Goniec.pl
Widzowie "Klanu" nie kryli zdumienia

Screen z serialu „Klan” odc. 3792 prod. TVP

Widzowie "Klanu" dostrzegli w serialu akcent polityczny

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Widzowie telenoweli "Klan" nie kryli zaskoczenia nietypową ozdobą, którą było widać w jednej ze scen rozgrywającej się w biurze serialowego antagonisty Igora Rutki. Tarcza z ośmioma kulkami ułożonymi w dwóch rzędach przywiodła im

Ogólnopolski Strajk Kobiet, który rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku, tuż po ogłoszeniu kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji z powodu ciężkich wad płodu, nie tylko zjednoczył Polaków, ale także wprowadził do potocznego słownika wiele światopoglądowych haseł.

Widzowie „Klanu” nie kryli zdumienia

Głównym tematem protestów jest wolność w dwóch znaczeniach: wolność wyboru kobiety, która sama chce decydować, czy donosić ciążę i wolność w sensie demokratycznego państwa prawa. Złość i bezsilność obywateli naszego kraju skupiła się przede wszystkim na Jarosławie Kaczyńskim i partii rządzącej.

Bodaj najpopularniejszym z postulatów, jakie pojawiły się podczas manifestacji, było krótkie, wulgarne hasło, które nawoływało do bojkotowania Prawa i Sprawiedliwości. Używający symbolu są określani mianem członków Ruchu Ośmiu Gwiazd.

Ku zaskoczeniu widzów hasło Ruchu Ośmiu Gwiazd - być może - pojawiło się w jednej ze scen sztandarowej produkcji TVP. Fani zrzeszeni w grupie „Beka z Klanu” na Facebooku od wczoraj prowadzą gorące dyskusje odnośnie do intencji producentów.

Mowa o scenie, która rozegrała się w biurze serialowego szwarccharakteru, Igora Rutki, w którego wciela się rewelacyjny Zbigniew Suszyński. Biznesmen rozmawiał ze swoimi pracownikami w pomieszczeniu, które na pozór wyglądało całkiem niewinnie.

Spostrzegawczy obserwatorzy nie mogli jednak przegapić tablicy, która wisiała w rogu pokoju. Na szarej tarczy przypominającej labirynt umieszczono dwa rzędy kolorowych kulek, które można przesuwać w dowolny sposób. CO ciekawe, bohater produkcji ustawił je w dwóch rzędach - po pięć i trzy kule

Intrygujące internautów ujęcie pojawiło się w piątej minucie wyemitowanego w poniedziałek 19 kwietnia odcinka numer 3792. Epizod wciąż można zobaczyć na platformie internetowej VOD TVP.

Większość widzów telenoweli „Klan” jest przekonanych, że nietypowa ozdoba nie pojawiła się w serialu przypadkowo, a kule niosą za sobą bardzo konkretny przekaz. Inni sądzą, że zadziałała moc sugestii i fani produkcji widzą to, co chcieliby zobaczyć.

Uważacie, że pracownicy TVP, którzy odpowiadają za powstanie kolejnych odcinków „Klanu” chcieli w ten sposób okazać swój sprzeciw dla działań, które podejmują w ostatnim czasie politycy Prawa i Sprawiedliwości? A może ozdoba znalazła się na ścianie przypadkowo?

Źródło zdjęcia: Screen z serialu „Klan” odc. 3792 prod. TVP

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karol Strasburger stanął przed sądem. Jest oficjalne oświadczenie jego prawnika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje aktor Melvin Van Peebles. Syn potwierdził tragiczne informacje

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Przemysława Salety musi przejść kolejny przeszczep nerki. Szuka dawcy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karol Strasburger został oskarżony o zniesławienie Stana Borysa i jego partnerki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Pierwsza żona Krawczyka zaapelowała do Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >