Andrzej Bargiel: kolejne niesamowite osiągnięcie Żródło: Facebook_Andrzej_Bargiel

Andrzej Bargiel dokonał kolejnego, niesamowitego osiągnięcia

1 Maj 2021 Damian WitońDamian Witoń

Andrzej Bargiel już nie raz zachwycał świat swoimi dokonaniami. Wydaje się, że dla wyczynowca nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem zdobył dziewiczy szczyt w górach Karakorum, by następnie, jakby tego było mało, zjechać z niego na nartach. Wkrótce podejmie się kolejnego wyzwania.

Dziewiczy szczyt łańcucha górskiego Karakorum Yawash Sar II o wysokości 6178 metrów został właśnie zdobyty. Dokonał tego Polak Andrzej Bargiel, który oprócz wejścia na majestatyczną górę, jeszcze zjechał z niej na nartach. Wyczyn odbił się szerokim echem na całym świecie. Wyczynowiec nie zamierza jednak na tym poprzestawać. Wkrótce wyruszy na kolejny sześciotysięcznik Laila Peak.

Andrzej Bargiel znów na ustach całego świata

Wyprawa Andrzeja Bargiela rozpoczęła się 19 kwietnia. Pierwszy sukces potwierdzono wczoraj. Everest Today opublikował wpis na mediach społecznościowych, w którym poinformował, że Polak wszedł na niezdobyty dotąd szczyt Yawash Sar II (6178 m n. p. m.), a następnie zjechał z niego na nartach.

Andrzej Bargiel planuje już kolejny atak. Teraz czeka go próba zdobycia innego sześciotysięcznika pasma górskiego Karakorum. Za cel obrał sobie szczyt Laila Peak, z którego również zamierza zjechać.

Warto odnotować, że Bargiel nie wyruszył na swoją wyprawę samemu. Są z nim Jędrzej Baranowski, Dariusz Załuski, Kuba Grzela i Bartek Pawlikowski, którzy wspierają Polaka oraz realizują nagrania i wykonują fotografię, aby uwiecznić niesamowite chwile.

Waldemar Kraska: Wyjazdy na majówkę mogą zahamować luzowanie obostrzeńWaldemar Kraska: Wyjazdy na majówkę mogą zahamować luzowanie obostrzeńCzytaj dalej

Pasmo górskie Karakorum położone jest w centralnej Azji. Pod względem wielkości ustępuje jedynie monumentalnym Himalajom. Wyprawa Polaków ma dodatkowo na celu między innymi wyznaczenie kolejnych potencjalnych tras dla przyszłych ekspedycji.

O wyczynach Andrzeja Bargiela pisze cały świat. Miliony osób z niecierpliwością czekają na kolejne informacje o postępach jego wyprawy oraz na niesamowite i zapierające dech w piersiach materiały z gór. Polak nie pierwszy raz jest już jednak na ustach wszystkich.

Najwięcej sławy przyniosło mu chyba zjechanie na nartach ze szczytu K2 22 lipca 2018 roku. Dokonał tego jako pierwsza osoba na świecie. Wyczyn ten był absolutnie niezwykły, gdyż K2 ma wysokość 8611 metrów, co czyni górę drugą najwyższą na świecie zaraz po legendarnym szczycie Mount Everest.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: NaTemat, Facebook, Everest Today

Następny artykuł