, praca przez 15 lat wykończyła ją psychicznie i fizycznie. Zdarzały się momenty (i było ich sporo), gdy grożono jej zwolnieniem. W czasie zaawansowanej ciąży też musiała pracować, bo nikt nie pozwolił jej zejść ze stanowiska.

Anna Wendzikowska ujawniła, że miała myśli samobójcze związane z pracą w stacji. To, co miało się tam dziać, nosiło znamiona mobbingu. Zjawisko to dotyka w Polsce ogromne rzesze Polaków pracujących w firmach i instytucjach, w których osoby zarządzające wciąż nie przestrzegają prawa pracy i nie umieją zarządzać pracownikami. Brak kompetencji to jednak nie wszystko - potrzebna jest jeszcze wrażliwość na drugiego człowieka, a jej szefom również brakuje.

TVN postanowiło odpisać na wpis Wendzikowskiej w krótkim komentarzu. "Oświadczenie" odniosło się bezpośrednio do zarzutów gwiazdy, ale jednocześnie nie sprawiło, że wszystko stało się jasne.

- Aniu, twój wpis poruszył bardzo wiele osób. W redakcji "DDTVN" zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie, jaką chcemy, żeby był TVN - pisali przedstawiciele stacji.

- Po otrzymaniu twojego listu wprowadziliśmy sporo zmian organizacyjnych i personalnych. Przytoczone przez ciebie sytuacje nie powinny były się nigdy zdarzyć i zrobimy wszystko, żeby się nie powtórzyły - dodali.

Zmiany w "Dzień Dobry TVN"? Komentarz stacji niewiele tłumaczy

Nie wiadomo do końca, jakie zmiany personalne miała na myśli stacja, bo nie słyszano o żadnych zwolnieniach na wyższym szczeblu. Okazało się jednak, że najpewniej do jakichś przetasowań doszło, o czym w bardzo zawiły sposób napisał inny prezenter "Dzień Dobry TVN" Mateusz Hładki.

- Pomyśl - choć to może marne pocieszenie po tym wszystkim - że ktoś, kto myślał, że jest bezkarny, poniósł konsekwencje! I oby nigdzie już nie niszczył ludzi - przekazał.

Pracownicy mogą się więc cieszyć. Ich współpraca w takich przypadkach jest bardzo istotna do osiągnięcia sukcesu - tylko wspólnie można coś zdziałać przeciwko mobbingującemu przełożonemu i zawsze warto próbować. Dla siebie i innych.Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl
Gwiazdy, które opowiedziały o swoich doświadczeniach z mobbingiem.
(fot. Tricolors/Paweł Wodzyński/East News)

Mobbing wśród gwiazd. Anna Wendzikowska, Paulina Młynarska i wiele innych padło ofiarami przemocy w miejscu pracy

Mobbing to temat, który ostatnio często pojawia się w mediach. Niektóre ze znanych osób są oskarżane o ten rodzaj przemocy w miejscu pracy, jak Tomasz Lis, inni zaś opowiadają o tym, że same były ofiarami. Mobbing to problem, który jest niestety często obecny w miejscach pracy i jednocześnie jest bardzo trudny do wychwycenia. Granica między odpowiednim zachowaniem i tego rodzaju prześladowaniem jest bardzo cienka. Czym w takim razie jest mobbing? Kodeks pracy (art. 94 § 2) mobbing definiuje się jako "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej". Anna Wendzikowska zdecydowała się powiedzieć głośno o mobbingu w TVN czym zszokowała wszystkich. To jednak nie jest jedyna gwiazda, która zdecydowała się wyznać prawdę o tym, jak była traktowana w miejscu pracy.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski "bawią się" w ekspertów od medialnych związków na antenie TVP

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek dostanie rozwód kościelny jak Kurski? Przyjaciółka zdradziła jej plany

Czytaj więcej >
Magda Gessler ma na rynku poważną konkurencję. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Magda Gessler ma powody do niepokoju. Anna Korcz oferuje potrawy wigilijne w znacznie niższej cenie

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski może liczyć na wsparcie mamy, która kibicuje mu w Katarze. Fot. Ding Xu/Xinhua News/East News; Facebook.com/iwona.lewandowska.10

Gwiazdy

Mama Roberta Lewandowskiego spotyka się ze znanym artystą. Kim jest jej ukochany?

Czytaj więcej >
Ivan Komarenko postanowił pozostać w Polsce. Fot. instagram.com/ivankomarenko

Gwiazdy

Ivan Komarenko szykuje się do świąt. Internauci nie kryją oburzenia

Czytaj więcej >
Danuta Holecka i jej bogata mimika w "Gościu Wiadomości"

Gwiazdy

TVP i Polskie Radio mogą otrzymać prawie 3 mld zł dofinansowania. Projekt trafi do Sejmu

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek pokazała nagranie zza kulis "Dzień dobry TVN". Fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Małgorzata Rozenek ujawniła, co dzieje się w przerwach programu

Czytaj więcej >