TVP bankrutuje? Senator pokazał raport, "Bizancjum za publiczne pieniądze"
TVP bankrutuje? Pieniądze pompowane przez lata w Telewizję Polską nie pomogły w uratowaniu stanu telewizji publicznej? Jednoznaczne słowa senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego. “TVP: Bizancjum za publiczne pieniądze”.
Raport Gońca: Krzysztof Kwiatkowski ostro o finansach w TVP
Wydarzenia w TVP, PAP oraz Polskim Radiu znalazły się w centrum publicznej dyskusji w Polsce. Nieprawidłowości miały dziać się nie tylko na antenie podczas jawnego propagowania i sprzyjania Prawu i Sprawiedliwości w mediach publicznych.
Senator Krzysztof Kwiatkowski był gościem Raportu Gońca, gdzie poruszony został temat TVP w kontekście pieniędzy. Niezrzeszony parlamentarzysta sięgnął do raportu Najwyżej Izby Kontroli, której w przeszłości przewodniczył. Wymowny tytuł dokumentu “TVP: Bizancjum za publiczne pieniądze” sugeruje, iż kwestie finansowe w Telewizji Polskiej nie wyglądają najlepiej. Całą rozmowę znajdziesz na końcu artykułu.
Nowa prowadząca "19:30" w TVP. Joanna Dunikowska-Paź jest dobrze znana widzom"Telewizja publiczna jest bankrutem"
W raporcie NIK zacytowanym przez senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego pada oskarżenie o “naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości, gospodarności w wydatkach publicznych w TVP”. - Bezprecedensowy charakter działań finansowych, jest powiedziane na przykład o podwójnym finansowaniu osób, które były na etatach w telewizji publicznej i też uwaga… miały zarejestrowaną działalność gospodarczą i podpisywały jako firma umowę z telewizją publiczną - powiedział w Raporcie Gońca senator.
ZOBACZ: Wielkie zamieszanie w Polskiej Agencji Prasowej. O 3 nad ranem do siedziby weszli ochroniarze
- Telewizja publiczna jest bankrutem - oświadczył nagle Krzysztof Kwiatkowski po pytaniu, czy TVP otrzyma obiecane w budżecie 3 mld zł. - Mimo że dostała (TVP - przyp. red.) w ostatnich kilku latach 7 mld 200 mln zł. Nie pomyliłem się… - wyliczył senator i dodał, że pieniądze te trafiały do kieszeni Telewizji Polskiej w ramach opłat abonamentu RTV.
Oczekiwania wobec TVP po rewolucji
Temat TVP to nie tylko pieniądze. Przyjrzenie się finansom Telewizji Polskiej to jedno z pól, którymi pilnie zająć musi się nowa ekipa dziennikarzy i prezesów. Wprowadzenie nowego formatu w zamian za “Wiadomości” TVP nie wystarczy.
ZOBACZ: Co dalej z „obroną” TVP? Kaczyński nie ma wątpliwości
- Ja oczekuję tego, że telewizja publiczna będzie, po pierwsze będzie przedstawiać rzetelną informację, a nie propagandę. Symboliczna twarz Danuty Holeckiej, jako przykład tego obiektywizmu już przywołałem. Po drugie obiektywizm telewizji publicznej powinien wyrażać się tym, że dopuszczeni są wszyscy do głosu (…) Wszyscy mają prawo, żeby posłuchać tych polityków, z którymi poglądami się zgadzają - dodał Krzysztof Kwiatkowski. Raportu Gońca do obejrzenia poniżej.
Źródło: goniec.pl