Goniec.pl
Instagram/joannaracewicz

Instagram/joannaracewicz

Joanna Racewicz w odważnej sesji zdjęciowej pokazała się topless. Miała ważny cel

3 Października 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Joanna Racewicz wystąpiła w odważnej sesji zdjęciowej - pokazała się topless. Postanowiła przez to przekazać ważny komunikat wszystkim swoim obserwującym. Chodziło o ważną sprawę, a konkretnie protesty w Iranie.

anna kalczyńska dzień dobry tn

Wpadka w „Dzień dobry TVN”. Z ust Anny Kalczyńskiej nagle padł wulgaryzm. Bezcenna reakcja prowadzącego

CZYTAJ DALEJ

Joanna Racewicz w odważnej sesji zdjęciowej pokazała się topless. Miała ważny cel

Joanna Racewicz lubi opowiadać o swoich poglądach za pomocą zdjęć. Niektóre z nich mogą wydawać się kontrowersyjne, ale zawsze mają działać w słusznej sprawie. Tym razem chodziło o protesty w Iranie.

Racewicz postanowiła wybrać się na plażę i zapozować topless. Żeby jednak nie wzbudzić gniewu Instagrama, odwróciła się tyłem i widać jedynie jej plecy i rozpuszczone blond włosy. Zdaje się, że niektórym jej fanom zapał opadł od razu, ale wyrażane przez nią słowa mogły już do nich trafić.

- Nam nikt nie każe zakrywać włosów. Nie musimy nosić czadorów, ale ciała mężczyzn i kobiet też nie są tak samo traktowane. Równouprawnienie jest fikcją. Pani Dulska, pan Pruderia i państwo Zgorszyńscy mają się świetnie - pisała dziennikarska.

- Wyobraźcie sobie, że odwracam się na pierwszym zdjęciu - mandat murowany. I że to samo robi pan z drugiego zdjęcia na stacji metra w Londynie. Czy Instagram zablokuje trzecie i czwarte zdjęcie? W końcu też nie są do końca „obyczajne” - dodała.

Jednocześnie warto jednak zauważyć, że rewolucja w Iranie jest sprawą o wiele poważniejszą niż zablokowane zdjęcie na Instagramie. Czy wspominanie o tym w tym miejscu było rozsądne? Niezbyt - lepiej w takich przypadkach całą przestrzeń oddać irańskiej rewolucji, a nie temu, że olaboga, nie można pokazać piersi w internecie.

- Całym sercem za dziewczynami z Iranu. I pełną piersią w imię równego prawa. Facet topless na ulicy, nawet z obwisłym brzuchem to „tylko” niesmak Kobieta - to kryminał. A może - no właśnie - umówimy się inaczej? - pytała na koniec wpisu.

Warto umówić się inaczej, nie mieszając do tego jednak kobiet z Iranu, które giną za swoje przekonania, doświadczając przez lata religijnego ucisku. Może zamiast takiego komentarza pani Racewicz pomyśli następnym razem, by poświęcić kwestii piersi w przestrzeni publicznej osobny post? Nie byłby wtedy mniej istotny, a być może mniej kontrowersyjny i spłycający to, co dzieje się w Iranie.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

"Nasz nowy dom" - metamorfoza mieszkania w Ostródzie. Pani Magda, która mieszka z matką i niepełnosprawną córką otrzymała szansę na lepsze życie.
(fot. Jakub/Polsat)

"Nasz nowy dom". Mieszkanie pani Magdy z Ostródy zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnej córki

Katarzyna Dowbor i ekipa "Nasz nowy dom" tym razem zawitała do Ostródy, gdzie w jednym z bloków mieszka bohaterka ostatniego odcinka. Córka pani Magdy, 15-letnia Weronika w wyniku choroby genetycznej i nieszczęśliwego wypadku jest niepełnosprawna. Dziewczyna może być tylko w pozycji leżącej. Pani Magda rozstała się z mężem, który pił i pewnego dnia wyznał jej, że wolałby, aby ich córka umarła, a nie była chora. Zobaczcie, jaką metamorfozę przeszło ostródzkie mieszkanie, w którym na co dzień przebywają pani Janina, pani Magda i Weronika.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Henio z "Chłopaków do wzięcia" nareszcie się określił. Fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Henio ujawnił, co naprawdę łączy go z Marysią. Postawił sprawę jasno

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Kirstie Alley nie żyje. Aktorka była gwiazdą hitowej serii komediowej "I kto to mówi"

Czytaj więcej >
Cezary Żak fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Cezary Żak stanowczo o kontynuacji serialu "Ranczo". Będą nowe odcinki?

Czytaj więcej >
Renata Przemyk fot. Jakub Kaminski/East News

Gwiazdy

Renata Przemyk rezygnuje z nominacji do nagrody TVP: "Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła"

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony" Mateusz i Zuzanna fot. Instagram @rolnikszukazonytvp, @kocieg

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Zuzanna zabrała głos w sprawie "afery screenowej". "Wszystko zostało zmyślone"

Czytaj więcej >
Tomasz Lis fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Tomasz Lis ma za sobą poważną operację. Wiadomo, jak się czuje

Czytaj więcej >