Goniec.pl
I3A3225

Biuro podróży "Kleopatra"

Wakacje po pandemii. Które kierunki cieszą się największą popularnością?

10 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Udostępnij:

Na tegoroczne wakacje czekaliśmy z wyjątkowym utęsknieniem. Pandemia koronawirusa na pewien czas zamknęła nas w domach i uniemożliwiła wojaże. W tym roku nadszedł upragniony przez wielu czas, kiedy ponownie możemy korzystać z zagranicznych wycieczek. Rozmawialiśmy z Kamilą Ziębą z biura podróży Kleopatra, która zdradziła nam, jak wygląda tegoroczny sezon wakacyjny, które kierunki cieszą się największą popularnością, a także podpowiedziała, kiedy warto decydować się na wycieczkę All inclusiv.

robert lewandowski barcelona

Robert Lewandowski przeprosił Niemców za jedną rzecz. Zawodnik wypowiedział ważne słowa

CZYTAJ DALEJ

Sandra Gozdur: Przez pandemię wakacje spędzaliśmy znacznie inaczej. Nie było tylu podróży, a jak już na pewno nie zagranicznych. Jak wygląda tegoroczny sezon?

Kamila Zięba: Tegoroczny sezon jest rzeczywiście wyjątkowo dobry pod kątem wyjazdów zagranicznych. Ma to związek z ustabilizowaną sytuacją covidową w kraju i na świecie. Po dwóch dość uciążliwych latach, które upłynęły pod znakiem formalności i ograniczeń wjazdowych, zdaliśmy sobie sprawę, jak ważnym aspektem naszego życia jest możliwość spokojnego odpoczynku i relaksu. W tym roku, po złagodzeniu obostrzeń, wreszcie ruszaliśmy w świat, ale nic dziwnego - jesteśmy spragnieni wakacji, których wielu sobie odmawiało w pandemię. W biurze widzimy ogromne ożywienie w stosunku do lat poprzednich, a liczba rezerwacji jest zbliżona do czasu sprzed pandemii. Pojawiło się także sporo osób, które pragną wyruszyć na swój pierwszy zagraniczny urlop.

Które wakacyjne kierunki w tym roku cieszą się największą popularnością?
Moim zdaniem popularność kierunku jest uzależniona od grupy docelowej turystów. Jedne kierunki wybierają ludzie młodzi, którzy chcą wypoczywać aktywnie, a także samodzielnie eksplorować wybrane miejsce, a inne rodziny z dziećmi, dla których najczęściej pełnią szczęścia jest dobry hotel z ogromną ilością atrakcji wodnych i animacji dla najmłodszych.
W naszym biurze niezmiennie od lat największą popularnością cieszy się Turcja, która jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla rodzin z dziećmi. Żaden inny kierunek bliskiego zasięgu nie oferuje tak ogromnej ilości atrakcji i tak szerokiej oferty All Inclusive. Turcja jest także ulubionym kierunkiem osób starszych, ze względu na wysoką jakość świadczonych usług i najlepszy stosunek jakości do ceny, a także młodzieży, która wyjątkowo ceni sobie rozrywkowy region Alanyi.

A jeśli spojrzymy na aktywny wypoczynek?
Wśród aktywnych turystów tegorocznym faworytem jest zdecydowanie Grecja. Jest to uzależnione nie tylko od całkowitego zniesienia obostrzeń covidowych, ale także dobrych warunków do samodzielnego zwiedzania oraz możliwości posmakowania lokalnej kuchni w słynnych greckich tawernach.

Czy wojna w Ukrainie w jakiś sposób wpływa na wycieczki wakacyjne?
Turystyka to branża, która jest mocno wrażliwa na wszelkiego rodzaju sytuacje stresowe pojawiające się na świecie. W momencie wybuchu wojny rzeczywiście obserwowaliśmy niepewność wśród klientów i zmniejszone zainteresowanie wyjazdami. Obecnie ruch turystyczny wrócił do normy. Przestrzeń powietrzna nad Ukrainą jest zamknięta, więc samoloty omijają to terytorium. Wojna w Ukrainie nie wpływa więc bezpośrednio na turystykę. Może mieć ona jednak skutki długofalowe - myślę tutaj o sankcjach i wzrostach cen paliw, co na pewno przełoży się na ceny biletów lotniczych, a tym samym ceny podróży zagranicznych.

Czy są miejsca, które dotychczas cieszyły się mniejszą popularnością, a w tym roku jest na nie ogromne zainteresowanie?
Tak, w tym roku zauważamy wyraźny wzrost zainteresowania kierunkami egzotycznymi takimi jak Malediwy czy Dominikana. Szczególnie Malediwy były kierunkiem o dość restrykcyjnych obostrzeniach covidowych oraz dostępne z przelotami rejsowymi z przesiadkami. Jednak od niedawna, nie dość, że nie ma obostrzeń, to również możemy skorzystać z bezpośredniego lotu Dreamlinerem, co znacznie ułatwia podróżowanie. Wśród bliskich kierunków do łask wróciła Tunezja, która jest popularna szczególnie ze względu na korzystne ceny. Zauważamy też powrót zainteresowania wycieczkami objazdowymi, zarówno na popularne destynacje jak i np. Norwegię.

Które miejsca polecasz na aktywny wypoczynek, a które na spokojny urlop?
Tak naprawdę na każdej destynacji znajdą się zarówno dobre hotele na relaks i spokojny wypoczynek, jak i atrakcje dla osób aktywnych. Niemniej jednak, na spokojny wypoczynek polecam kierunki egzotyczne takie jak np. Malediwy, Dominikanę, Meksyk czy Wyspy Zielonego Przylądka, a wśród krajów bliskiego zasięgu: Turcję, Tunezję czy Egipt. Na aktywny wypoczynek rekomenduję szczególnie Grecję, Wyspy Kanaryjskie, Maderę czy Chorwację. Biorąc pod uwagę budżet, kraje takie jak Hiszpania, Portugalia, Cypr i Włochy cieszą się mniejszym zainteresowaniem ze względu na wysokie ceny.

Kiedy warto wybrać opcję All Inclusive, a kiedy wersję ze śniadaniem?
Jeśli planujemy spędzać czas na terenie hotelu i korzystać głównie z jego infrastruktury i plaży, wybór All Inclusive jest najbardziej komfortowy, gdyż zapewnia pełną gamę posiłków, przekąsek, a także nielimitowany dostęp do napojów bezalkoholowych i alkoholi do późnych godzin nocnych. Tę formę wyżywienia polecamy także rodzinom, dzięki czemu unikamy dodatkowych wydatków np. na lody czy przekąski dla dzieci. W przypadku turystów aktywnych, dużo zwiedzających i traktujących hotel jako bazę noclegowo-wypadową, lepiej sprawdzi się wybór samych śniadań lub dwóch posiłków, czyli śniadań i obiadokolacji.

Goniec

Andrzej Piaseczny porzucił miasto, żeby żyć na łonie natury. Jego rezydencja w górach robi duże wrażenie

Andrzej Piaseczny choć jest jednym z popularniejszych polskich artystów, nie dba o luksusy i zamiast willi w Warszawie, zdecydował się na zamieszkanie w zupełnie innych warunkach. Z dala od zainteresowania mediów żyje w polskich górach ze swoją ukochaną mamą. Jak wygląda życie Piaska?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Lifestyle

Squid i Huawei przygotowały specjalny serwis informacyjny na mistrzostwa roku 2022

Czytaj więcej >
Atrakcyjna oferta Lidla dla uczniów. Sieć rozdaje artykuły szkolne za darmo

Lifestyle

Atrakcyjna oferta Lidla dla uczniów. Sieć rozdaje artykuły szkolne za darmo

Czytaj więcej >
Festiwal okazji od Biedronki. Sieć przygotowała szereg promocji na ten tydzień

Lifestyle

Festiwal okazji od Biedronki. Sieć przygotowała szereg promocji na ten tydzień

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała świetne promocje
materiały prasowe

Lifestyle

Biedronka rozdaje kultowe produkty całkowicie za darmo. Termin mija w sobotę

Czytaj więcej >
Lidl przygotował atrakcyjne promocje

Lifestyle

Lidl będzie zwracał klientom pieniądze za mleko. Akcja startuje we wtorek

Czytaj więcej >
Pole

Lifestyle

Rolnikowi puściły nerwy, pokazał, co ludzie wyprawiali na jego polu. Jest nagranie

Czytaj więcej >