Goniec.pl
Tadeusz Drozda: ciężkie chwile

East News

Tadeusz Drozda był niekwestionowaną gwiazdą. Dziś przechodzi jednak przez trudne chwile

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Tadeusz Drozda był niezwykle popularną postacią w Polsce. Jego występy do dziś pozostały w pamięci niektórych widzów. Niestety 71-latek przechodzi obecnie przez trudne chwile, do czego w dużym stopniu przyczyniła się pandemia koronawirusa

Tadeusz Drozda w czasach swojej największej popularności był znany większości Polaków. Wsławił się, dzięki występom w wielu kultowych produkcjach. Wystarczy wspomnieć, chociażby o programie “Śmiechu warte”, którego był gospodarzem lub filmie “Samo życie”. Niestety dziś 71-latek przechodzi przez trudne chwile.

Tadeusz Drozda był niekwestionowaną gwiazdą ekranów. Niestety nadeszły dla niego ciężkie czasy

Pandemia koronawirusa zmusiła Tadeusza Drozdę do przejścia na emeryturę. Najzwyczajniej w świecie nie było bowiem dla niego pracy. Możemy jedynie wyobrażać sobie, jak ciężka musi być taka decyzja dla kogoś, kto większość swego życia spędził przy produkcjach, w które wkładał całe serce. 

Programy z udziałem Tadeusza Drozdy jeszcze w latach 90 biły rekordy popularności w Polsce. Satyryk, komik i aktor był rozpoznawany prawie wszędzie, gdzie tylko postanowił się udać. Jak sam przyznał w jednym z najnowszych wywiadów, bardzo brakuje mu tej popularności. 

Kiedyś, jak przyjeżdżałem do hotelu, to od drzwi słyszałem: 'Witamy serdecznie, panie Tadeuszu. Dzień dobry'. Tak do mnie wołali! Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła" - mówi z żalem Tadeusz Drozda

Epidemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że 71-latek nie mógł znaleźć dla siebie zajęcia. Przejście na emeryturę było zatem w dużym stopniu wymuszone. Sam Tadeusz przyznaje, że nie czuje się dobrze w obecnym czasie. Mimo tego jednak stara się cieszyć życiem, na ile tylko jest to możliwe. Porzucił duże miasto i zamieszkał w bliskim otoczeniu lasu. Powoli przyzwyczaja się do swojego nowego życia.

Przed pandemią nie chciałem wierzyć w to, że jestem już emerytem, bo ludzie zapraszali mnie jeszcze na koncerty. Teraz telefon umilkł, a ja powoli przyzwyczajam się do nowej roli. Pamiętam siebie w wieku 30, 40 czy nawet 50 lat. Wtedy budziłem rano i już miałem w głowie następne siedem-osiem zajęć. Dzisiaj się budzę i myślę: jaki tutaj serial obejrzeć. Cała historia naszego kraju jest pisana pode mnie. Nie powiem, żeby mi było dobrze w trakcie pandemii, ale i tak w lesie czuję się lepiej niż gdzieś na Ursynowie" - powiedział Tadeusz 

Życzymy Panu Tadeuszowi wszystkiego najlepszego. Wiemy, że jest jeszcze bardzo wiele osób, które o nim pamiętają i doceniają jego twórczość, która przyniosła nam wiele uśmiechu, ale również refleksji.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Polska żona arabskiego szejka. Kobieta wyjawia szczegóły o życiu w Dubaju

  • Rodzice zainstalowali kamerę w pokoju dziecka. Rano dokonali niepokojącego odkrycia

  • Lech Wałęsa opłakuje przyjaciela. Ogromna żałoba w rodzinie byłego prezydenta

Źródła: ŚwiatSeriali, Interia

Podobne artykuły

Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >