Goniec.pl Wiadomości 30. Finał WOŚP: rzeszowscy organizatorzy musieli zmienić plany
Piotr Molecki/East News

30. Finał WOŚP: rzeszowscy organizatorzy musieli zmienić plany

30 stycznia 2022
Autor tekstu: Ada Rymaszewska

W niedzielę 30 stycznia odbywa się jubileuszowy 30. finał WOŚP. Niestety, wydarzeniu towarzyszy nieprzyjemna, a czasem nawet niebezpieczna aura, która w niektórych miastach pokrzyżowała plany organizatorom. Na przykład w Rzeszowie podjęto decyzję, że impreza odbędzie się w formule hybrydowej. Mimo tego, uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji.

Pogoda w ten weekend nie napawa optymizmem. Od soboty bardzo mocno wieje, co daje się we znaki mieszkańcom całej Polski. Tymczasem w niedzielę odbywa się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wolontariuszy czeka więc wielkie wyzwanie, by przetrwać kapryśną i niebezpieczną aurę.

Niebezpieczna pogoda w niedzielę

W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do wszystkich Polaków SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem , który może dokuczać nam zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Oprócz silnych porywów, pojawić się mogą także burze, zawieje i zamiecie śnieżne oraz nieprzyjemne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W związku z tym także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego i trzeciego stopnia. Nad morzem wiatr osiągnie prędkość nawet 130 km/h, a w centrum 100 km/h. Spodziewane są więc przerwy w dostawach prądu, a także łamanie gałęzi oraz wyrywanie drzew z korzeniami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, na północnym zachodzie istnieje poważne ryzyko wystąpienia trąby powietrznej i opadów gradu oraz krupy śnieżnej. Szczególną uwagę powinni zachować kierowcy, dla których wyprawy samochodowe będą prawdziwym wyzwaniem ze względu na oblodzenie dróg i słabą widoczność.

Rzeszowski finał WOŚP w formie hybrydowej

Tak dynamiczna pogoda powinna niepokoić zwłaszcza tych, którzy zamierzają spędzić niedzielę poza domem, w tym ponad 100 tysięcy wolontariuszy WOŚP, którzy od rana zbierają w całym kraju pieniądze do specjalnych puszek. Środki przeznaczone będą na okulistykę dziecięcą.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych w szczytną inicjatywę, niektóre miasta podjęły decyzję o zmianie formuły imprezy . Na przykład w Rzeszowie 30. finał WOŚP odbędzie się w formie hybrydowej.

Niestety, silny wiatr uniemożliwił organizatorom rozstawienie sceny, na której miały się odbyć towarzyszące zbiórce wydarzenia. Wszystkie zaplanowane koncerty będzie można zobaczyć na telebimie ustawionym na rzeszowskim rynku, a także w internecie, m.in. na Facebooku i Youtube.

Rzeczniczka prasowa prezydenta Rzeszowa Marzena Kłeczek-Krawiec poinformowała, że z przyczyn niezależnych koncert zespołu Lordofon został całkowicie odwołany. Tradycyjnie nie zabraknie jednak Światełka do nieba i pozostałych występów.

ZOBACZ: Najman uderzył w najczulszy punkt Stanowskiego. Riposta nadeszła błyskawicznie

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji, ktore czekać będą na miejskim rynku na wszystkich zainteresowanych. Chętni wezmą udział w pokazie pierwszej pomocy, a także podziwiać będą pojazdy opancerzone i samochody rajdowe.

Z kolei w Rzeszowskich Piwnicach swoje prace zaprezentują studenci Politechniki Rzeszowskiej. Wśród zespołów występujących na scenie będą Blant, Perspective Band, DOC., zaśpiewa tez zwyciężczyni The Voice Kids Anika Dąbrowska . Wydarzenia będą transmitowane również online.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Obserwuj nas w
autor
Ada Rymaszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport