Goniec.pl Wiadomości To codzienność Tadeusz Rydzyka. Większość parafii może o tym pomarzyć
Paweł Skraba EAST NEWS; goniec.pl

To codzienność Tadeusz Rydzyka. Większość parafii może o tym pomarzyć

23 stycznia 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Założyciel Radia Maryja i TV Trwam może pochwalić sie imponującym zapleczem infrastruktury. Odwiedziliśmy imperium Tadeusza Rydzyka w Toruniu. Ogrom pieniędzy, jaki został wydany na wzniesienie świątyni, szkoły medialnej i kolejnych przedsięwzięć widać gołym okiem.

Nie ma Polaka, który nie wiedziałby, kim jest Tadeusz Rydzyk . O najsłynniejszym polskim redemptoryście słyszeli nawet ci, którzy z kościołem nie mają nic wspólnego.

Zarówno przeciwnicy Tadeusza Rydzyka, jak i jego zwolennicy nie mogą odmówić mu zmysłu do prowadzenia biznesu . Katolickie media to jedne z wielu przedsięwzięć, w jakie przez lata zaangażował się duchowny.

Redakcja goniec.pl odwiedziła imperium Tadeusza Rydzyka w Toruniu . Wierni odwiedzający kolejne inwestycje redemptorysty mogą być zdziwieni.

Imperium Tadeusza Rydzyka: Toruń tonie w złocie i marmurze

Jednym z miejsc, gdzie pojawia się najwięcej osób, jest kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II . Jego budowa została zainicjowana przez Tadeusza Rydzyka jeszcze w 2012 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Cztery lata później - 18 maja 2016 roku - kościół Tadeusza Rydzyka został konsekrowany. Zrobiono to dokładnie w rocznicę urodzin Karola Wojtyły . Wierni wchodzący do kościoła mogą być jednak... przytłoczeni . Sprawdźcie dlaczego w galerii powyżej.

Jak czytamy na stronie turystyka.torun.pl, konsekrację kościoła Tadeusza Rydzyka uświetniło wiele osobistości . Podobnie jak podczas urodzin Radia Maryja, nie zabrakło również polityków. Wśród wymienionych na oficjalnej stronie osób znaleźć można m.in. Jarosława Kaczyńskiego , ówczesną premier Beatę Szydło oraz " ministrów i parlamentarzystów ", których nie wymieniono z imienia i nazwiska.

Nawet najbardziej wpływowe osoby na polskiej scenie politycznej musiały być pod wrażeniem tego, co zobaczyły w nowym kościele na skraju Torunia . W świątyni na własne oczy zobaczyliśmy mnogość złotych elementów , płaskorzeźb , wymyślnego oświetlenia.

Wierni mogą mieć problem w skupieniu się na udziale w mszy z racji obecnych w kościele elementów wystroju, których nie powstydziłby się szlachecki dwór sprzed wieków. Nad całością górują imponujące organy . Zobacz je w galerii powyżej, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z wizyty u Tadeusza Rydzyka .

Nie tylko kościół, Tadeusz Rydzyk może pochwalić się również innymi budynkami

Nie ulega wątpliwości, że nawy z bogatymi wizerunkami świętych , czy wyróżniony kamień węgielny z Rzymu robią wrażenie na wiernych. Na uznanie zasługują również inne budowle, których początek jest ściśle związany z Tadeuszem Rydzykiem.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

W galerii powyżej znaleźć można również zdjęcie tego, jak wygląda Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej . Wrażenie robi nie tylko sam rozległy kompleks wybudowany w specyficznym stylu, odbiegającym od nowoczesnych form.

Studenci Tadeusza Rydzyka nie muszą narzekać na warunki, w jakich się uczą . Zarówno te dotyczące sal zajęciowych, jak i widoku rozpościerające się za oknem. Budynek zaprojektowany został na kształcie litery L, a z okiem widać nie tylko patio, ale również rozległy ogród .

Dodatkowo będąc w Toruniu odwiedziliśmy Aleję Zasłużonych . Tadeusz Rydzyk postanowił uhonorować wszystkich, którzy pomogli mu w budowaniu doczesnych dóbr, a o których większość parafii w Polsce może tylko pomarzyć.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport