Goniec.pl
Materiały własne Iberion

Iberion, materiały własne

Al Brown nie żyje. Aktor wcielał się w polskiego policjanta w "Prawie ulicy"

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Al Brown nie żyje. Informacje o śmierci 83-letniego aktora przekazał w mediach społecznościowych jego agent. Artysta znany był przede wszystkim z "Prawa ulicy", gdzie wcielił się w policjanta polskiego pochodzenia.

Al Brown nie żyje

Al Brown aktorstwem zainteresował się dość późno, bo dopiero po ukończeniu 50. roku życia. Wcześniej służył jako żołnierz w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych i dwukrotnie walczył w Wietnamie.

Hanna i Antoni Gucwińscy

"Z kamerą wśród zwierząt" zadebiutowało 52 lata temu. Hanna i Antoni Gucwińscy prowadzili program przez 30 lat

CZYTAJ DALEJ

Dorobek gwiazdora opiewa na zaledwie kilka ról, ale w znaczących dziełach, takich jak chociażby "Czerwony smok" z Anthonym Hopkinsem, czy "W rękach Boga" z Alanem Rickmanem.

Największą sławę przyniósł Alowi Brownowi jednak występ w kultowym serialu "Prawo ulicy". Aktor wcielił się tam w postać skorumpowanego policjanta o polskim pochodzeniu, Stana Valcheka.

maciej stuhr jan nowicki

Maciej Stuhr wspomina ostatnią wiadomość od Jana Nowickiego. Zaskakująca treść

CZYTAJ DALEJ

Radość życia

Córka Ala Browna twierdziła, że ojciec bardzo lubił aktorstwo, a szczególnie rozpoznawalność. Chętnie zatrzymywał się na ulicy, gdy ktoś prosił go o wspólne zdjęcie lub autograf. W ostatnim czasie zmagał się jednak z chorobą.

W rozmowie z TMZ jego pociecha wyznała, że to właśnie powikłania Alzheimera doprowadziły ostatecznie do śmierci jej taty. Aktor odszedł o poranku w piątek 13 stycznia.

Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons/Kadr z serialu "Plebania"/Prod. "TVP"/Kapif.pl

"Plebania". Tych bohaterów nie ma już wśród nas. Zawdzięczamy im wiele niezapomnianych chwil

"Plebania" to kultowy polski serial obyczajowy, który emitowano na antenie TVP w latach 2000-2012. Telenowela poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców małej wsi w wymyślonym powiecie hrubielowskim. Głównym bohaterem jest proboszcz kościoła parafialnego w Tulczynie ks. Antoni Wójtowicz, który objął tę funkcję po śmierci swojego wuja ks. Bernarda Grochowskiego. W 2009 został on przeniesiony na probostwo do serialowego miasta Hrubielów, a jego miejsce zajął ks. Antoni Król. Odtąd zdecydowana większość fabuły serialu rozgrywała się w Hrubielowie, a sporadycznie także w Tulczynie, Brzezinach, Honiatyczach, Starej Wiośnie, Grudziądzu, Lublinie oraz Warszawie. Przez lata pożegnaliśmy wielu aktorów, którzy wcielali się w bohaterów kultowego serialu. Wybraliśmy kilku z nich, aby przypomnieć, w jakie role się wcielali i kiedy odeszli.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Kasia Cichopek zareagowała na krytykę fanów. Zdumiewająca odpowiedź gwiazdy TVP

  • Katarzyna Cichopek w ogniu krytyki. Fani byli bezlitośni, skrytykowali wygląd celebrytki

  • "You Can Dance". Katarzyna Cichopek rozpłakała się na wizji. Wspomniała o swojej córce

Źródło: goniec.pl, tmz.com

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

"The Voice Senior". Burza po decyzji Piotra Cugowskiego. Fot. kadr z programu The Voice Senior, prod. TVP, wyd. 2023r., TVP VOD

Gwiazdy

Piotr Cugowski podpadł widzom "The Voice Senior". Wszystko przez jedną decyzję

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki zareagował na samochód TVP. Fot. kadry z programu Onet Rano, prod. Onet, wyd, 2019r,, Youtube @onetrano

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki zobaczył pojazd TVP i nie wytrzymał. Otworzył drzwi i zaczął krzyczeć

Czytaj więcej >
Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >
Krzysztof Skiba rozlicza gwiazdy z chałtur. Marcin Prokop i Maciej Stuhr zdekonspirowani. Fot. Kapif

Gwiazdy

Krzysztof Skiba wyjawił tajemnicę Prokopa i Stuhra. Na pewno nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Influencerka musiała gęsto się tłumaczyć

Gwiazdy

Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Zaczęła gęsto się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Youtube/Michał Wiśniewski

Gwiazdy

Kulisy związku Michała Wiśniewskiego wyszły na jaw. Pola nie miała łatwo

Czytaj więcej >