Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk opublikował apel

Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk porównał się do Jezusa

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny zaapelował do swoim zwolenników w związku z toczącym się wobec niego procesem karnym. Słynny redemptorysta z Torunia porównał swoje wizyty w sądzie do cierpienia, jakiego miał doświadczać Jezus Chrystus od niewiernych.

Postępowanie wobec fundacji Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka wszczęto z powodu odmowy udzielenia informacji na temat wydatkowania środków otrzymanych od rządu. Oskarżycielem jest organizacja Watchdog, która zajmuje się kontrolowaniem wydatków publicznych w kraju.

Tadeusz Rydzyk zasiadł na ławie oskarżonych

Słynny duchowny jest oburzony oskarżeniem, które skierowano wobec jego fundacji. Niedawno Tadeusz Rydzyk po raz kolejny zaapelował do swoich zwolenników i zwrócił się do słuchaczy Radia Maryja, by wysyłali pisma w jego sprawie do krajowych władz.

Formularz z gotowym pismem udostępniono na stronie internetowej Radia Maryja. Dokument wystarczy wydrukować, podpisać i wysłać. W treści dokumentu skierowanego m.in. do prezydenta Polski Andrzeja Dudy, znalazła się informacja o tym, że słuchacze katolickiej rozgłośni odbierają oskarżenie jej założyciela za „atak na wolność religijną i wolność słowa”.

Tadeusz Rydzyk nie ustaje w komentowaniu swojego oskarżenia, a w najnowszym komunikacie w tej sprawie przekonuje, że jest to zorganizowana akcja międzynarodowa, która ma na celu „oddawanie wszystkiego w ręce niepolskie”.

[EMBED-243]

– Chcą nam odebrać możliwość wolnego nadawania przez radio i telewizję takiej ewangelizacji. Pytajcie, czy to jest konstytucyjne. Może to jest zapowiedź końca Polski? [...] To, co dzieje się z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, jest zorganizowane. Mamy na to dowody napisał ojciec Rydzyk.

Redemptorysta po raz kolejny zaapelował o wsparcie, a w jednym z fragmentów swojego komunikatu polski duchowny porównał swoją obecną sytuację do cierpienia i prześladowania z powodu wiary, jakiego doświadczał Jezus Chrystus.

Według Tadeusza Rydzyka, posadzenie go na ławie sądowej i obrzucanie oskarżeniami, które szerzone mają być również w krajowych oraz światowych mediach „za czynienie dobra, służenie Panu Bogu, Ojczyźnie, rodakom” to „szansa na to, by choć trochę być podobnym do Pana Jezusa, który za bezgraniczną miłość był odrzucony, sądzony, strasznie znieważany, katowany, ukrzyżowany przez tych, których darzył i darzy bezgraniczną miłością”.

Prezes zarządu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska w rozmowie z portalem onet.pl podkreślił, że wejście na drogę sądową było jedynym wyjściem, by uzyskać od Fundacji Lux Veritatis jakąkolwiek reakcję na składane wcześniej wnioski oo udzielenie informacji publicznej.

Z kolei Tadeusz Rydzyk, który pełni funkcję prezesa fundacji, utrzymuje, że nie rozumie nie rozumie, dlaczego musi się tłumaczyć z wydatkowania środków publicznych. Po rozpoczęciu procesu organizacja Watchdog stała się celem ataków medialnych ze strony podległych redemptoryście mediów, a sam duchowny rozpoczął serię apelów o wsparcie do swoich zwolenników.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >