Goniec.pl
Ryszard Rynkowski co zrobił

Żródło: Fot. YouTube kkrawczykOnVEVO

Andrzej Kosmala ujawnił, jak Rynkowski chce uczcić pamięć Krawczyka

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka zabrakło jego estradowego kolegi, Ryszarda Rynkowskiego. Piosenkarz nie mógł przyjechać na cmentarz w podłódzkich Grotnikach i uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu zmarłego artysty. Zdobył się jednak na piękny

Z informacji przekazanych za pośrednictwem mediów społecznościowych przez wieloletniego przyjaciela i menedżera Krzysztofa Krawczyka wynika, że Ryszard Rynkowski zamówił specjalną mszę świętą za duszę zmarłego. Nabożeństwo zostanie odprawione w brodnickim kościele. Szczegóły dotyczące uroczystości prawdopodobnie zostaną opublikowane w ciągu najbliższych dni.

Nie wiadomo, co zatrzymało Ryszarda Rynkowskiego przed uczestnictwem w uroczystości ostatniego pożegnania Krzysztofa Krawczyka, która odbyła się w sobotę 10 kwietnia. Pogrzeb polskiego Elvisa Presleya miał charakter państwowy i przyciągnął między innymi Daniela Olbrychskiego.

Ryszard Rynkowski zamówił nabożeństwo za duszę Krzysztofa Krawczyka

Choć Ryszarda Rynkowskiego nie było wśród żałobników na cmentarzu w Grotnikach, to piosenkarz postanowił w inny sposób oddać hołd Krzysztofowi Krawczykowi. Zamówił nabożeństwo, które odbędzie się w maju.

Według wiadomości, które potwierdził Andrzej Kosmala, który czuwał nad grobem Krzysztofa Krawczyka jeszcze długo po uroczystości, msza zostanie odprawiona 4 maja w kościele w Brodnicy.

Msza święta za duszę piosenkarza odbędzie się o godzinie 17:00. Nie bez powodu Ryszard Rynkowski wybrał świątynię w Brodnicy. Kościół znajduje się w pobliżu miejscowości, w której mieszka były lider zespołu Vox.

Wciąż nie pojawiły się wiadomości dotyczące tego, jak będzie przebiegała msza święta zamówiona przez Ryszarda Rynkowskiego. Jak dotąd nie poinformowano także kto zostanie zaproszony przez piosenkarza.

Można liczyć na to, że bliżej terminu nabożeństwa w Brodnicy Ryszard Rynkowski oraz Andrzej Kosmala przekażą więcej szczegółów dotyczących uroczystości.

[EMBED-243]

Warto przypomnieć, że mszę pogrzebową Krzysztofa Krawczyka, która odbyła się w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łódzki, odprawiał biskup Antoni Długosz. Uroczystość miało charakter państwowy, ale w związku z ograniczeniami sanitarnymi wzięło w niej udział 130 żałobników.

Dzisiaj tj. 14 kwietnia przed grobem Krzysztofa Krawczyka można znaleźć dziesiątki zniczy, które układają się w kształt wielkiego serca. Przy mogile pozostawiono również mnóstwo wieńców. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się pomnik piosenkarza.

[EMBED-474]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karol Strasburger stanął przed sądem. Jest oficjalne oświadczenie jego prawnika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje aktor Melvin Van Peebles. Syn potwierdził tragiczne informacje

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >