Goniec.pl
Jacek Kurski

Piotr Molecki/EAST NEWS/@ivypiotrowska

Joanna Balasz zrobiła coming out. Znana z produkcji TVP aktorka pozuje na zdjęciu z partnerką. "Jestem dumna"

22 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Joanna Balasz, znana z seriali "Ojciec Mateusz" czy "Wojenne dziewczyny", zdecydowała się na coming out. Gwiazda TVP pojawiła się na zdjęciach ze swoją partnerką. Kobiety poprzez zmysłowe fotografie uczciły piątą rocznicę swojego związku.

Joanna Balasz na co dzień gra w Teatrze Capitol w Warszawie, ale to seriale zapewniły jej szerszą rozpoznawalność. Aktorka zagrała między innymi w formatach TVP, takich jak: "Wojenne dziewczyny", "Na dobre i na złe", "Komisarz Alex" czy "Ojciec Mateusz". 31-latka jest dość aktywna w mediach społecznościowych, ale na Instagramie szczędziła zdjęć ze swoją partnerką. Jeśli dodawała fotografię z ukochaną, to nigdy taką, która mogłaby sugerować, że są parą. Teraz to się zmieniło.

Rafał Brzozowski - negatywne oceny utworu

Rafał Brzozowski szczerze o życiu prywatnym i rozstaniu z narzeczoną. "Przeszedłem przez wszystko, co najgorsze"

CZYTAJ DALEJ

Joanna Balasz zrobiła coming out

Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+, w związku z tym Joanna Balasz zdecydowała się na coming out. Na Instagramie pojawiły się artystyczne zdjęcia, na których kobieta pozuje wraz ze swoją dziewczyną, Iwoną Piotrowską. Zmysłowa sesja powstała w ramach piątej rocznicy ich związku. Partnerka Balasz przyznała, że jest dumna nie tylko z siebie, ale także ze swojej ukochanej.

- Jestem dumna z tego, kim jestem i z kim jestem. Nie tylko w czerwcu, a każdego dnia – napisła Piotrowska, nawiązując do akcji Miesiąc Dumy LGBT.

Pod postem dziewczyn bardzo szybko posypały się gratulacje. Swoją radość wyraziło wiele znanych osób, m.in. Magda Mołek, Marcelina Zawadzka, Maria Dębska, Anna Karczmarczyk, Anna Karawan, Ada Fijał, Katarzyna Sawczuk czy Radek Pestka. Do grona osób pochwalających publiczny coming out aktorki dołączyła także Marta Warchoł, dziennikarka TVN24, która rok temu zdecydowała się na taki sam krok.

- I my jesteśmy dumne z was! - skomentowała dziennikarka.

TVP a LGBT

Nie jest tajemnicą, że telewizja publiczna z osobami homoseksualnymi lubi się tak, jak przysłowiowy pies z kotem. Wielokrotnie w programach emitowanych przez stację osoby LGBT+ były potępiane i stawiane w złym świetle. Nasuwa się zatem pytanie, czy po akcie odwagi, na który zdecydowała się Joanna Balasz, dalej będzie mogła grać w serialach emitowanych przez telewizję publiczną. Tym bardziej że stacja przegrała we wtorek (21 czerwca) sprawę w sądzie i musi zapłacić wysoką karę na rzecz organizacji LGBT w Polsce.

- Ponad 35 tys. zł odszkodowania na rzecz organizacji LGBT, przeprosiny w głównym wydaniu "Wiadomości", zakaz rozpowszechniania filmu – tak TVP "zapłaci" za homofobiczny materiał "Inwazja LGBT" z października 2019 r. - informuje OKO.press.

Twórcy filmu "Inwazja LGBT" ukazali osoby LGBT+ w negatywnym świetle, obrazili je i w dodatku zasugerowali, że chcą oni legalizacji pedofilii. Film wywołał skandal, a Kampania Przeciw Homofobii pozwała nadawcę publicznego za naruszenie dóbr osobistych. I ostatecznie, decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, wygrała.


„Królowe życia”. Najbardziej kontrowersyjni bohaterowie show. To przez nich zakończono emisję?

„Królowe życia”. Najbardziej kontrowersyjni bohaterowie show. To przez nich zakończono emisję? [GALERIA]

„Królowe życia” nie będą kontynuowane. Ostatnio informowaliśmy, że w oficjalnym oświadczeniu Biuro Prasowe Grupy TVN podało, że czwartkowy odcinek (2.06) będzie ostatnim przed zawieszeniem emisji. Program nie powróci na jesieni.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/OKO.press

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Edyta Pazura obchodziła 60. urodziny męża, gdy doszło do okropnego wypadku. Została poturbowana

Gwiazdy

Edyta Pazura obchodziła 60. urodziny męża, gdy doszło do okropnego wypadku. Została poturbowana

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony". Seweryn właśnie wziął ślub. Tak wyglądała jego partnerka

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Seweryn właśnie wziął ślub. Tak wyglądała jego partnerka

Czytaj więcej >
Panna młoda nagle przerwała ślub. Zorientowała się, że popełniła straszny błąd. Nagranie stało się hitem Internetu

Gwiazdy

Panna młoda nagle przerwała ślub. Zorientowała się, że popełniła straszny błąd, nagranie hitem sieci

Czytaj więcej >
Marek Torzewski opowiedział o swojej walce z rakiem. "Miałem 8 proc. szans na przeżycie"

Gwiazdy

Marek Torzewski opowiedział o swojej walce z rakiem. "Miałem 8 proc. szans na przeżycie"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agata i Piotr Rubikowie nie chcieli kamerzysty na swoim ślubie. Dziś bardzo żałują

Czytaj więcej >
Adam Kraśko przeszedł metamorfozę
Facebook/Adam Kraśko

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony": Adam Kraśko przeszedł metamorfozę. Trudno go rozpoznać

Czytaj więcej >