Goniec.pl
HANDOUT/AFP/East News

HANDOUT/AFP/East News

Wołodymyr Zełenski w roli aktora. W jakich produkcjach zagrał prezydent Ukrainy?

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Wołodymyr Zełenski dokładnie 3 lata temu został prezydentem Ukrainy. Zanim jednak rozpoczął swoją przygodę z polityką, przez lata był komikiem i bawił ludzi do łez. W międzyczasie pokazywał się na szklanym ekranie. Przypominamy, w jakich produkcjach zagrał prezydent Ukrainy.

20 maja 2019 roku, czyli równe trzy lata temu, media skierowane były na Ukrainę. Tego dnia ogłoszony został nowy prezydent kraju. Niewiele wskazywało na to, że Wołodymyr Zełenski obejmie urząd prezydenta. Jego przeszłość zawodowa sprawiła, że mówiło się o nim, jako o kolejnym celebrycie, których chce na siłę pojawić się w polityce. Okazało się jednak, że w II turze wyborów, do której stanął z ówczesnym prezydentem Ukrainy - Petrem Poroszenko, otrzymał ponad 73 proc. głosów. Teraz, kiedy od wielu tygodni nasz wschodni sąsiad mierzy się z wojną z Rosją, Wołodymyr Zełenski udowadnia, że jest prezydentem, którego mogą zazdrościć inne kraje. Zanim rozpoczęła się jego przygoda z polityką, spełniał się nie tylko jako komik, ale również jako aktor filmowy. Przy okazji trzeciej rocznicy wyboru Zełenskiego na prezydenta Ukrainy warto przypomnieć produkcje, w których się pojawił, tym bardziej, że jedna z nich była bardzo prorocza.

Jerzy Trela (EA)

Jerzy Trela i jego najciekawsze role. Z których produkcji zapamiętamy legendarnego aktora?

CZYTAJ DALEJ

Wołodymyr Zełenski i "Miłość w wielkim mieście"

"Miłość w wielkim mieście" w reżyserii Mariusa Balchunasa to opowieść o grupie przyjaciół, którzy pracują w Nowym Jorku, imprezują i uwodzą kobiety. Beztroskie życie mężczyzn zmienia się tuż po tym, kiedy tajemniczy człowiek wznosi za nich w klubie dziwny toast. Jak się później okaże, była to klątwa, która sprawiła, że przyjaciele stracili seksualne moce. Wołodymyr Zełenski zagrał w tym filmie Igora, czyli jednego z głównych bohaterów. Był to także debiut ukraińskiego prezydenta na szklanym ekranie. Zełenski pojawił się również w drugiej i trzeciej części filmu "Miłość w wielkim mieście".

Wołodymyr Zełenski i rola w "Sluzhebnyy roman. Nashe vremya"

"Sluzhebnyy roman. Nashe vremya" to rosyjsko-ukraiński komedia romantyczna z 2011 roku w reżyserii Sarika Andreasyana. Jest to remake radzieckiego filmu Office Romance z 1977 r. Wołodymyr Zełenski zagrał jako Anatoliy Novoselitcev. To kolejna główna rola filmowa w dorobku prezydenta Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski w filmie "8 pierwszych randek"

"8 pierwszych randek" to opowieść o dwóch parach, które planują ślub. Jedną z nich tworzą Wiera i jej narzeczony tenisista. Drugą - Nikita (Wołodymyr Zełenski) i Ilona. Po jednej z wieczornych zabaw Wiera budzi się łóżku obok Nikity. Oboje stwierdzają, że poprzedniego wieczoru przesadzili z alkoholem. Rozstają z mocnym postanowieniem, by już nigdy więcej się nie spotkać. Niestety, następnego ranka sytuacja się powtarza i znów budzą się obok siebie.

Wołodymyr Zełenski i "8 nowych randek"

"8 nowych randek" to kontynuacja przygód bohaterów z filmu "8 pierwszych randek". W tej części Nikita (niezmiennie postać grana przez Wołodymyra Zełenskiego) i Wiera są małżeństwem od 3 lat. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli, kiedy pewnego ranka każde z nich budzi się u boki "wymarzonej połówki. Zaczyna nasuwać się pytanie, czy lepiej żyje się z ukochaną osobą, czy z idealnym partnerem.

Wołodymyr Zełenski w filmie "Rżewski kontra Napoleon"

"Rżewski kontra Napoleon" to opowieść o wojskach Napoleona, które zbliżają się do Moskwy. Niewiele wskazuje na to, żeby udało się odeprzeć francuski atak. Bonaparte miał jednak jedną słabość, którą postanowiono wykorzystać - słabość do pięknych kobiet. W rolę tytułowego Napoleona wcielił się obecny prezydent Ukrainy - Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski w proroczym serialu "Sługa narodu"

Kiedy w 2015 roku ukazał się pierwszy sezon "Sługi narodu", Wołodymyr Zełenski nie przypuszczał, że stanie się on dla niego proroczy. W tym serialu zagrał Wasyla Petrowicza Gołoborodko, nauczyciela historii, który nieoczekiwanie został... prezydentem kraju. Ta rola przyniosła Zełenskiemu ogromną popularność. Warto zaznaczyć, że nazwa partii obecnego prezydenta Ukrainy wzięła się od tytułu tego serialu. Ostatecznie powstały 3 sezony "Sługi narody", a zdjęcia zakończyły się, kiedy Zełenski wystartował w prawdziwych wyborach i je wygrał.

Wołodymyr Zełenski jako aktor i reżyser w filmie "Ja, ty, on, ona"

Na rok przed objęciem urzędu prezydenta Ukrainy, ukazał się film "Ja, ty, on, ona", w którym Wołodymyr Zełenski zadebiutował jako reżyser. Choć on sam pojawia się także w jednej z głównych ról. "Ja, ty, on, ona" to opowieść o małżeństwie, które po dziesięciu latach postanawia się rozwieść. Mają od sędziego trzydzieści dni na przemyślenie decyzji, więc postanawiają zrealizować wszystkie fantazje, przed którymi dotychczas uciekali. Wołodymyr Zełenski gra w tym filmie Maksima Tkaczenko, męża głównej bohaterki.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: filmweb.pl/Goniec.pl

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Agata Kulesza

Gwiazdy

Agata Kulesza zdradziła, czy znowu zagra u Pawlikowskiego

Czytaj więcej >
Katar 2022. Wojciech Szczęsny po meczu rozmawiał z żoną i synkiem. Wzruszające nagranie pojawiło się w sieci.

Gwiazdy

Katar 2022. Wojciech Szczęsny po meczu rozmawiał z żoną i synkiem. Wzruszające nagranie

Czytaj więcej >
Emilia Krakowska znów jest zakochana. Legendarna aktorka opowiada o miłości w podeszłym wieku

Gwiazdy

Emilia Krakowska znów jest zakochana. Legendarna aktorka opowiada o miłości w podeszłym wieku

Czytaj więcej >
Katar 2022. Czesław Michniewicz zaatakował polskiego dziennikarza na konferencji w Katarze. Padły ostre słowa

Gwiazdy

Katar 2022. Czesław Michniewicz nie wytrzymał. Jedno pytanie wyprowadziło go z równowagi

Czytaj więcej >
Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście. Podano powód

Gwiazdy

Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście. Podano powód

Czytaj więcej >
Jerzy Stuhr jednak uciekał po potrąceniu motocyklisty? W sieci pojawiło się nagranie

Gwiazdy

Jerzy Stuhr jednak uciekał po potrąceniu motocyklisty? W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >