Trudno uwierzyć, ile kabaret Ani Mru-Mru bierze za występ. Kwota zwala z nóg
Oglądanie kabaretów jest jedną z najpopularniejszych rozrywek wśród Polaków. Najwierniejsi fani tego sposobu spędzania wolnego czasu znają nazwy popularnych grup i nazwiska ich członków, jednak czy kiedykolwiek zastanawiali się, ile te ulubione formacje inkasują za przepełnione śmiechem występy? Kabaret Ani Mru-Mru z hukiem spadł z podium i ustąpił miejsca tym, którzy na scenie święcą teraz największe triumfy. Jaki jest najdroższy kabaret w Polsce, a za czyj występ trzeba zapłacić najmniej? Prawda o stawkach wreszcie wyszła na jaw.
Ile kosztują występy kabaretów?
Najniższe stawki, z jakimi można się spotkać w gronie najpopularniejszych komediantów, zaczynają się od 10 tysięcy złotych. Te koszty warunkuje wiele czynników, a przede wszystkim ilość osób, które wchodzą w skład formacji. Jeśli są to występy kabareciarzy solo, wówczas organizatorzy nie muszą wyciągać z portfela aż takiej grubej gotówki. Jeśli jednak na scenie ma pojawić się grupa kabaretowa, wówczas o dziesięciu tysiącach można tylko pomarzyć, bo apanaże są kilkukrotnie wyższe.
Liczebność składu to nie wszystko. Na poziom ceny oprócz stopnia popularności (to oczywiste) ma wpływ także data (w Sylwestra trzeba zapłacić o wiele więcej, niż w losowy weekend marca), informacja o tym, czy wydarzenie odbywa się w klubie, teatrze czy w plenerze oraz odległość, jaką do celu muszą pokonać gwiazdy.
Oburzające nagranie z kościoła. Zachowanie nastolatka odbiera mowę, zrobił to na oczach wiernychIle płacimy za występy kabaretów? Ci kosztują najmniej
Pośród występujących na scenie solo najniższą stawkę ma Grzegorz Halama, który swoim poczuciem uświetni wieczór już za wspomniane 10 tysięcy złotych. O dwa więcej trzeba zapłacić Andrzejowi Grabowskiemu, Tomaszowi Jachimkowi, Arturowi Barcisiowi i Cezaremu Żakowi.
Niegdysiejsza gwiazda Polsatu, czyli Mariusz Kałamaga, ceni się na 15 tysięcy, zaś znany z telewizyjnych kabaretonów Piotr Bałtroczyk inkasuje ich aż 16. Maksymalną stawkę wśród solistów mają Maciej Stuhr i Artur Andrus- aż 25 tysięcy złotych. Finanse inaczej mają się w kwestii występów całych kabaretów. Który z nich jest najtańszy?
Jeśli takie nazwy jak kabaret Rak, Koń Polski i Jurki nic Wam nie mówią, to nie ma wątpliwości, że czasy świetności jeszcze przed nimi. Aktualnie mogą liczyć na około 17 tysięcy, a aby dogonić kolegów z podium, przed nimi jeszcze długa droga.
Najdroższy kabaret w Polsce. To nie Ani Mru-Mru
Kabaret Pod Wyrwigroszem swój dowcip i poświęcony czas wycenia na 20 tysięcy złotych, a niemal 30 zgarnia popularny kabaret Hrabi. Grupa Ani Mru-Mru na czele z Michałem Wojcikiem, która cieszy się ogólnopolską popularnością wśród wszystkich pokoleń, wcale nie jest najdroższa. Skład musi nacieszyć się stawką lekko powyżej normy, czyli 30 tysięcy zlotych. Na tyle samo swoje show wycenia Grupa Mozarta. Który kabaret jest zatem najdroższy?
W ścisłej stawce występów drogich nie tylko sercu, ale i portfelowi, znajdują się komedianci z kabaretu Paranienormalni (40 tysięcy zł). kabaretu Smile (41 tysięcy zł) i wschodząca gwiazda tego środowiska, czyli kabaret Nowaki (46 tysięcy zł). Kabaret Skeczów Męczących jest niekwestionowanym liderem wynagrodzeń. Gaże, jakie trzeba opłacić tym kabareciarzom, sięgają 47 tysięcy złotych (łącznie). Warto?
Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL
Źródło: katalogartystow.pl