Goniec.pl
Teresa Lipowska

Piotr Molecki/East News

Teresa Lipowska opowiedziała o pracy na planie „M jak Miłość”. Ogłosiła, że „rodzina zaczęła pękać”

29 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Teresa Lipowska od ponad dwóch dekad pracuje na planie telenoweli „M jak Miłość”. W jednym z wywiadów wróciła wspomnieniami do początków na planie. Ze smutkiem przyznała również, że po śmierci Witolda Pyrkosza serialowa „rodzina zaczęła pękać”.

Ponad dwie dekady na planie „M jak Miłość” sprawiły, że aktorzy wcielający się w główne role stali się rodziną. Dziś trudno im wyobrazić sobie pracę w zmienionej obsadzie. Rysą na szkle była jednak niespodziewana śmierć serialowego Lucjana Mostowiaka.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki wybrał się na dożynki w Bobolicach. Uczestniczył w nabożeństwie

CZYTAJ DALEJ

Teresa Lipowska tęskni za Witoldem Pyrkoszem

- Od razu wsiąknęliśmy w rodzinną atmosferę, która trwała bardzo długo. Później zaczęło się to troszeczkę rozwijać, zaczęły odchodzić od nas różne osoby. Zmarł mój filmowy mąż, Wituś Pyrkosz, a rodzina zaczęła pękać - wyznała Teresa Lipowska.

Witold Pyrkosz odszedł 22 kwietnia 2017 roku. Ostatnie tygodnie życia spędził w szpitalu. Problemy z sercem i krążeniem zostały pogłębione o zapalenie płuc. Gdy ruszały zdjęcia do nowego sezonu telenoweli, aktor był już w ciężkim stanie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mimo antybiotykoterapii i opieki wyspecjalizowanych lekarzy, gwiazdor nie wracał do zdrowia. Na skutek komplikacji serialowy Lucjan Mostowiak przeszedł rozległy udar, który był bezpośrednią przyczyną zgonu.

W 1329 odcinku telenoweli „M jak Miłość” , którego emisja odbyła się 14 listopada 2017 roku, Mostowiakowie dowiedzieli się o śmierci nestora rodu. Aktorzy ciężko przeżyli pożegnanie z wieloletnim przyjacielem.

- Życie jest takie, że przychodzą nowi – wnuki, prawnuki, dom się zapełnił nowymi osobami, ale bez Witka to już nie jest ten sam dom. Dla mnie osobiście Witek zawsze będzie w tej mojej kuchni i naszym pokoju. Od 18 lat był, jest i będzie - mówila Teresa Lipowska podczas obchodów drugiej rocznicy śmierci serialowego męża.

Aktorka do dziś nie pozwala innym gwiazdom siadać na krześle, na którym często siadywał Witold Pyrkosz. Czasem, gdy chce poczuć obecność kolegi z planu, sama zajmuje jego miejsce i pogrąża się w głębokiej zadumie.

Teresa Lipowska nie schodzi ze sceny

Aktorka zdradziła, że nie spodziewała się, że telenowela „M jak Miłość” podbije serca polskich telewidzów. Była przekonana, że praca na planie dobiegnie końca po zaledwie kilku odcinkach. Teraz wierzy jednak, że będzie grać w serialu jeszcze przez wiele lat.

- Wszyscy myśleliśmy, że będzie sześć lub siedem odcinków. Później było ich pięćdziesiąt, sto, a teraz jest ponad tysiąc. Mam nadzieję, że będzie ich drugie tyle - mówiła.

Wszystko wskazuje na to, że regularnie pojawiające się plotki o tym, że aktorka planuje przejść na emeryturę, nie są zgodne z prawdą. Teresa Lipowska ma nadzieję, że będzie bawić widzów jeszcze przez wiele lat, czego jej życzymy.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >