Goniec.pl
agata duda

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agata Duda zadała szyku w Wierzbicy. Zabrała głos nt. dzieci

7 Września 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Agata Duda w poniedziałek odwiedziła Wierzbicę - wieś w województwie lubelskim. Wzięła udział w uroczystości otwarcia przedszkola oraz żłobka, znalazła także czas na przemowę na temat dzieci. Uwagę przykuła swoją wzorzystą sukienką.

Pierwsza dama zwróciła uwagę m.in. na rozwój mniejszych miejscowości. Jest zadowolona, że mamy będą mogły wiązać życie rodzinne z zawodowym. Oprócz konkretnej przemowy zachwyciła także ubiorem - długa wzorzysta suknia rzucała się w oczy.

Karolina Małysz

Małyszowie w prezencie ślubnym podarowali córce szczególny talon

CZYTAJ DALEJ

Agata Duda wzięła udział w otwarciu żłobka i przedszkola

Wczoraj był ważny dzień dla lokalnej społeczności. We wsi pojawiła się Agata Duda, która w towarzystwie Marszałka Województwa Lubelskiego, Wójta Gminy Wierzbica, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Wierzbicy oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Gminnego Przedszkola w Wierzbicy wzięła udział w otwarciu nowych placówek edukacyjnych.

- Takie inwestycje to dowód na to, że nie tylko wielkie miasta w Polsce się rozwijają, ale także i mniejsze miejscowości. To także dowód na to, że nasz kraj staje się coraz bardziej nowoczesny, a przede wszystkim coraz bardziej przyjazny jego mieszkańcom - mówiła pierwsza dama.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W swoim przemówieniu Agata Duda nie zapomniała wspomnieć o rodzinach, a szczególnie o mamach. Jest zadowolona, że dzięki takim przedsięwzięciom kobiety mogą spełniać się zawodowo.

- Instytucje te ogromnie ułatwiają życie rodzicom, którzy mogą spokojnie wykonywać swoją pracę zawodową i mają pewność, że zostawiają swoje dzieci w bezpiecznym miejscu, pod troskliwą opieką. To jest bardzo ważne, szczególnie dla kobiet. Małe dzieci są przede wszystkim pod opieką mam i bardzo się cieszę, że kobiety łączą sprawy zawodowe z rodzinnymi, co ułatwiają im takie placówki - zaznaczała Agata Duda.

Pierwsza dama zwróciła też uwagę na doskonałe wyposażenie placówek powstałych w ramach Rewitalizacji Gminy Wierzbica ze środków unijnych i programu Maluch+. Wyraziła nadzieję, że dzieci będą czuć się komfortowo oraz będą miały najlepszych opiekunów.

Uwadze nie umknęła kreacja pierwszej damy

Agata Duda po raz kolejny zadała szyku, co nie umknęło ani portalom plotkarskim, ani mieszkańcom. Prezydentowa musiała usłyszeć masę komplementów - nic dziwnego, ponieważ kreacja była nie tylko wyrazista, ale też dobrze dopasowana.

Żona Andrzeja Dudy na wizytę w Wierzbicy wybrała sukienkę z długim rękawem. Kreacja sięgała do samej ziemi i nie zaliczała się do czysto formalnych ubrań, z jakimi zazwyczaj jest kojarzona Agata Duda. Suknia w kolorach czarnym, turkusowym i różowym podkreśliła, kto był najważniejszym gościem.

agata duda szkola

Fot. prezydent.pl

Największe sekrety rodziny Małyszów. Numer 4 wprawia w osłupienie nawet największych fanów

Pytanie 1 z 6

W jakim programie obecnie występuje żona Adama Małysza?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt, prezydent.pl

Klaudia BochenekAutor

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: klaudia.bochenek@goniec.pl

Podobne artykuły

W TVP 1 w sobotę o godzi. 21:35 wyemitowany zostanie film "Bohemia Rapsody" o Freddiem Merkurym i zespole Queen

Lifestyle

"Bohemian Rhapsody" w sobotę w TVP 1. Hit z tematami "niewygodnymi" dla TVP

Czytaj więcej >

Lifestyle

Black Friday: nie jesteś fajniejszy, jeśli nic nie kupiłeś

Czytaj więcej >
Rossmann

Lifestyle

Black Friday. Rossmann obniża ceny uwielbianych perfum

Czytaj więcej >

Lifestyle

Czy przemoc ma płeć? Światowy Dzień Przeciw Przemocy wobec Kobiet

Czytaj więcej >
Wierni w Polsce

Lifestyle

CBOS: W ciągu ostatnich 30 lat spadł poziom wiary i praktyki religijnej w Polsce

Czytaj więcej >
Kobieta

Lifestyle

Kobieta była w szoku, gdy odkryła, że przyjaciółka urodziła dziecko jej męża

Czytaj więcej >