Goniec.pl
[II-51]

Tricolors/East News

Zdradzono plany na obudowanie grobu Krzysztofa Krawczyka

8 Października 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Wieloletni manager Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala zdradził, czym kierowano się podczas budowy pomnika artysty na cmentarzu w Grotnikach. Przyznał, że to jeszcze nie koniec, bowiem nagrobek będzie rozbudowywany.

Media żyją konfliktem między żoną Krzysztofa Krawczyka a jego synem, zapominając o samym artyście. Tymczasem na jego grobie w Grotnikach stanął pomnik, na który długo czekano. Okazuje się, że to jednak nie koniec prac w miejscu pochówku artysty.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Opole: Uczniowie kolejnej szkoły wrócili do nauki zdalnej. Wykryto koronawirusa

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Krawczyk upamiętniony

Wybitny polski artysta doczekał się pomnika. Wykonany z czerwonego i szarego kamienia, stanął w miejscu, gdzie pochowany został piosenkarz.

Manager i wieloletni przyjaciel Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym wyjaśnił, jakie intencje stały za estetyką wykonanego nagrobka. Przyznał, że decyzja nie była łatwa.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoRozważano rozpisanie konkursu, ale jednocześnie podejrzewano, że może to stać się okazją do przykrych komentarzy i wylewu hejtu. Ostatecznie i tak do rodziny i przyjaciół Krawczyka wpłynęło kilka projektów; niektóre z nich miały być niezwykle nowoczesne.

Andrzej Kosmala chciał, by pomnik był wyjątkowy, gdyż podejrzewał, że podobnie jak na cmentarz w Memphis, gdzie pochowany jest idol Krzysztofa Krawczyka Elvis Presley, do Grotników przybywać będzie rzesza miłośników piosenkarza.

To jeszcze nie koniec

Na pionowej płycie pomnika znajduje się wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Obok piosenkarza znalazła się również kwatera, w której w przyszłości spocznie jego żona.

Małżeństwo rozdzielone będzie od siebie stylizowanym na pień drzewa krzyżem, przeplatanym cierniem. Nie zabrakło również symbolicznych elementów związanych z twórczością piosenkarza.

- Na nagrobku znalazły się też tytuły dwóch ukochanych przez Krzysztofa piosenek: ”Bo jesteś Ty” oraz „Warto żyć” - napisał Andrzej Kosmala - A ostatnim ze stopni przypominających stopnie sceny umieszczony został autograf Krzysztofa Krawczyka wycięty z kamieni - dodał.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie koniec prac na cmentarzu w Grotnikach. Rodzina i przyjaciele zamierzają sprawić, by grób artysty wyróżniał się spośród innych tam obecnych.

- Planowany jest też okalający grób płotek oraz oświetlenia grobu jak sceny przez źródło fotowoltaiczne - wyjaśnił Kosmala.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 3

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Facebook

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Ryszard Kotys, fot. KAPiF

Gwiazdy

Ryszard Kotys miał żonę młodszą o 26 lat. Kobieta była wielką miłością aktora

Czytaj więcej >
Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >