Goniec.pl
grób Krzysztofa Krawczyka piękny gest

Fot. Wikimedia Commons Januarybratek Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0)

Piękny gest fanów na grobie Krzysztofa Krawczyka

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Widok grobu Krzysztofa Krawczyka nadal wywołuje silne emocje. Na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach żałobnicy ustawili dziesiątki zniczy, które układają się w kształt wielkiego serca. Publikujemy zdjęcie przedstawiające ten poruszający gest.

W sobotę 10 kwietnia tysiące Polaków zgromadziło się nad grobem Krzysztofa Krawczyka. Niektórzy udali się na cmentarz w podłódzkich Grotnikach, by osobiście wziąć udział w ostatnim pożegnaniu wielkiego piosenkarza, inni natomiast śledzili transmisję z tego wydarzenia za pośrednictwem telewizji i internetu.

Nad grobem Krzysztofa Krawczyka poza dziennikarzami i duchownymi nie zabrakło też najbliższych artysty. Do samego końca przy mogile czuwali wdowa po piosenkarzu oraz jego wieloletni przyjaciel i menedżer. Choć od pogrzebu minęło już kilka dni, niespodziewana śmierć polskiego Elvisa Presleya nadal wywołuje duże emocje.

Poruszający gest przy grobie Krzysztofa Krawczyka

Okazuje się, że przy grobie Krzysztofa Krawczyka pojawiły się dziesiątki zniczy, które tworzą kształt wielkiego serca. W ten sposób żałobnicy oddali piosenkarzowi hołd po raz ostatni. Fotografię przedstawiającą ten przepiękny gest publikujemy na naszym portalu.

Warto przypomnieć, że uroczystość ostatniego pożegnania Krzysztofa Krawczyka przyciągnęła nie tylko dziennikarzy i jego fanów, ale również największych polskich artystów. W Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki, gdzie odbyła się msza pogrzebowa, pojawił się między innymi Daniel Olbrychski. Aktor od lat przyjaźnił się z wokalistą.

Podczas mszy świętej odczytano również list napisany przez Andrzeja Dudę. Prezydent nie zjawił się osobiście na uroczystości. Pogrzeb miał charakter państwowy i rozpoczął się o godzinie 12:00. Następnie o godzinie 15:00 trumna z ciałem autora „Parostatku” była już na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach.

Polski Elvis Presley spoczął w miejscowości, w której od lat mieszkał z ukochaną żoną Ewą. Wdowa po artyście tego dnia była pod wpływem silnych emocji i nie miała wystarczająco dużo sił, by wystąpić publicznie i przeczytać przemówienie.

Andrzej Kosmala do końca czuwał przy grobie Krzysztofa Krawczyka

Gdy kamery przestały rejestrować i dziennikarze opuścili cmentarz, przy grobie Krzysztofa Krawczyka nadal czuwał Andrzej Kosmala. Człowiek, którzy od lat prowadził karierę wokalisty i był również jego przyjacielem, chciał w ciszy i spokoju po raz ostatni pożegnać się z piosenkarzem.

Wcześniej – jeszcze przed rozpoczęciem mszy świętej – Andrzej Kosmala przekazał sensacyjne wieści dotyczące zmarłego. Okazało się, że przed śmiercią Krzysztof Krawczyk nie próżnował i nagrywał aranżacje piosenek takich legend jak Johnny Cash oraz Leonard Cohen.

Z relacji menedżera piosenkarza wynika, że polskie wykonania utworów mistrzów być może zostaną opublikowane. Zaraz dodał jednak, że fani nie powinni spodziewać się tego w najbliższym czasie, ponieważ w październiku ukazał się już materiał Krzysztofa Krawczyka – „Horyzont”.

Przypominamy, że Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Król polskiej estrady miał 74 lata. Wcześniej trafił do szpitala po tym, jak zaraził się koronawirusem. Jeszcze w Wielką Sobotę fani otrzymali wiadomość, że wrócił do domu po tym, jak jego stan uległ poprawie. Niestety później niespodziewanie odszedł.

Fot. East News AGENCJA SE

Fot. East News AGENCJA SE

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >