Zapytali Morawieckiego o obowiązkowe szczepienia. Powiedział, które grupy zawodowe rozważają
Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, a także ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i pełnomocnika rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusza Cieszyńskiego. Szef rządu odpowiedział m.in. na pytanie o możliwość wprowadzenia w Polsce obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19.
Podczas konferencji premier Morawiecki poinformował o decyzji rządu w sprawie stworzenia służby, zajmującej się problemami cyberprzestępczości. Szef rządu poruszył również temat zapowiadanej na jesień tego roku czwartej pandemii koronawirusa.
We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego
- Przeanalizowaliśmy kilka wariantów przebiegu fali. Podobnie jak wcześniej informowaliśmy, na razie najgorsze scenariusze pokazują kilkanaście tysięcy zachorowań dziennie - odpowiedział Mateusz Morawiecki na pytania dziennikarzy o czwartą falę pandemii koronawirusa.
Szef rządu podkreślił także, że Polska przygotowała infrastrukturę, pozwalającą zaszczepić nawet do 700 000 osób dziennie . Dziennikarze zapytali premiera o możliwość wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
Mateusz Morawiecki przyznał, że do tej pory nikt nie rozważał takiej możliwości. Wskazał jednak, że być może obowiązek szczepienia dotknie jednak pewne grupy zawodowe. - Na Radzie Medycznej nie było dyskusji o powszechnym obowiązku szczepień, natomiast, jeśli chodzi o pewne grupy zawodowe, mundurowe, zwłaszcza służbę zdrowia, jest dyskutowany taki temat - ujawnił premier.
Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostało 16 986 230 osób . Eksperci podkreślają, że to jednak wciąż zbyt mało, by móc mówić o tzw. odporności zbiorowej.
Na konferencji wspomniano także o ataku na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim
Podczas wtorkowej konferencji poruszono również temat niedzielnego ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Przeciwnicy szczepień najpierw siłą próbowali wejść do budynku, a następnie zaczęli atakować karetkę pogotowia oraz radiowóz policjantów, próbujących powstrzymać agresywny tłum.
- Przyjmuję do wiadomości, że są osoby, które nie chcą się szczepić. Ale jakiekolwiek sytuacje, w których utrudnia się innym dostępu do szczepień, są niedopuszczalne - podkreślił stanowczo szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
-
Duszność i kołatanie pojawiające się nad ranem często ostrzegają przed zawałem. Nie tylko one
-
Komentator Eurosportu nie wiedział, że mikrofon jest włączony. Padła masa przekleństw
-
Magda Gessler nagle wymierzyła cios. Mężczyzna naskoczył na nią na planie "Kuchennych rewolucji"
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl
Źródło: Facebook Kancelaria Premiera