Goniec.pl
Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Jego matka opowiedziała o tragicznej przeszłości. Przeszła przez piekło

MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Jego matka przerwała milczenie i opowiedziała o tragicznej przeszłości

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Tomasz Komenda niesłusznie spędził 18 lat w więzieniu za gwałt i morderstwo dokonane na 15-letniej dziewczynce. Choć z pewnością było mu ciężko, to sytuacja okazała się trudna również dla jego najbliższych. Rodzina skazanego musiała dalej żyć na wolności i mierzyć się z oskarżeniami.

Tomasz Komenda przez 18 lat niesłusznie siedział w więzieniu. W tym czasie jego mama przeżywała koszmar

Najtrudniej miała zdecydowanie matka Tomasza Komendy, Teresa Klemańska. Kobieta opowiedziała o tragicznej przeszłości, w której musiała sobie radzić nie tylko z niesłusznym skazaniem syna.

tomasz komenda

Tomasz Komenda odszedł od swojej ukochanej? Zaskakujące informacje

CZYTAJ DALEJ

Głośną sprawą oczyszczenia z zarzutów Tomasza Komendy po 18-latach więzienia żyła cała Polska. Mężczyzna po latach został oczyszczony z zarzutów i otrzymał odszkodowanie w wysokości 12 milionów złotych za czas niesłuszne spędzony w więzieniu. W tym samym czasie Teresa Klemańska matka uniewinnionego mężczyzny musiała znosić całą masę upokorzeń ze strony sąsiadów czy wymiaru sprawiedliwości.

- Wszystkie te wywiady, to chodzenie za nami, w kółko te same pytania, gratulacje, ten fałsz naszych znajomych. Tego jest za dużo. Jak Tomek siedział w więzieniu, to pluli nam pod nogi, wyzywali i robili na przekór. A jak wyszedł na wolność, to nagle pojawiło się od groma przyjaciół, dalsza rodzina. To tak strasznie boli. Wtedy odwrócili się od nas plecami, a teraz chcieliby być jak najbliżej. Tak się nie da - opowiedziała kobieta w rozmowie z "Wprostem".

Mężczyzna został skazany w 2004 roku i od tamtego czasu przekonana o jego niewinności matka robiła wszystko, aby oczyścić go z zarzutów. Jak się okazuje, to niejedyny wyjątkowo trudny okres w jej życiu. Kobieta w młodości była maltretowana przez ojca, który przemoc wobec partnerki i wspólnych dzieci.

- Od małego walczyłam o siostry, o mamę. Tata był wyjątkowo niedobry. Wszystkie byłyśmy katowane. Mama w szpitalu przez niego wylądowała. [...] Kiedyś, gdy podniósł rękę na mamę, nie wytrzymałam. Przyłożyłam mu na odlew. Stał jak słup ze zdziwienia - wyznała Teresa Klemańska w rozmowie z "Wprostem". Demony przeszłości powróciły, gdy kobieta była w ciąży i oczekiwała przyjścia na świat małego Tomasza. Pierwszy mąż Teresy Klemańskiej regularnie ją bił, przez co musiała uciec z domu i zamieszkać u swojej matki.

Tomasz Komenda wychowywał się bez ojca. Mężczyzna znęcał się nad jego matką

Od tamtego czasu wszystko zaczęło się układać - kobieta poznała mężczyznę, który wkrótce został jej drugim mężem. Niestety po pewnym czasie przyszedł potężny cios, jakim było oskarżenie Tomasza o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi.

- Pytał mnie, jak się czuję, a ja mówiłam, że o 17 idę do lekarza. To oznaczało, że o 17 będę pod murem więzienia. On siedział przy oknie, a ja patrzyłam na niego przez lornetkę. Strażnicy mnie przeganiali, straszyli, że wezwą policję. A przecież ja tylko patrzyłam na swojego syna, jak zmieniał się z minuty na minutę - relacjonowała Teresa Klemańska w rozmowie z redaktorem "Wprostu".

Choć mogłoby się wydawać, że wszystko skończyło się dobrze, Tomasz Komenda wyszedł na wolność i otrzymał odszkodowanie, to sam mężczyzna przyznał, że żadne pieniądze nie przywrócą mu straconego w więzieniu czasu. Wyszedł z więzienia w wieku 41 lat jako wrak człowieka, który kompletnie nie odnajdywał się we współczesnym świecie. W ciągu 18 lat wiele się zmieniło, choćby w kwestii technologii.

Od tej pory wszystko miało się zacząć układać. Tomasz Komenda poznał kobietę, z którą postanowił założyć rodzinę, a w grudniu 2020 roku przywitał z ukochaną Anną małego Filipka. Niestety kilka miesięcy później wydarzyło się coś tajemniczego i w maju 2021 roku Tomasz Komenda odszedł z pracy, a niedługo później porzucił rodzinę.

Czesław Michniewicz, jaki jest prywatnie?/Beata Zawadzka/East News

Czesław Michniewicz właśnie ogłosił skład na mundial. Mało kto wie, jaki jest prywatnie

Czesław Michniewicz stanowisko selekcjonera reprezentacji przejął po "znienawidzonym" przez niektórych kibiców Paolo Sousie. Nie miał łatwego zadania, szczególnie, że wielu fanów piłki nożnej liczyło, że polską kadrę ponownie przejmie Adam Nawałka. Jaki jest poza boiskiem obecny selekcjoner? Sprawdziliśmy to, wnikliwie studiując jego Instagrama.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wprost.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Ślub od pierwszego wejrzenia. marta mówi o nowym związku macieja. Foto: kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, TVN, 2022

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta ujawnia prawdę o nowej partnerce Maćka. "Była na naszym ślubie. On się o niej ciepło wypowiadał"

Czytaj więcej >
Maciej Orłoś ocenia TVP. Foto: kadr z wywiadu dla Świata Gwiazd, Youtube

Gwiazdy

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

Czytaj więcej >
Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >