Goniec.pl
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Paweł Wodzyński / EAST NEWS

TVN usuwa cały wywiad z Bożeną Dykiel o depresji

26 Października 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W minioną sobotę Bożena Dykiel gościła na kanapie programu „Dzień Dobry TVN”. Gwiazda serialu „Na wspólnej” została zaproszona do rozmowy jako ambasadorka kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, jednak jej wypowiedź wywołał ogromne kontrowersje. Stacja postanowiła nie komentować tej sprawy, jednak oburzeni internauci domagają się wyjaśnień.

Bożena Dykiel przekonywała na antenie śniadaniówki stacji TVN, że depresja bierze się m.in. z „niedoboru litu”. Gwiazda wskazywała również, że w celu uniknięcia choroby należy „nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy, a poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor”.

Kurtyka

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

CZYTAJ DALEJ

Bożena Dykiel oburzyła internautów swoimi słowami o depresji

Widzowie byli oburzeni słowami ambasadorki akcji „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, która w czasie swojej wypowiedzi nie wspomniała o leczeniu depresji poprzez korzystanie z terapii czy farmakologii. Zamiast tego, ku zaskoczeniu telewidzów i prowadzących program, aktorka snuła opowieść m.in. o teoriach spiskowych.

- Ja bym to określiła tak: ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi - z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie, bo jeżeli nas się zastrasza i jeżeli ciągle nas się lockdownuje, prawda, i nie pozwala się spotykać - przekonywała Bożena Dykiel.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pod koniec rozmowy aktorka zaprezentowała widzom i ekipie w studio okulary, które jej zdaniem powodują, że czuje się lepiej. Wywiad z gwiazdą serialu „Na wspólnej” wywołał ogromne kontrwersje, a tuż po jego emisji w sieci zawrzało od krytycznych komentarzy internautów.

Stacja TVN postanowiła przemilczeć sprawę. Być może producenci śniadaniówki liczyli, że skandal, jaki wywołała aktorka, szybko ucichnie. Internauci jednak nie odpuścili, a na oficjalnych profilach stacji w mediach społecznościowych pojawiło się wiele pytań o wyjaśnienie tej sprawy.

Fundacja „Twarze depresji” zakończyła współprace z aktorką

Oświadczenie w tej sprawie wydali natomiast organizatorzy kampanii społecznej, której ambasadorką była Bożena Dykiel. Fundacja „Twarze depresji” zapewniła, że wypowiedź aktorki nie była z nimi konsultowana i jest wyłącznie jej prywatną opinią. Jednocześnie podkreślono, że na przestrzeni ostatnich kilku lat gwiazda udzieliła im ogromnego wsparcia i zachęcała do leczenia depresji u psychiatry i psychologa.

- Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie - przekazano.

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pudelek/Facebook/TVN

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Jurek Owsiak

Gwiazdy

"Bandziorstwo, złodziejstwo i hochsztaplerstwo". Jurek Owsiak o aferze Mejzy

Czytaj więcej >
Michał Wiśniewski z córką i synem

Gwiazdy

Michał Wiśniewski nagrał piosenkę z córką. Powstaje teledysk do ich wspólnego utworu

Czytaj więcej >
Joanna Opozda-Królikowska i Antek Królikowski

Gwiazdy

Joanna Opozda źle znosi ciążę. Aktorka ma problemy zdrowotne

Czytaj więcej >
Basia Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan lubi imprezować. Zaskoczyła fanów szczerym wyznaniem

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gwiazdy

Jacek Kurski nie czekał na ostateczne pozwolenie. Ruszyły prace przy "Sylwestrze Marzeń"

Czytaj więcej >
AKPA/Podlewski

Gwiazdy

Kasia Cichopek w zalotnej kreacji na urodzinach "Bayer Full"

Czytaj więcej >