Goniec.pl
Jacek Kurski

Piotr Molecki/EAST NEWS/@ivypiotrowska

Joanna Balasz zrobiła coming out. Znana z produkcji TVP aktorka pozuje na zdjęciu z partnerką. "Jestem dumna"

22 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Joanna Balasz, znana z seriali "Ojciec Mateusz" czy "Wojenne dziewczyny", zdecydowała się na coming out. Gwiazda TVP pojawiła się na zdjęciach ze swoją partnerką. Kobiety poprzez zmysłowe fotografie uczciły piątą rocznicę swojego związku.

Joanna Balasz na co dzień gra w Teatrze Capitol w Warszawie, ale to seriale zapewniły jej szerszą rozpoznawalność. Aktorka zagrała między innymi w formatach TVP, takich jak: "Wojenne dziewczyny", "Na dobre i na złe", "Komisarz Alex" czy "Ojciec Mateusz". 31-latka jest dość aktywna w mediach społecznościowych, ale na Instagramie szczędziła zdjęć ze swoją partnerką. Jeśli dodawała fotografię z ukochaną, to nigdy taką, która mogłaby sugerować, że są parą. Teraz to się zmieniło.

Rafał Brzozowski - negatywne oceny utworu

Rafał Brzozowski szczerze o życiu prywatnym i rozstaniu z narzeczoną. "Przeszedłem przez wszystko, co najgorsze"

CZYTAJ DALEJ

Joanna Balasz zrobiła coming out

Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+, w związku z tym Joanna Balasz zdecydowała się na coming out. Na Instagramie pojawiły się artystyczne zdjęcia, na których kobieta pozuje wraz ze swoją dziewczyną, Iwoną Piotrowską. Zmysłowa sesja powstała w ramach piątej rocznicy ich związku. Partnerka Balasz przyznała, że jest dumna nie tylko z siebie, ale także ze swojej ukochanej.

- Jestem dumna z tego, kim jestem i z kim jestem. Nie tylko w czerwcu, a każdego dnia – napisła Piotrowska, nawiązując do akcji Miesiąc Dumy LGBT.

Pod postem dziewczyn bardzo szybko posypały się gratulacje. Swoją radość wyraziło wiele znanych osób, m.in. Magda Mołek, Marcelina Zawadzka, Maria Dębska, Anna Karczmarczyk, Anna Karawan, Ada Fijał, Katarzyna Sawczuk czy Radek Pestka. Do grona osób pochwalających publiczny coming out aktorki dołączyła także Marta Warchoł, dziennikarka TVN24, która rok temu zdecydowała się na taki sam krok.

- I my jesteśmy dumne z was! - skomentowała dziennikarka.

TVP a LGBT

Nie jest tajemnicą, że telewizja publiczna z osobami homoseksualnymi lubi się tak, jak przysłowiowy pies z kotem. Wielokrotnie w programach emitowanych przez stację osoby LGBT+ były potępiane i stawiane w złym świetle. Nasuwa się zatem pytanie, czy po akcie odwagi, na który zdecydowała się Joanna Balasz, dalej będzie mogła grać w serialach emitowanych przez telewizję publiczną. Tym bardziej że stacja przegrała we wtorek (21 czerwca) sprawę w sądzie i musi zapłacić wysoką karę na rzecz organizacji LGBT w Polsce.

- Ponad 35 tys. zł odszkodowania na rzecz organizacji LGBT, przeprosiny w głównym wydaniu "Wiadomości", zakaz rozpowszechniania filmu – tak TVP "zapłaci" za homofobiczny materiał "Inwazja LGBT" z października 2019 r. - informuje OKO.press.

Twórcy filmu "Inwazja LGBT" ukazali osoby LGBT+ w negatywnym świetle, obrazili je i w dodatku zasugerowali, że chcą oni legalizacji pedofilii. Film wywołał skandal, a Kampania Przeciw Homofobii pozwała nadawcę publicznego za naruszenie dóbr osobistych. I ostatecznie, decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, wygrała.


„Królowe życia”. Najbardziej kontrowersyjni bohaterowie show. To przez nich zakończono emisję?

„Królowe życia”. Najbardziej kontrowersyjni bohaterowie show. To przez nich zakończono emisję? [GALERIA]

„Królowe życia” nie będą kontynuowane. Ostatnio informowaliśmy, że w oficjalnym oświadczeniu Biuro Prasowe Grupy TVN podało, że czwartkowy odcinek (2.06) będzie ostatnim przed zawieszeniem emisji. Program nie powróci na jesieni.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/OKO.press

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Barbara Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Sąd umorzył sprawę Kurdej-Szatan. Wiceminister: "sąd dał kolejny immunitet celebrycki"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski wypoczywa po mundialu. Fot. Instagram @annalewandowska

Gwiazdy

Robert Lewandowski wypoczywa po mundialu. Internauci : "A czym się zmęczył?"

Czytaj więcej >
Rafał Brzozowski spełnił dziecięce marzenie. Fot. Instagram @rafal_brzozowski_official

Gwiazdy

Rafał Brzozowski spełnił marzenie z dzieciństwa. Trudno się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Największe gwiazdy polskiego show-biznesu żegnają Jana Nowickiego. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Jan Nowicki nie żyje. Największe gwiazdy polskiego kina żegnają wielkiego aktora

Czytaj więcej >
Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim, doszło do "poważnego sporu"

Gwiazdy

Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim. Doszło do "poważnego sporu"

Czytaj więcej >
Maryla Rodowicz nie kryła swojego rozgoryczenia. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wystąpiła na 30-leciu Polsatu i zeszła ze sceny zawiedziona. O wszystkim napisała na Instagramie

Czytaj więcej >