Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk

Tricolors/East News

Zdradzono plany na obudowanie grobu Krzysztofa Krawczyka

8 Października 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wieloletni manager Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala zdradził, czym kierowano się podczas budowy pomnika artysty na cmentarzu w Grotnikach. Przyznał, że to jeszcze nie koniec, bowiem nagrobek będzie rozbudowywany.

Media żyją konfliktem między żoną Krzysztofa Krawczyka a jego synem, zapominając o samym artyście. Tymczasem na jego grobie w Grotnikach stanął pomnik, na który długo czekano. Okazuje się, że to jednak nie koniec prac w miejscu pochówku artysty.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Opole: Uczniowie kolejnej szkoły wrócili do nauki zdalnej. Wykryto koronawirusa

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Krawczyk upamiętniony

Wybitny polski artysta doczekał się pomnika. Wykonany z czerwonego i szarego kamienia, stanął w miejscu, gdzie pochowany został piosenkarz.

Manager i wieloletni przyjaciel Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym wyjaśnił, jakie intencje stały za estetyką wykonanego nagrobka. Przyznał, że decyzja nie była łatwa.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoRozważano rozpisanie konkursu, ale jednocześnie podejrzewano, że może to stać się okazją do przykrych komentarzy i wylewu hejtu. Ostatecznie i tak do rodziny i przyjaciół Krawczyka wpłynęło kilka projektów; niektóre z nich miały być niezwykle nowoczesne.

Andrzej Kosmala chciał, by pomnik był wyjątkowy, gdyż podejrzewał, że podobnie jak na cmentarz w Memphis, gdzie pochowany jest idol Krzysztofa Krawczyka Elvis Presley, do Grotników przybywać będzie rzesza miłośników piosenkarza.

To jeszcze nie koniec

Na pionowej płycie pomnika znajduje się wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Obok piosenkarza znalazła się również kwatera, w której w przyszłości spocznie jego żona.

Małżeństwo rozdzielone będzie od siebie stylizowanym na pień drzewa krzyżem, przeplatanym cierniem. Nie zabrakło również symbolicznych elementów związanych z twórczością piosenkarza.

- Na nagrobku znalazły się też tytuły dwóch ukochanych przez Krzysztofa piosenek: ”Bo jesteś Ty” oraz „Warto żyć” - napisał Andrzej Kosmala - A ostatnim ze stopni przypominających stopnie sceny umieszczony został autograf Krzysztofa Krawczyka wycięty z kamieni - dodał.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie koniec prac na cmentarzu w Grotnikach. Rodzina i przyjaciele zamierzają sprawić, by grób artysty wyróżniał się spośród innych tam obecnych.

- Planowany jest też okalający grób płotek oraz oświetlenia grobu jak sceny przez źródło fotowoltaiczne - wyjaśnił Kosmala.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Facebook

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Gwiazda TVP podejrzana o handel dziećmi

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

TVP2 pokaże film z Krzysztofem Kiersznowskim

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

[TYLKO U NAS] Natalia Zambrzycka wspomina Krzysztofa Kiersznowskiego

Czytaj więcej >
Screen z Instastories Adrianny Biedrzyńskiej

Gwiazdy

Adrianna Biedrzyńska wspomina Krzysztofa Kiersznowskiego

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Ostatnie lata życia Krzysztofa Kiersznowskiego. Wypadek, koronawirus i walka o zdrowie

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Nie żyje aktor Krzysztof Kiersznowski

Czytaj więcej >