Goniec.pl
Tomasz Kammel

TRICOLORS/East News

Tomasz Kammel zaszczepił się ku pamięci zmarłej przyjaciółki

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Tomasz Kammel wrzucił do sieci zdjęcie, które poruszyło internautów. Z opisu fotografii dowiadujemy się, że przyjaciółka prezentera, która również pracowały przy "Pytaniu na śniadanie" zmarła na COVID-19. Gwi

Tomasz Kammel zdecydował się zachęcić swoich obserwatorów na Instagramie do wzięcia udziału w programie szczepień. Prezenter umieścił w tym celu na portalu zdjęcie, które przedstawia moment zaszczepienia.

Z fotografii dowiadujemy się jednak bardzo przykrej rzeczy. Prezenter przekazał publicznie wiadomość o śmierci jednej z pracownic Telewizji Polskiej, która współtworzyła program „Pytanie na śniadanie”.

- Dla mamy, dla ojca, dla przyjaciół, dla siebie, dla wszystkich i dla Kasi, naszej przekochanej garderobianej z „Pytania na śniadanie”, która zmarła na COVID, zaszczepiłem się - poinformował gwiazdor TVP.

Niestety, gest Tomasza Kammela spotkał się z bardzo przykrą reakcją ze strony instagramowej społeczności. Wiele osób zarzuciło prezenterowi czyste pozerstwo, a pewna grupa zaczęła snuć teorie spiskowe. Z szacunku dla naszych czytelników nie będziemy cytować ich słów.

Duże zmiany w narodowym programie szczepień

Dzisiaj przed południem minister Michał Dworczyk ogłosił bardzo duże zmiany w programie szczepień. Przede wszystkim poznaliśmy nowe daty, w ramach których kolejne roczniki otrzymają możliwość rejestracji na szczepienia.

26 kwietnia ruszają zapisy dla osób urodzonych w latach 1974 - 1975, a każdego kolejnego dnia prawo do zapisów zyskują dwa kolejne roczniki. Wyjątkiem są dni 7, 8 i 9 maja, kiedy uprawnienia otrzymają kolejno roczniki: 1994 - 1996, 1997 - 1999 i 2000 - 2003.

Dodatkowo 28 kwietnia rusza rejestracja osób w wieku 30 - 39 lat, które wyraziły wcześniej chęć szczepienia w specjalnym formularzu.Taka sama procedura dla osób w wieku 18 - 29 lat rozpocznie się 4 maja.

Kolejną nowością jest poluzowanie przepisów powiązanych z sytuacją, w której dawka szczepionki może się zmarnować. W życie weszło nowe rozporządzenie, które wprowadza jedną dużą nowość.

Możliwe będzie podanie dawki szczepionki każdej osobie powyżej 18 roku życia w przypadku, jeśli zachodzi ryzyko niewykorzystania dawki szczepionki zdatnej do przyjęcia. Oznacza to, że powinna zmniejszyć się liczba szczepionek przeznaczonych do utylizacji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Minister zdrowia potwierdził prace nad luzowaniem obostrzeń

  • Wypadek w Brodnicy. Nie żyje 34-latka, dzieci przewiezione do szpitala

Patryk Przybyłowski

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >